Dezynfekcja po zgonie w Suwałkach na Osiedlu Centrum

Data: 09.09.2021
Miejsce: Suwałki
Czas trwania:  10 h
Zleceniodawca: rodzina zmarłego

Sprzątanie po śmierci mieszkania, którym był trzypokojowy lokal na Osiedlu Centrum w Suwałkach. Dezynfekcja po zgonie, którą wykonali nasi technicy, objęła całe mieszkanie, które było bardzo zaniedbane. Ponadto, odkaziliśmy również klatkę schodową, którą służby ratownicze przenosiły zwłoki zmarłego. Dodatkowo opróżniliśmy wszystkie pomieszczenia ze starych i bardzo zniszczonych mebli i przekazaliśmy je do utylizacji. Takie było życzenie rodziny zmarłego. W mieszkaniu mieszkał człowiek koło pięćdziesiątki, który przedawkował leki przeciwbólowe. Specjaliści twierdzą, że przedawkowanie leków przeciwbólowych wcale nie jest takie trudne. Bardzo często ludzie zmęczeni bólem łączą różne środki, które razem tworzą toksyczną mieszkankę. Co więcej, nierzadko dołącza do tego alkohol w bardzo dużej ilości. Niestety wiele takich przypadków kończy się wielodniową hospitalizacją lub nawet zgonem.

sprzątanie po zmarłych Suwałki

Suwałki – sprzątanie po zmarłych i utylizacja mienia

O tym, że mężczyzna zamieszkujący lokal w Suwałkach zmaga się z chorobami i zażywa duże ilości środków przeciwbólowych, nikt nie wiedział. Gdy rodzina zmarłego znalazła jego zwłoki, były one już w znacznym stopniu rozkładu. Bliskich mężczyzny bardzo zdziwił zły stan mieszkania, które było jego domem od ponad 10 lat. Dotychczas nikt nie mógł mieć żadnych zastrzeżeń do porządku w mieszkaniu czy jego obejściu. Teraz jednak mieszkanie było zawalone starymi pudełkami po jedzeniu na wynos, znajdowały się w nim ogromne ilości martwych much. Kuchnia i łazienka na pewno nie były sprzątane od miesięcy.

Procesy gnilne związane z rozkładem zwłok były bardzo zaawansowane. Zwłoki mężczyzny znajdowały się przez kilka dni na podłodze w salonie, gdzie znajdował się stary parkiet. Aby dezynfekcja po zgonie w Suwałkach była skuteczna, konieczne było jego częściowe usunięcie. Dlaczego to takie ważne? Otóż chodzi płyny ustrojowe i związki chemiczne, które uwalniają się z ludzkich zwłok po śmierci. Tak naprawdę nie potrzeba wielu godzin, aby pomieszczenie gdzie leżą zwłoki zostało skażone.

Sprzątanie po zmarłych w Suwałkach

Toksyczne substancje związane z rozkładem potocznie określa się mianem trupich jadów. Należą do nich m.in. kawaderyna i purtescyna, które negatywnie oddziałują na układ krwionośny, pokarmowy i oddechowy. Dlatego tak ważne jest wzywanie do sprzątania po zgonach w Suwałkach specjalistów? Nawet najlepsze chęci nie zastąpią wielu lat doświadczenia w tej branży i profesjonalnych technik dezynfekcji.

sprzątanie po zgonie Suwałki
Zdjęcie: dezynfekcja po zgonie mieszkania w Suwałkach na Osiedlu Centrum, Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Mieszkanie w Suwałkach na Osiedlu Centrum nasi pracownicy poddali działaniu porządnych środków odkażających. W ich składzie był m.in. chlor, fenol oraz aldehydy. Preparaty te mają bardzo szerokie działanie bakteriobójcze i wirusobójcze.

Specjalistyczne sprzątanie po zwłokach

Sprzątanie po zgonie i odkażanie Suwałki

Gdy ukończyliśmy pierwszy etap sprzątania po zgonie w Suwałkach, aby mieć 100% pewność, że usunęliśmy wszystkie szkodliwe wirusy, bakterie czy grzyby, użyliśmy zamgławiacza. Urządzenie to produkuje tzw. suchą mgłę, czyli mieszankę mocnego dezynfekatu z powietrzem. Rozpylana z wysokim ciśnieniem skutecznie likwiduje wszelkie drobnoustroje, roztocza i bakterie. Niszczy też grzyby i pleśnie. Ogromną zaletą zamgławiania jest fakt, że rozprowadzana mieszanka nie niszczy dezynfekowanych powierzchni i ich nie moczy. Sucha mgła pozwala na likwidację nieprzyjemnych zapachów, w tym tych towarzyszących śmierci. Trupi odór jest eliminowany całkowicie. Czynność te powtórzyliśmy także na klatce schodowej budynku.

Co bardzo istotne sucha mgła pozwala nam na usuwanie okropnego odoru, który zazwyczaj unosi się w pomieszczeniach, gdzie doszło do zgonu. Zapach ten jest praktycznie nie do usunięcia domowymi metodami czy zwykłym wietrzeniem. Konieczna jest interwencja profesjonalistów.

Wykonujemy również:

Odkażanie po zwłokach Kastelnik

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.