Czyszczenie opolskiego mieszkania po rozkładzie zwłok

Data: 07.09.2020
Miejsce: Opole
Czas trwania:  1 dzień
Zleceniodawca: osoba prywatna

Czyszczenie mieszkania po rozkładzie zwłok zmarłej osoby w miejscowości Opole. Zgon samotnego młodego mężczyzny nastąpił w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Kompleksowa dezynfekcja pomieszczeń.

Sprzątanie po zmarłym Opole

Doprowadzanie do porządku mieszkań po osobach zmarłych to bardzo wymagające zajęcie. Niezbędna jest fachowa wiedza w zakresie specyfiki działania najróżniejszych środków chemicznych oraz skuteczności poszczególnych metod dezynfekowania powierzchni i powietrza. Wymaga także dużej wrażliwości i empatii przy kontakcie z ludzkimi tragediami. Możemy zagwarantować posiadanie wszystkich tych cech, przez naszych pracowników.

W tym przypadku mieliśmy do czynienia ze zgonem spowodowanym nieudaną próbą naprawy instalacji elektrycznej. Denat leżał w domu około tygodnia. Przy wysokiej temperaturze otoczenia, rozpoczęły się już procesy gnilne. Na podłodze było sporo płynów biologicznych i wszędzie panował straszy fetor. Oceniając sytuację na miejscu zdarzenia, nasi technicy ustalili plan sprzątania po zgonie w Opolu. Po opróżnieniu  niewielkiego mieszkania z mebli i elementów wyposażenia, przystąpili do usuwania płynów ustrojowych.

Czyszczenie mieszkania po rozkładzie ciała

Obowiązkowa dezynfekcja przy rozkładzie zwłok

Należy pamiętać, że zwłoki człowieka wydzielają dużą ilość szkodliwych substancji – wirusów, bakterii  i innych mikroorganizmów.  Jeśli będą one przez dłuższy czas obecne na powierzchniach i w powietrzu, stworzą duże zagrożenie dla  ludzkiego zdrowia. Podczas sprzątania po zmarłym do ich likwidacji w opolskim mieszkaniu użyliśmy bardzo skutecznych preparatów czyszczących i dezynfekujących. Na szczęście wydzieliny z ciała nie przeniknęły na wskroś podłogi. Była ona bowiem pokryta ceramicznymi płytkami. Po usunięciu toksycznych wydzielin, nasi pracownicy przystąpili do ozonowaniu pomieszczeń po śmierci.

Ozon to rodzaj tlenu składającego się z trójatomowych cząsteczek. Jest emitowany za pomocą specjalistycznych generatorów. Niszczy wszystkie szkodliwe bakterie, wirusy i pleśnie. Jest chemicznie neutralny i eliminuje trupi odór i inne przykre zapachy. Po odpowiednio długim wietrzeniu, mieszkanie jest bezpieczne dla użytkowników. Ostatnim etapem naszej pracy była dezynfekcja tej części mebli, które nie miały być podane utylizacji.

Oferujemy również:

Dezynfekcja po osobach zmarłych w Opolu