Czyszczenie mieszkania po zgonie naturalnym w Piasecznie

Data: 02.09.2021
Miejsce: Piaseczno
Czas trwania:  1 dzień
Zleceniodawca: wspólnota mieszkaniowa

Jedno z naszych ostatnich zleceń przeprowadziliśmy w mieszkaniu w mieście Piaseczno. Wykonaliśmy tam usługę sprzątanie po śmierci wraz ze specjalistyczną dezynfekcją po zgonach. W mieszkaniu samotnie żył 58-letni mężczyzna, który dorabiał sobie, jako pracownik ochrony po zakończeniu kariery górniczej na Śląsku. Po przejściu na emeryturę mężczyzna powrócił do Piaseczna, gdzie się wychowywał i gdzie niedawno zmarła jego matka.

Sprzątanie po zgonach w Piasecznie

Nie wiemy, na co zmarł mężczyzna, który przecież wcale nie był stary. Najnowsze dane statystyczne donoszą, że Polacy żyją coraz dłużej. W 2019 roku przeciętny mężczyzna umierał w wieku 74,1 lat. Porównując dane z 1990 rokiem, życie mężczyzn w Polsce wydłużyło się o prawie 8 lat.

Czyszczenie po zmarłym w Piasecznie

Mieszkanie, które mieliśmy wyczyścić po zgonie w Piasecznie, znajdowało się na 3 piętrze niskiego bloku. Składało się z dwóch niewielkich pokoi, małej kuchni oraz niewielkiej łazienki z WC. Widać było, że parkiety w mieszkaniu zostały niedawno wymienione. Być może mężczyzna po przeprowadzce do Piaseczna powoli przymierzał się do gruntownego remontu, które dodałoby elegancji i świeżości rodzinnemu mieszkaniu.

Czyszczenie po zwłokach Piaseczno
Zdjęcie: Czyszczenie mieszkania po zgonie mężczyzny w Piasecznie Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Sprzątanie po zgonach

Sprzątanie po zgonie w Piasecznie rozpoczęliśmy od wyniesienia skażonych mebli, na których znaleziono ciało zmarłego. Utylizacja mienia po zmarłych to właściwie stały element naszej usługi czyszczenia mieszkania po zgonie. Nawet jeśli meble w mieszkaniu, gdzie ktoś umarł, nie zostały skażone, rodziny zmarłych i tak często korzystają z takiej usługi. Jest to dobra okazja do pozbycia się starych mebli lub niechcianego wyposażenia.

Po usunięciu mebli, które nie nadawały się do dalszego użytku, przystąpiliśmy do dezynfekcji po zmarłym w Piasecznie. Do tego zlecenia wybraliśmy technikę zamgławiania pomieszczeń. Jest to bezpieczna i wysoce skuteczna technologia, która daje świetne efekty dezynfekujące. O tym jednak za chwilę.

Specjalistyczne sprzątanie po zgonie Kastelnik

Dezynfekcja po śmierci suchą mgłą

Na czym właściwie polega zamgławianie pomieszczeń?
Dzięki zastosowaniu zamgławiacza w pomieszczeniach, gdzie doszło do zgonu, usuwamy odór rozkładających się zwłok, a także eliminujemy grzyby, pleśnie i inne groźne drobnoustroje. Aplikacja środków chemicznych, które wykorzystujemy do odkażania, odbywa się przy pomocy specjalistycznych agregatów, które przekształcają płyn do mikro kropel o rozmiarach od 0,5 do 50 mikronów za pomocą tzw. „suchej mgły”. Zamgławianie pozwala na pokrycie wszystkich powierzchni w pomieszczeniu suchą mgłą, która jak sama nazwa wskazuje, nie zawilgaca odkażanych powierzchni. W ten sposób jesteśmy w stanie poddać dezynfekcji nawet najtrudniej dostępne miejsca.

Po zakończeniu czyszczenia mieszkania po zgonie w Piasecznie wystawiliśmy właścicielowi budynku certyfikat, który potwierdza wykonanie profesjonalnej dezynfekcji po zgonie. Bardzo często z tej możliwości korzystają osoby, które szybko chcą wynająć lub przekazać do sprzedaży lokal, w którym doszło do śmierci.

Przeprowadzamy również inne usługi:

Odkażanie po zmarłych Kastelnik

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.