Czyszczenie piwnicy po zmarłej osobie w Warszawie przy ulicy Kameralnej

Data: 23.07.2021
Miejsce: Warszawa
Czas trwania:  8 h
Zleceniodawca: właściciel budynku

Kolejne zlecenie i kolejna osoba bezdomna. Niestety bardzo często zlecenia sprzątania po zmarłych, które otrzymujemy szczególnie ze stolicy, dotyczą osób bezdomnych, które zmarły, pomieszkując na strychach czy piwnicach. Tym razem nasi technicy zostali skierowani na Pragę-Północ w Warszawie, gdzie w jednej z piwnic niskiego bloku przy ulicy Kameralnej, odkryto zwłoki starszego mężczyzny. Okazało się, że mężczyzna ten był znany w okolicy ze swojej bezdomności. Wszyscy lokatorzy budynku, gdzie przeprowadziliśmy dezynfekcję po zgonie znali losy mężczyzny, jednak mimo usilnych prób, nie byli w stanie mu pomóc.

Czyszczenie po zmarłych w Warszawie

Sprzątanie po zgonie Praga-Północ w Warszawie

Sprzątanie mieszkania po zmarłym w Warszawie przeprowadzamy przynajmniej kilka razy w miesiącu. Bardzo często zlecenia te dotyczą właśnie osób bezdomnych. Nie wiemy, co było przyczyną zgonu tego starszego mężczyzny. Wiemy jednak z relacji sąsiadów, że kilka lat temu został on zwolniony z dużego przedsiębiorstwa, a z powodu życia ponad stan i wysokich rachunków, nie był w stanie utrzymać się w swoim dotychczasowym lokum. Mężczyzna był samotny i nigdy nie założył rodziny. Niestety, umarł samotnie.

Sprzątanie po zgonie w Warszawie rozpoczęliśmy od oceny sytuacji w pomieszczeniu piwnicznym. Na szczęście nie znajdowało się tam zbyt wiele przedmiotów. Na życzenie zarządcy budynku całkowicie opróżniliśmy pomieszczenie.

Sprzątanie po zgonie w Warszawie
Zdjęcie: czyszczenie piwnicy po zmarłym mężczyźnie ul. Kameralna w Warszawie, Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Dezynfekcja po śmierci w piwnicy Warszawa

Ludzki organizm, który jest w trakcie procesu rozkładu, może stanowić poważne zagrożenie. Warto o tym pamiętać i nie lekceważyć takiej sytuacji. Do najczęściej spotykanych związków chemicznych, które towarzyszą rozkładowi ludzkich zwłok, należą jady trupie i aminy. Wyjątkowo niebezpieczne są przede wszystkim kadaweryna i putrescyna. Dlatego istotne jest, aby nie podejmować się samodzielnej dezynfekcji po śmierci, lecz zostawić ją wykwalifikowanym specjalistom. Tylko profesjonaliści mogą skutecznie i bezpiecznie zdezynfekować pomieszczenie, gdzie ktoś umarł.

Specjalistyczne sprzątanie po zgonie Kastelnik - całodobowa infolinia

Dezynfekcja po zwłokach w Warszawie

Do dezynfekcji piwnicy na Pradze Północ wybraliśmy metodę zamgławiania pomieszczeń. Polega ona na wytworzeniu przez zamgławiacz ULV mieszanki określanej mianem suchej mgły.

Na mieszankę składa się woda oraz specjalny środek dezynfekujący, który ma działania wirusobójcze i bakteriobójcze. Mieszanina ta ma rozmiar mikrocząsteczek i jest emitowana przez zamgławiacz pod ciśnieniem. Co istotne, dzięki swojej lekkiej formie jest w stanie dotrzeć do wszystkich zakamarków.

W przypadku zamgławiania pomieszczeń bardzo ważne jest to, że sucha mgła nie uszkadza odkażanych powierzchni. Dzięki temu możemy dezynfekować nawet delikatne przedmioty. Co więcej, zamgławianie dezynfekuje ściany, sufity, podłogi oraz powietrze, czyli właściwie wszystkie miejsca, które mogły są potencjalnie skażone w trakcie procesu rozkładu. Zamgławianie pomieszczeń po śmierci zdecydowanie deklasuje ręczne i domowe metody dezynfekcji.

Co istotne, ta metoda dezynfekcji pozwala także na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów i odoru rozkładających się zwłok. Na szczęście, w przypadku zapach rozkładu nie był wyczuwalny. Na koniec pracy wystawiliśmy certyfikat, który potwierdza, że nasi pracownicy wykonali specjalistyczną dezynfekcję po zgonie.

Zapraszamy do kontaktu przez całą dobę, 7 dni w tygodniu!
Oferujemy również:

Dezynfekcja mieszkania po zmarłym

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.