Czyszczenie pokoju po zmarłym na wrocławskim osiedlu Grabiszyn

Data: 01.09.2020
Miejsce: Wrocław
Czas trwania:  1 dzień
Zleceniodawca: osoba prywatna

Kolejne nasze zlecenie dotyczyło sprzątania po zmarłym. Do zgonu doszło w niewielkim mieszkaniu na osiedlu Grabiszyn we Wrocławiu. Wykonaliśmy m.in dezynfekcję mebli i elementów wyposażenia oraz utylizację niektórych ruchomości .

Sprzątanie pokoju po zmarłym we Wrocławiu

Zgodnie z otrzymanym zleceniem na sprzątanie po zgonie we Wrocławiu mieliśmy sprzątnąć i wydezynfekować pokój i niektóre pomieszczenia poboczne, po samobójczej śmierci młodego mężczyzny. Wykonując naszą pracę często oglądamy śmierć od tej innej, bardziej przyziemnej strony. Dlatego też nasi technicy muszą dysponować dużą odpornością psychiczną ale też merytoryczną wiedzą i doświadczeniem. Te cechy szczególnie są potrzebne w tak trudnych przypadkach, jak śmierć młodego człowieka z własnej ręki.

Pierwszym krokiem w sprzątaniu po zmarłym było wyniesienie z salonu wszelkich mebli i sprzętów. Część z nich mieliśmy zutylizować, niektóre zaś poddać dezynfekcji. To samo tyczyło się kuchni. Na miejscu zgonu były dość liczne ślady krwi. Mimo, że zwłoki znaleziono szybko, to jednak po kilku godzinach w pomieszczeniu znajdowały się już szkodliwe substancje, które wydziela ciało po śmierci.

Czyszczenie pokoju po zmarłym na osiedlu Grabiszyn

Rozpoczęliśmy od likwidacji krwawych plam na podłodze. Nasi technicy użyli do tego bardzo skutecznego środka chemicznego. Niestety nie wszystkie plamy udało się nam usunąć. Część podłogi musieliśmy zerwać i zutylizować.

Ozonowanie mieszkania po śmierci

Do przeprowadzenia dezynfekcji pomieszczeń we wrocławskim mieszkaniu wykorzystaliśmy sprawdzone już, ozonowanie po zgonie. Ozon to gaz znany także jako aktywny tlen, który ma niesamowite właściwości wirusobójcze i bakteriobójcze. Wytwarzany jest przez specjalistyczne generatory ozonu, do których obsługi wymagana jest fachowa wiedza i bogate doświadczenie w tej pracy. Ozon jest niepalny i łatwo rozpuszcza się w wodzie. Jak to działa? Gaz ten dzięki procesowi utlenienia wchodzi w reakcje ze szkodliwymi substancjami niszcząc je. W ten sposób giną wirusy, bakterie i grzyby. Co istotne, dociera w najbardziej niedostępne miejsca. Likwiduje też przykre zapachy, w tym tzw. trupi odór. Jest bezpieczny dla środowiska i nie zostawia żadnych własnych odpadów, co stanowi jego dodatkowy atutu.

Po skutecznym wywietrzeniu pomieszczeń, w krótkim czasie można ich bezpiecznie używać. Po wydezynfekowaniu mebli i zutylizowaniu zbędnych ruchomości, mogliśmy uważać zlecenie za wykonane.

W naszej ofercie znajduje się również:

Dezynfekcja po zgonie Wrocław