Sprzątanie po osobie zmarłej na zawał serca w domu na terenie Bydgoszczy

Data: 02.11.2020
Miejsce: Bydgoszcz
Czas trwania:  1 dzień
Zleceniodawca: osoba prywatna

Sprzątanie bydgoskiego domu po zgonie naturalnym. Kompleksowa dezynfekcja, utylizacja mebli i wyposażenia w pomieszczeniu, gdzie znaleziono zmarłego.

Dostaliśmy zlecenie sprzątnięcia i wydezynfekowania części domu, w którym mężczyzna w pełni sił nagle zmarł na zawał serca. Zwłoki zostały odnalezione prawie natychmiast, więc ciało było w dobrym stanie. Nie zmienia to faktu, że nawet krótki okres przebywania zwłok ludzkich  w pomieszczeniu  stwarza realne zagrożenie dla zdrowia mieszkańców.

Sprzątanie po zmarłych Bydgoszcz

Ciało ludzkie już od momentu zgonu wydziela około 30 szkodliwych substancji. Pozostawienie ich przez dłuższy czas bez żadnej reakcji, może spowodować nieodwracalne skutki zdrowotne dla osób, które znajdą się w zainfekowanych pomieszczeniach. Szybkie ich usunięcie spowoduje, że lokale mieszkalne znów będą bezpieczne dla użytkowników. Dlatego bardzo ważne jest aby szybko powierzyć dezynfekcję profesjonalnej firmie, która ma doświadczenie w sprzątaniu po śmierci w Bydgoszczy.

W przypadku tego zlecenia nie mieliśmy do czynienia ze śladami biologicznymi, nie zachodziła więc konieczność stosowania skoncentrowanych preparatów dezynfekujących. Nasi technicy uznali, że zastosowanie metody zamgławiania będzie adekwatne do zastanej sytuacji. Musieli więc wykorzystać zmgławiacz ULV, czyli urządzenie, które łączy płyn dezynfekujący z powietrzem, tworząc tzw. suchą mgłę.

Sprzątanie domu po zgonie w Bydgoszczy

Zalety zmgławiania podczas sprzątania po zmarłym

Sucha mgła wytworzona przez zmagławiacz ULV dociera do wszystkich, nawet najbardziej ukrytych  powierzchni i otworów, a przy tym nie moczy i nie niszczy elementów, na które działa. Zabija wszelkie bakterie, wirusy, pleśnie i grzyby, co daje wymierne efekty nie tylko podczas zleceń sprzątania po zgonach. Ma także właściwości likwidacji niepożądanych zapachów.

Ten sposób dezynfekcji zastosowaliśmy w pokoju, gdzie nastąpił zgon a także na wewnętrznych schodach pomiędzy parterem i piętrem i w małym przedpokoju przed wejściem do budynku. Wykorzystanie suchej mgły daje nie tylko dobre efekty ale jest też bezpieczne. Do wydezynfekowanych pomieszczeń można wejść już po 3, 4 godzinach. Zgodnie z życzeniem zleceniodawcy z Bydgoszczy naszą pracę zakończyliśmy utylizacją niektórych mebli i sprzętów domowych.

W naszej ofercie znajduje się również:

Dezynfekcja po zgonie Wrocław