Czyszczenie i odkażanie stróżówki po zmarłej osobie

Data: 15.10.2020
Miejsce: Opole
Czas trwania:  1 dzień
Zleceniodawca: osoba prywatna

Czyszczenie i odkażanie stróżówki po naturalnym zgonie w Opolu. Dezynfekcja urządzeń łączności, mebli i wyposażenia pomieszczenia pracowników ochrony.

Sprzątanie po śmierci w Opolu

Naszą pracę podczas sprzątania po śmierci na terenie Opola zaczęliśmy od opróżnienia stróżówki ze wszystkich mebli i wyposażenia nie zamontowanego na stałe. Na miejscu pozostały jednak centrala telefoniczna i urządzenia przeciwpożarowe. Pracownik ochrony zmarł na zawał serca i został bardzo szybko znaleziony. Ciało było więc nienaruszone a proces rozkładu jeszcze się nie zaczął.

Sprzątanie stróżowki po zgonie

W naszej praktyce najczęściej otrzymujemy zlecenia dotyczące sprzątania po zgonach, które następują w mieszkaniach. Rzadziej mamy do czynienia ze śmiercią w miejscu pracy. Takie zadania wymagają od naszych pracowników dużej odporności psychicznej. Zgon przy wykonywaniu obowiązków służbowych jest bowiem bardzo przygnębiający.

Nie zmieniało to jednak faktu, że od momentu zgonu wydzielało toksyczne substancje, w liczbie około 30. Im szybciej poodejmuje się czynności dezynfekcyjne, tym mniejsze jest prawdopodobieństwo że wywrą one szkodliwy wpływ na ludzkie zdrowie.

Czym odkazić lokal po zgonie?

Aby odkazić pomieszczenie i zainstalowane tam urządzenia nasi technicy użyli zmgławiacza ULV. Rozpyla on środek dezynfekujący łącznie z powietrzem, tworząc suchą mgłę. Nowoczesne zmgławiacze nie wymagają nawet obsługiwania przez pracownika. Wystarczy zaprogramować je na odpowiednio dobrany czas, a mgła dociera do najbardziej ukrytych miejsc, zabijając szkodliwe bakterie, wirusy i grzyby. Co więcej, nie moczy przy tym czyszczonych powierzchni i nie uszkadza ich struktury. 

Sprzątanie po zgonach w opolu

Zastosowanie tego sposobu dezynfekcji w opolskim lokalu spowodowało, że specjalistyczne instalacje działające w stróżówce nie zostały uszkodzone i nadal mogły mogły spełniać swoje funkcje. Po odkażeniu wyniesionych wcześniej mebli i innych ruchomości pomieszczenie pracowników ochrony mogło być  już bezpiecznie używane, a nasze zlecenie opolskiego sprzątania po zmarłej osobie, zostało zakończone.

W naszej ofercie znajduje się również:

Dezynfekcja mieszkania po zgonie Opole