Czyszczenie mieszkania po zmarłym muzyku na warszawskiej Saskiej Kępie

Data: 02.06.2021
Miejsce: Warszawa
Czas trwania: 8 godzin
Zleceniodawca: osoba prywatna

Młody mężczyzna popełnił samobójstwo poprzez połknięcie silnych środków nasennych i popicie ich alkoholem. Według znajomych denata był on w bardzo złym stanie psychicznym, spowodowanym brakiem zatrudnienia i zarobkowania. Zawody artystyczne zawsze niosą ze sobą ryzyko braku pracy bądź uznania dla jej wyników. Ludzie je wykonujący stale narażeni są na stres i nie wszyscy są w stanie sobie z nim poradzić. Gdy jeszcze nasilają się problemy bytowe, słabsi psychicznie sięgają po rozwiązania ostateczne.

W tym przypadku źródłem nieszczęścia była epidemia koronawirusa. Brak możliwości koncertowania, a tym samych uzyskiwania środków finansowych przyczyniły się do podjęcia przez młodego człowieka desperackiej decyzji. Wydawałoby się, że w tak trudnej sytuacji, jaką jest pandemia, statystyki samobójstw w Polsce poszybują w górę. Tak się jednak nie stało. Porównując dane z  11 miesięcy  lat 2019 i 2020 należy stwierdzić, że  w roku 2020 nastąpił spadek  ilości śmierci samobójczych. W porównywalnych okresach tych lat było ich bowiem odpowiednio 4840 i 4742. 

Czyszczenie po zmarłym w Warszawie

Znawcy tematu wyjaśniają, że jest to zjawisko normalne. W pierwszych  bowiem  momentach wszelkich sytuacji kryzysowych, ludzie bardzo się mobilizują,a ich wola przetrwania daje siłę do pokonywania wszelkich przeciwności. W miarę jednak upływu czasu górę biorą negatywne emocje, które mogą doprowadzić do załamania. Tak było w przypadku muzyka, którego śmierć była przyczyną wezwania ekipy naszej firmy. Swoje motywy artysta wyjaśnił w liście pożegnalnym, który znalazły służby śledcze. 

Sprzątanie po zgonie w warszawskim mieszkaniu

Młody człowiek zajmował mansardę na czwartym piętrze kamienicy położonej w jednej z najpiękniejszych dzielnic Warszawy. Ciało zostało znalezione po tygodniu, gdy zapach śmierci dotarł już na klatkę schodową i zaalarmował  sąsiadów. Było w zaawansowanym stadium rozkładu. Gdyby nie list pożegnalny, puste fiolki po lekach i butelki po wódce, trudno byłoby ustalić przyczynę zgonu. Nasi technicy rozpoczęli sprzątanie mieszkania po zmarłym w Warszawieod opróżnienia go z mebli, elementów wyposażenia, a także licznych drobiazgów. W miejscu zdarzenia były instrumenty, sprzęt nagłaśniający, mnóstwo płyt i zapisanych arkuszy papieru nutowego. Wszystko, co mogło być poddane dezynfekcji, uniknęło utylizacji. Niektóre zapisy muzyczne niestety przepadły bezpowrotnie. Istniała nadzieja, że ktoś utrwalił je na nośnikach elektronicznych.

Sprzątanie po śmierci w Warszawie
Zdjęcie: Sprzątanie po zgonie muzyka w Warszawie Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Dezynfekcja po zgonie w Warszawie

Po opróżnieniu mieszkania nasi technicy, w pierwszej kolejności, zajęli się dezynfekcją miejsca znalezienia ciała. Ludzkie zwłoki, już od momentu zgonu, wydzielają szkodliwe związki chemiczne. Przy znacznym zaawansowaniu procesów gnilnych może ich być nawet 30. Najbardziej szkodliwe to putrescyna i kadaweryna. Gdy sprzątanie po zgonie w Warszawie zleca się profesjonalnej firmie, można mieć pewność, że zastosowane środki nie tylko będą adekwatne do stopnia zagrożenia, ale też przyniosą oczekiwany efekt. Zastosowaliśmy  preparaty o szerokim spektrum działania. W ich składzie jest fenol, chlor, jod i związki tych pierwiastków. Ich skuteczność wzmacniają alkohole alifatyczne, aldehydy, związki  amonowe i środki utleniające. Zabijają one zarówno  wegetatywne, jak i przetrwalnikowe formy szkodliwych drobnoustrojów.

Specjalistyczne sprzątanie po zwłokach

Sprzątanie po śmierci Warszawa

Gdy miejsce najbardziej niebezpieczne dla życia i zdrowia ludzkiego zostało już zabezpieczone, nasi technicy mogli przystąpić do odkażania całego mieszkania. Użyli do tego ozonu. Jest to rodzaj tlenu, który charakteryzuje się trójatomową budową. Jego trzeci atom posiada zdolność absorpcji szkodliwych związków i zanieczyszczeń. Wytwarzany jest przez generator, a szkodliwe substancje likwidowane są poprzez utlenianie. Ozon zabija wszystkie wirusy, bakterie i grzyby. Dociera do najbardziej ukrytych miejsc, co ma szczególne znaczenie w przypadku powierzchni niejednorodnych i tych o skomplikowanej konstrukcji. Działa bardzo skutecznie, choć delikatnie . Nie uszkadza przedmiotów, z którymi ma kontakt.

Dodatkową zaletą tri tlenu, to zamienna nazwa ozonu, jest zdolność do likwidacji przykrych zapachów. Śmierci zawsze towarzyszy odór. Gdy jednak mamy do czynienia z rozkładającym się ciałem, problem jest naprawdę bardzo poważny. Zastosowanie ozonu w przypadku  tej śmierci na Saskiej Kępie pozwoliło na skuteczne pozbycie się trupiego zapachu. Nasi technicy przeprowadzili ozonowanie także na klatce schodowej budynku. Dało to gwarancję, że po krótkim wietrzeniu  zarówno mieszkanie, jak i klatka schodowa będą bezpieczne dla ludzi i zwierząt. Ostatnim etapem prac przy sprzątaniu  po zgonie w Warszawie  była utylizacja niektórych przedmiotów, które składały się na wyposażenie mieszkania. Pandemia stawia przed pracownikami firm sprzątających po zgonach nowe zadania. Smutek po niepotrzebnych odejściach jest jednak  zawsze ten sam.

Czyszczenie po śmierci w Warszawie

Całodobowo wykonujemy również:

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.