Czyszczenie po zmarłym w mieście Zgierz

Data: 02.08.2021
Miejsce: Zgierz
Czas trwania:  7 h
Zleceniodawca: rodzina zmarłego

W ostatni weekend nasi pracownicy wykonali usługę czyszczenie domu po zmarłym w miejscowości Zgierz w woj. łódzkim. Nasze zlecenie polegało m.in. na uprzątnięciu salonu oraz wyniesieniu z pokoju wszystkich gabarytów. Dodatkowo przeprowadziliśmy specjalistyczną dezynfekcję po zgonie na miejscu zdarzenia. W domu w Zgierzu doszło do śmierci starszego mężczyzny na skutek wylewu krwi do mózgu. Udar to bardzo podstępna choroba, której wczesne objawy da się jednak rozpoznać przy odpowiedniej wiedzy. Według najnowszych danych średnio co 8-9 minut w Polsce ktoś dostaje udaru. Niestety udar to trzeci najczęstszy powód zgonów w naszym kraju.

sprzątanie po zmarłych w Zgierzu

Sprzątanie po zmarłych w Zgierzu

Sprzątanie po zgonie to bardzo specyficzne zajęcie. Wiadomo, że w codziennym zetknięciu ze śmiercią trzeba wykazać się wyjątkową odpornością psychiczną. Nasi pracownicy często są świadkami naprawdę brutalnych scen, które osobom wrażliwym mogłyby śnić się w nocy. Do tego dochodzi także bardzo częsty kontakt z rodzinami osób zmarłych, które nie tylko są pogrążone w żałobie, ale także przytłoczone całą sytuacją oraz wieloma formalnościami. Bardzo ważne jest, aby w takich trudnych momentach nie brać wszystkiego na swoje barki i przyjmować od życzliwych osób pomoc. Warto także nie decydować się na samodzielną dezynfekcję domu czy mieszkania po śmierci w Zgierzu. Taką pracę można zlecić profesjonalnej firmie, która zajmie się specjalistyczną dezynfekcją po zmarłych oraz likwidacją zapachów po zwłokach.

Sprzątanie po zgonie w Zgierzu
Zdjęcie: Czyszczenie po zmarłym w mieście Zgierz, Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Podczas pracy podczas tego sprzątania po zmarłym w Zgierzu nasi technicy w pierwszym etapie zlecenia opróżnili skażone pomieszczenia. Wynieśliśmy m.in. komplet wypoczynkowy, duży drewniany stół oraz komplet krzeseł. Wszystkie wyniesione meble przekazaliśmy do utylizacji. Nasi klienci bardzo często decydują się na utylizację wyposażenia mieszkania czy pomieszczenia, w którym doszło do zgonu.

Ozonowanie pomieszczeń po śmierci

Po uprzątnięciu pomieszczeń przystąpiliśmy do głównego elementu usługi sprzątania po zgonie w Zgierzu, czyli dezynfekcji funeralnej. Aby miejsce, w którym znajdowały się zwłoki, było bezpieczne dla osób postronnych, należy przeprowadzić specjalistyczne odkażanie. W takiej sytuacji niestety nie wystarczą środki z wysokim stężeniem alkoholu i inne domowe metody. Należy skorzystać z profesjonalnych technik dezynfekcji.

Czyszczenie po zgonach Kastelnik

Do zlecenia sprzątania po śmierci w Zgierzu wybraliśmy technologię ozonowania pomieszczeń. Aby wyprodukować ozon, nasi technicy korzystają z generatorów ozonu najlepszej marki. Ozon świetnie nadaje się do dezynfekcji pomieszczeń po zwłokach, również w rozwiniętym stopniu rozkładu.

Dezynfekcja po zgonach

Ozon pozwala nam na likwidację słodkawego odoru rozkładu, który bardzo często spotykamy przy tego typu zleceniach. Co więcej, dzięki swoim właściwościom utleniającym, ozon niszczy wirusy, bakterie, roztocza, grzyby i pleśnie. Po przeprowadzeniu czyszczenia po zmarłym w mieście Zgierz nasi pracownicy wystawili rodzinie zmarłego certyfikat, który potwierdza dezynfekcję pomieszczeń poprzez ozonowanie.

Wykonujemy również inne usługi z zakresu dezynfekcji:

Odkażanie po zmarłym Kastelnik

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.