Czyszczenie piwnicy po zmarłej osobie Warszawa Służewiec

Data: 17.11.2021
Miejsce: Warszawa
Czas trwania:  6 h
Zleceniodawca: osoba prywatna

Tym razem nasi pracownicy zostali wysłani do dzielnicy Służewiec w Warszawie, gdzie w jednej z piwnic odnaleziono zwłoki bezdomnego mężczyzny. Zmarły był znanym w okolicy człowiekiem, który przenosił się cyklicznie z miejsca na miejsce. Znali go wszyscy, a mężczyzna był całkowicie niegroźny. Prosił czasami mieszkańców o 2 zł na bułkę i raczej nie nadużywał alkoholu. Mimo wielokrotnych ofert ze strony służb porządkowych mężczyzna uparcie nie zgadzał się na noclegi w schronisku dla bezdomnych.

Niestety bezdomni skarżą się na warunki, które panują w noclegowniach. Bardzo często dochodzi tam do kradzieży, a cześć z osób tam mieszkających nie dba o higienę, przez co dochodzi do rozprzestrzeniania się brudu, bakterii oraz pasożytów. Dlatego tak wiele osób decyduje się świadomie na nocleg na ulicy, co niestety w wielu przypadkach kończy się tragicznie. Szczególnie w okresie zimowych chłodów.

Sprzątanie po zmarłym Warszawa

Sprzątanie po zmarłym mężczyźnie w Warszawie

Pomieszczenie, w którym od czasu do czasu pomieszkiwał zmarły bezdomny, było w opłakanym stanie. Znajdowało się tam wiele zakurzonych i zapomnianych przedmiotów. W kątach pod sufitem pełno było pajęczyn i ich lokatorów. Nikt nie powinien mieszkać w takich warunkach. W piwnicy było jednak dość ciepło, ponieważ rury ciepłownicze przechodziły zaraz obok pomieszczenia. Póki mężczyzna żył było to pewnie dużym plusem. Po jego śmierci jednak wysoka temperatura tylko przyspieszyła rozkład zwłok bezdomnego mężczyzny. W związku z tym już po wejściu do budynku dało się odczuć charakterystyczny, słodko-duszący zapach rozkładających się zwłok. Odór ten jest bardzo trudny do zniesienia. Szczególnie dla osób, które nie miały wcześniej z nim do czynienia.

Czyszczenie piwnicy po zmarłej osobie Warszawa Służewiec
Zdjęcie: sprzątanie po zgonie piwnicy po zmarłym w Warszawie Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Ozonowanie piwnicy po śmierci w Warszawie

Ludzkie zwłoki już w kilka godzin po ustąpieniu funkcji życiowych rozpoczynają produkcję trujących związków określanych mianem jadów trupich. Do jadów trupich zalicza się około 30 trujących substancji, które mogą mieć negatywny wpływ na samopoczucie osób przebywających w pobliżu zwłok lub w miejscu, gdzie jeszcze niedawno znajdowało się ciało zmarłego. Dlatego tak ważna jest specjalistyczna dezynfekcja po zgonie domów czy mieszkań, gdzie doszło do czyjejś śmierci.

W przypadku tego zlecenia sprzątania po zmarłym w Warszawie zdecydowaliśmy o dezynfekcji przy użyciu ozonu. Odkażanie pomieszczeń po zgonie w Warszawie za pomocą ozonu sprawdza się każdym przypadku. Kluczowe jest tu oczywiście odpowiednie przygotowanie pomieszczeń do zabiegu ozonowania. Nie możemy zapomnieć o uszczelnieniu wszystkich otworów wentylacyjnych oraz wyniesieniu z pomieszczeń żywych roślin. Oczywiście w przypadku dezynfekcji piwnicy po zgonach nie było takiej potrzeby.

Całodobowa infolinia sprzątania po zgonie

Dezynfekcja ozonem po zgonach

Dlaczego ozon tak dobrze sprawdza się przy dezynfekcji pomieszczeń po zmarłych w Warszawie? Chodzi o jego właściwości utleniające. Ozon, chociaż składa się tylko z atomów tlenu, ma ich aż trzy. I to właśnie trzeci atom tlenu w ozonie jest najważniejszy, ponieważ zajmuje się utlenianiem zanieczyszczeń, z którymi się zetknie. Zanieczyszczeniami mogą być w tym przypadku wirusy, bakterie czy grzyby lub pleśń. Co więcej, ozon naprawdę skutecznie likwiduje nieprzyjemne zapachy. Dzięki temu w kilka godzin pozbyliśmy się okropnych zapachów z piwnicy na warszawskim Służewcu.

Zajmujemy się również:

Odkażanie pomieszczeń po śmierci

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.