Sprzątanie po zgonie emeryta w dzielnicy Katowice Załęże

Data: 24.05.2021
Miejsce: Katowice
Czas trwania:  1 dzień
Zleceniodawca: krewna zmarłego

Z samego rana w poniedziałek nasz dyżurujący pracownik otrzymał zlecenie sprzątania po zgonie w Katowicach. W jednej z dzielnic stolicy aglomeracji Śląska zostały znalezione zwłoki mężczyzny. Kobieta, która była wnuczką zmarłego, poprosiła nas o wykonanie kompleksowego sprzątania po zmarłym. Mężczyzna nadużywał alkoholu i od dłuższego czasu nie dbał ani o porządek w niewielkim mieszkaniu, ani o higienę czy własne zdrowie. Mieszkanie było pełne śmieci, butelek i puszek po alkoholu oraz resztek jedzenia. Z tego też względu, krewna mężczyzny poprosiła nas o całkowitą likwidację mieszkania. W przyszłości nieruchomość miała zostać wystawiona na sprzedaż.

Sprzątanie po zgonach w Katowicach

Sprzątanie po śmierci w Katowicach

Dlaczego dezynfekcja miejsca, w którym doszło do zgonu, jest tak ważna i nie wolno o niej zapominać? Mimo tego, że w momencie zgonu funkcje życiowe u człowieka ustają, nie znaczy to jednak, że sam organizm zostaje całkowicie wyłączony. Wewnątrz ciała człowieka nawet po śmierci dochodzi do wielu reakcji chemicznych. W wyniku wielu z nich tworzą się niebezpieczne dla żyjących związki i drobnoustroje, które mogą negatywnie wpłynąć na zdrowie.

Takich związków jest prawie 30 i wszyscy musimy na nie bezwzględnie uważać. Dlatego właśnie wynajęcie do sprzątania po zgonie w Katowicach profesjonalistów, to najlepsze rozwiązanie. Tylko dezynfekcja specjalistycznymi środkami o szerokim spektrum działania, daje nam gwarancję bezpieczeństwa w lokalu, gdzie doszło do śmierci.

Nasi pracownicy wykonują sprzątanie po zgonach w Katowicach od wielu lat. Doświadczenie i ogrom wiedzy daje naszym klientom 100% pewność, że wybrali najlepszą opcję na rynku.

Sprzątanie po zmarłych na katowickim Załężu
Zdjęcie: sprzątanie po zgonie emeryty w mieszkaniu Katowice Załęże Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Sprzątanie po zmarłym Katowice Załęże

Ciało mężczyzny, który zmarł w swoim mieszkaniu na Załężu w Katowicach, leżało w lokalu przez kilka dni. Zaniepokojona brakiem kontaktu z dziadkiem wnuczka, jedyna jego krewna, zdecydowała się na wizytę u zmarłego. W ten sposób znalazła ciało mężczyzny, które leżało pośród wielu śmieci i butelek alkoholu.

Po pierwsze, nasi pracownicy musieli pozbyć się wszystkich mebli, odpadów oraz resztek jedzenia z mieszkania. Było tego naprawdę dużo i samo uprzątnięcie lokalu zajęło nam 5 godzin. Wśród rzeczy, które przekazaliśmy do utylizacji, znaleźliśmy kilka albumów ze zdjęciami. Przekazaliśmy je krewnej zmarłego razem kasetką starej biżuterii.

Specjalistyczne sprzątanie po zwłokach Kastelnik

Dezynfekcja po zgonach w Katowicach

Po tym, jak opróżniliśmy niewielkie mieszkanie w Katowicach, przystąpiliśmy do głównego etapu sprzątania po zgonie tj. dezynfekcji miejsca zdarzenia. Podłogę z kafelek, na której znaleziono mężczyznę, odkaziliśmy silnym środkiem o szerokim spektrum działania. Taki środek dezynfekujący w przypadku sprzątania po śmierci to jednak za mało. Dlatego zdecydowaliśmy o rozstawieniu naszych specjalistycznych generatorów ozonu i przeprowadzeniu ozonowania pomieszczeń.

Najczęściej podczas sprzątania po zmarłych w Katowicach, decydujemy się na technikę ozonowania pomieszczeń. Głównie dlatego, że ozon pozwala nam uporać się nie tylko z groźnymi drobnoustrojami, ale także nieznośnym odorem rozkładających się zwłok.

Ozonowanie pomieszczeń po zmarłych na Śląsku

Jakie są zalety dezynfekcji funeralnej po zgonach? Po pierwsze, proces utleniania uruchamiany przez trzeci atom tlenu w ozonie, pozwala na eliminację wirusów, grzybów, bakterii, a nawet pleśni czy roztoczy. Po drugie, ozon lepiej niż każda inna metoda neutralizuje nieprzyjemne zapachy w pomieszczeniach i to skutecznie. Co więcej, likwiduje je całkowicie, a nie maskuje jak inne metody usuwania brzydkich zapachów. Na co warto zwrócić uwagę przed zabiegiem ozonowania pomieszczeń po śmierci? Przede wszystkim na uszczelnienie wszystkich szczelin i otworów wentylacyjnych. To zdecydowanie zwiększy skuteczność zabiegu dezynfekcji. Dodatkowo do ozonowania pomieszczeń po zgonie warto wybrać specjalistów. Tylko osoba z odpowiednią wiedzą będzie w stanie optymalnie dobrać stężenie ozonu oraz czas ekspozycji.

Co ważne, metoda dezynfekcji poprzez ozonowanie jest neutralna dla człowieka, a pomieszczenia, które w ten sposób odkażamy, jeszcze tego samego dnia są gotowe do użytkowania.

Zapraszamy do kontaktu przez całą dobę, 7 dni w tygodniu!
Oferujemy również:

Odkażanie po zwłokach Kastelnik

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.