Czyszczenie domu po zwłokach Łomża (dzielnica) Łomżyca-Przedmieście

Data: 08.10.2021
Miejsce: Łomża
Czas trwania:  7 h
Zleceniodawca: rodzina zmarłego

Bardzo często zlecenia, które otrzymujemy, dotyczą zgonów osób starszych. Udowadnia to pośrednio, że w naszym społeczeństwie dominują osoby w podeszłym wieku, często zamieszkujące samotnie. Podobnie było w przypadku naszego ostatniego zlecenia czyszczenia domu po zwłokach w Łomży.

Do pracy przy tym zleceniu sprzątania po zmarłym wezwała nas krewna mężczyzny. W jednym z domów w dzielnicy Łomżyca-Przedmieście odnaleziono zwłoki 83-letniego mężczyzny. Mężczyzna na co dzień poruszał się o kulach. Do zgonu doszło prawdopodobnie dlatego, że mężczyzna stracił równowagę, upadł i nieszczęśliwie uderzył głową o podłogę. Niestety pomoc nie przyszła na czas i mężczyzny nie udało się uratować.

Sprzątanie po zwłokach w Łomży

Sprzątanie po zgonach Łomża

Zlecenie sprzątania domu po zmarłym w Łomży należało do wymagających. Zwłoki zostały znalezione na piętrze domu w dość zaawansowanym stopniu rozkładu. Na podłodze znajdowało się również dużo krwi oraz płynów ustrojowych. W związku z tym, że zwłoki leżały na piętrze przez kilka dni w wysokiej temperaturze i to na starej, drewnianej podłodze, skażeniu uległ również sufit w salonie na parterze.

Przed przystąpieniem do dokładnej dezynfekcji po śmierci mężczyzny, nasi pracownicy musieli na początku uporać się ze śladami krwi. Podjęliśmy decyzję o zerwaniu części drewnianego parkietu z pomieszczenia na piętrze. Następnie nasi technicy skuli część sufitu, aby mieć szerszy obraz sytuacji i móc zastosować najlepiej dobrane środki odkażające.

Czyszczenie po zwłokach w Łomży
Zdjęcie: Czyszczenie domu po zwłokach dzielnica Łomżyca-Przedmieście Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Sprzątanie po śmierci w Łomży – jak wygląda

Po utylizacji resztek gruzu oraz parkietu mogliśmy przystąpić do dwuetapowej dezynfekcji pomieszczeń po zgonie. Pierwszym etapem odkażania było rozprowadzenie na najbardziej skażone powierzchnie proszku dezynfekującego o bardzo szerokim spektrum działania. Posiada on bardzo dobre właściwości i daje gwarancję skutecznej eliminacji szkodliwych drobnoustrojów.

Kolejnym, drugim etapem, było rozstawienie naszych nowoczesnych zamgławiaczy. Urządzenia te pozwalają nam na emitowanie tzw. suchej mgły, która bez zawilgocenia pomieszczeń, zabija groźne bakterie i wirusy.

Zamgławianie pomieszczeń po zwłokach

Jak wygląda zabieg zamgławiania pomieszczeń? Zamgławiacz to profesjonalne urządzenie, które wytwarza tzw. suchą mgłę.  Idealnie nadaje się do dezynfekcji pomieszczeń nadtlenkiem wodoru tj. H2O2. Dzięki temu, że jest równomiernie rozprowadzany i zmieszany z powietrzem, sam środek odkażający ma rozmiar kilku mikronów i może wedrzeć się w nawet najmniejsze szczeliny.

Czyszczenie po zgonach Kastelnik

Znaczącym plusem dezynfekcji po zgonie w Łomży poprzez zamgławianie jest fakt, że sucha mgła nie moczy powierzchni, które powinny zostać odkażone. Dzięki temu metodę tę możemy stosować nawet w przypadku urządzeń podłączonych do prądu lub o wyjątkowo delikatnej strukturze. Co najważniejsze, zamgławianie pozwala również na likwidację nieprzyjemnych zapachów np. odoru rozkładających się zwłok, który jest nie do usunięcia domowymi sposobami.

Wykonujemy również inne usługi z zakresu dezynfekcji:

Czyszczenie po śmierci

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.