Dezynfekcja domu po zwłokach Nowa Sól (Lubuskie)

Data: 06.08.2021
Miejsce: Nowa Sól
Czas trwania:  9 h
Zleceniodawca: osoba prywatna

W województwie lubuskim, a konkretnie w miejscowości o nazwie Nowa Sól przeprowadziliśmy dezynfekcję domu po zwłokach. Po odnalezieniu zwłok swojego 75-letniego ojca młoda kobieta zdecydowała się na skorzystanie z naszej pomocy, ponieważ doszła do wniosku, że dezynfekcja takiego starego domu po zgonie ją przerasta. Chodziło m.in. o usunięcie skażonego parkietu, odkażenie wszystkich pomieszczeń, a także utylizację wielkich gabarytów. Córka zmarłego słyszała już o naszej firmie, ponieważ jej koleżanka z pracy korzystała w 2020 roku z naszych usług. Dzięki temu była pewna, że do dezynfekcji swojego rodzinnego domu po zwłokach w Nowej Soli, wybiera najlepszą firmę na rynku.

Sprzątanie po zwłokach Nowa Sól

Praca podczas zleceń sprzątania po zgonach to dla naszych pracowników ciężka praca. Zdecydowanie wymaga ona silnej psychiki oraz umiejętności postawienia sztywnej granicy pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym. Tylko odpowiednie kwalifikacje, obszerna wiedza i wieloletnie doświadczenie mogą dać dobre efekty podczas sprzątania mieszkań po śmierci.

Sprzątanie po zmarłym Nowa Sól

W trakcie pracy w Nowej Soli w pierwszej kolejności musieliśmy ocenić plan działania. Zwłoki mężczyzny odkryto na parterze domu. Sąsiadka, która mieszkała w domu obok, była zaniepokojona tym, że mimo sumienności w pracach ogrodniczych, starszy mężczyzna od kilku dni jest nieobecny. Dlatego zdecydowała się na przejście do sąsiedniego ogrodu i do zajrzenia przez okna na parterze do wnętrza budynku. Wtedy zauważyła leżącego na ziemi sąsiada. Kobieta nie była świadoma tego, że mężczyzna upadł nieszczęśliwie już kilka dni wcześniej i tak naprawdę nie żył od dłuższego czasu.

Odkażanie domu po zgonie w Nowej Soli
Zdjęcie: dezynfekcja domu po zwłokach Nowa Sól (lubuskie), Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Dezynfekcja po zgonach

Na prośbę córki mężczyzny przed rozpoczęciem profesjonalnej dezynfekcji po zmarłym w Nowej Soli przystąpiliśmy do utylizacji mienia. Z parteru domu pozbyliśmy się meblościanki, drewnianej komody, starej wersalki oraz foteli wypoczynkowych. Część naszej załogi w tym czasie opróżniała meble i pakowała rodzinne pamiątki do kartonów, które na koniec pracy przekazaliśmy jedynej krewnej. Nasi klienci bardzo często decydują się na utylizację mienia po zmarłym w ramach usługi sprzątania po zgonie w Nowej Soli.

Specjalistyczne sprzątanie po zgonie Kastelnik

Do dezynfekcji domu po zwłokach w Nowej Soli, wykorzystaliśmy nasze ulubione i bardzo wydajne generatory ozonu wysokiej klasy. Urządzenia, których używamy do dezynfekcji funeralnej potrafią odkazić nawet do 3000m3 w ciągu jednej godziny. Dzięki temu w bardzo krótkim czasie jesteśmy w stanie zlikwidować z różnego rodzaju pomieszczeń wirusy, bakterie czy grzyby. Oczywiście przed rozpoczęciem zabiegu ozonowania pomieszczeń uszczelniamy wszystkie otwory wentylacyjne. Dodatkowo zabezpieczamy stare obrazy i żywe rośliny, które mogłyby ucierpieć w zetknięciu z ozonem w dużym stężeniu.

Z naszej perspektywy jednak największą zaletą ozonowania pomieszczeń jest fakt, że przy okazji usuwamy okropny odór zwłok w rozkładzie. Po zakończonej dezynfekcji ozonem w pomieszczeniach, gdzie doszło do czyjejś śmierci, pozostaje tylko świeży zapach, który niektórym kojarzy się z tym po burzy.

Zapraszamy do kontaktu przez całą dobę, 7 dni w tygodniu!
Oferujemy również:

Czyszczenie po śmierci

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.