Czyszczenie mieszkania po zwłokach Elbląg

Data: 18.07.2021
Miejsce: Elbląg
Czas trwania:  2 dni
Zleceniodawca: rodzina zmarłego

W Elblągu nasi pracownicy mieli za zadanie przeprowadzić specjalistyczną usługę czyszczenia mieszkania po zwłokach. W przypadku tego konkretnego zlecenia zajęliśmy się przede wszystkim uprzątnięciem wyjątkowo zagraconego mieszkania, w którym mieszkał prawdopodobnie zbieracz. Czyszczenie mieszkania po zmarłej osobie bardzo często wiąże się także z jego całkowitą likwidacją. Co za tym idzie, nasi pracownicy zajmują się usuwaniem wszystkich mebli, wywozem wielkich gabarytów, a także utylizacją wszelkich przedmiotów po zmarłym.

Sprzątanie po zwłokach Elbląg

Sprzątanie po zgonach Elbląg

W lipcowy ranek nasza firma dostała zlecenie sprzątania po zgonie mieszkania w Elblągu. Z nieznanych przyczyn zmarł tam 55-letni mężczyzna, który mieszkał samotnie. Według sąsiadów mężczyzna ten cierpiał na manię zbieractwa, co doprowadziło do fatalnego stanu lokalu w bloku.

Ciało mężczyzny zostało odnalezione dopiero około 10 dni po zgonach i to w okresie, kiedy w naszym kraju panowała fala upałów. Doprowadziło to do bardzo zaawansowanego rozkładu zwłok mężczyzny. W mieszkaniu panował straszliwy zaduch oraz bardzo trudny do zniesienia odór rozkładu. To właśnie ten słodki i specyficzny zapach zaalarmował sąsiadów.

Czyszczenie po zgonie Elbląg
Zdjęcie: sprzątanie po zgonie mieszkania na terenie miasta Elbląg, Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Sprzątanie mieszkania po zmarłym

W przypadku zleceń sprzątania po zmarłych w Elblągu, gdzie ciało zmarłego jest w stanie zaawansowanego rozkładu, należy wytoczyć największe działa. Po pierwsze nasi technicy przez pierwszy dzień pracy wynosili z mieszkania wszystkie ruchomości. Było tego bardzo dużo. Oprócz mebli nasi pracownicy pozbyli się starych dywanów, około 300 magazynów historycznych, a także ogromnej ilości pustych kartonów. Mieszkanie, które na pierwszy rzut oka wydawało się maleńkie, po całkowitym uprzątnięciu było w naszym odczuciu naprawdę spore.

W następnej kolejności nasi pracownicy zerwali część parkietu, na której znajdowały się zwłoki mężczyzny. Było to spowodowane tym, że tylko po usunięciu drewnianych desek mogliśmy mieć gwarancję poprawnie przeprowadzonej dezynfekcji. Na sam koniec dezynfekcji po zgonie w Elblągu zdecydowaliśmy o przeprowadzeniu zabiegu ozonowania pomieszczeń. Dlaczego? Wytłumaczymy to poniżej.

Odkażanie po zgonie w Elblągu

W sytuacji, kiedy przeprowadzamy dezynfekcję po zgonie w miejscu, gdzie zwłoki leżały przez dłuższy czas, musimy wybrać najbardziej skuteczną metodę dezynfekcji. Punktowo możemy wykorzystać proszek dezynfekujący o szerokim spektrum działania. Nie sprawdzi się on jednak wszędzie. Dlatego właśnie najczęściej wybieramy zabieg ozonowania pomieszczeń, który pozwala nam dotrzeć absolutnie do wszystkich, nawet najmniejszych zakamarków. Ozon jest bardzo skuteczny, ale i delikatny. Nie uszkadza powierzchni, z którymi ma kontakt. Pozwala natomiast na likwidację wirusów, bakterii, grzybów i pleśni. Co więcej, radzi sobie także z roztoczami i pyłkami kwiatów i traw, które spędzają sen z powiek alergikom.

Całodobowa infolinia sprzątania po zgonie w Elblągu

Zabieg ozonowania pomieszczeń po śmierci w Elblągu nadzorują nasi najlepsi technicy, którzy regularnie dokonują pomiarów stężenia ozonu w pomieszczeniach.

Zajmujemy się również:

Odkażanie po śmierci Kastelnik

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.