Dezynfekcja chemiczna mieszkania po zgonie w Łodzi

Data: 27.04.2022
Miejsce: Łódź
Czas trwania:  9h
Zleceniodawca: osoba prywatna

O zleceniu, które wykonaliśmy w Łodzi ciężko nam pisać. Do pracy przy sprzątaniu po zgonie po śmierci samobójcy wezwał nas właściciel wynajmowanego mieszkania. Mieszkanie było wynajmowane zaledwie od tygodnia. Prawdopodobnie samobójca wynajął je od właściciela tylko i wyłącznie w celu pozbawienia siebie życia. Według służb, które dokonały oględzin na miejscu zdarzenia, mężczyzna próbował odejść z tego świata aż na 10 różnych sposobów. Ostatecznie zmarły stracił życie na skutek skoku z okna mieszkania.

Sprzątanie po zgonie Łódź

Dezynfekcja mieszkania po śmierci Łódź

Chociaż w mieszkaniu w Łodzi nie znaleziono zwłok mężczyzny, nadal było ono skażone płynami ustrojowymi. Jak wcześniej wspominaliśmy, zdesperowany mężczyzna próbował odebrać sobie życie na kilka różnych sposobów. Jednym z nich było podcięcie żył, które było nieudane. W związku z tym na podłodze salonu, łazienki i kuchni znajdowały się duże ilości zaschniętej krwi, która stanowi pewne zagrożenie biologiczne.

Oprócz śladów krwi na meblach i posadzkach w mieszkaniu widać było, że część wyposażenia została zniszczona. Zdemolowana była łazienka, w której mężczyzna chciał powiesić się w kabinie prysznicowej. Podobnie wyglądała kuchnia z uszkodzoną lampą oraz salon ze zniszczonymi żaluzjami. Nie chcemy sobie nawet wyobrażać, co czuje osoba, która próbuje za wszelką cenę skończyć swoje życie.

Dezynfekcja mieszkania po zgonie Łódź
Zdjęcie: Dezynfekcja chemiczna po zgonie samobójcy w Łodzi, Copyright 2022 © Mieszko Kastelnik

Czyszczenie mieszkania po zgonach w Łodzi rozpoczęliśmy od usunięcia ze środka skażonych i zniszczonych mebli. Po tym etapie nasi pracownicy rozpoczęli dokładne czyszczenie chemiczne posadzek oraz łazienki i kuchni. Odpowiednio dobrane środki czyszczące bardzo usprawniły proces usuwania śladów krwi z podłogi mieszkania.

Całodobowa infolinia sprzątania po zgonie

Ozonowanie pomieszczeń po zgonie – dlaczego jest skuteczne?

Aby mieć pewność, że po specjalistycznym czyszczeniu chemicznym w mieszkaniu nie pozostały żadne groźne drobnoustroje, zdecydowaliśmy się na ozonowanie pomieszczeń. Korzystamy z tej metody dezynfekcji od wielu lat, ponieważ nie tylko daje ona świetne efekty w walce z bakteriami i wirusami, ale także usuwa nieprzyjemne zapachy z pomieszczeń. Co więcej, metoda ta jest całkowicie bezpieczna dla człowieka. Warto tylko pamiętać o kilku ważnych sprawach przed rozpoczęciem ozonowania pomieszczeń. Po pierwsze, zabieg wykonujemy w specjalistycznej odzieży ochronnej. Ważne jest, abyśmy uszczelnili wszystkie otwory wentylacyjne. Pamiętajmy także o wyniesieniu z pomieszczeń ręcznie malowanych obrazów oraz żywych roślin doniczkowych. Mogą one bowiem ucierpieć w zetknięciu z ozonem.

Usuwanie wirusów i bakterii ozonem

Ozonowanie pomieszczeń po zmarłym samobójcy w Łodzi pozwoliło nam w kilka godzin na likwidację wirusów, bakterii, pleśni oraz nieprzyjemnych zapachów z wnętrza mieszkania. Na życzenie właściciela mieszkania przygotowaliśmy również specjalny certyfikat, który potwierdza przeprowadzenie specjalistycznej dezynfekcji po zgonie w mieszkaniu w Łodzi. Mamy nadzieję, że nikt nigdy nie będzie czuł się w takim potrzasku, aby targnąć się na własne życie. Niestety statystyki nie pozostawiają złudzeń. Polska jest na 6 miejscu w Europie pod kątem ilości osób, które odbierają sobie życie.

Odkażanie pomieszczeń po śmierci

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.

Zapraszamy do kontaktu przez całą dobę, 7 dni w tygodniu!
Oferujemy również: