Dezynfekcja i czyszczenie mieszkania po zgonie Świnoujście Przytór

Data: 30.10.2021
Miejsce: Świnoujście
Czas trwania:  7 h
Zleceniodawca: osoba prywatna

Nasza firma otrzymała zlecenie sprzątnięcia i odkażenia mieszkania po śmierci młodej, ciężarnej kobiety w Świnoujściu. Przyczyną tego tragicznego zgonu był zawał serca, który nastąpił podczas snu. Zmarła od dawna miała kłopoty z układem krążenia, a ciąża był dużym wyzwaniem dla jej organizmu.

Zawały serca w ciąży są zjawiskiem dość rzadkim, chociaż jak wskazują statystyki, ich liczba stale rośnie.  Badania przeprowadzone za lata 2002 – 2014 wykazały, że wzrost ten wyniósł 25%. Śmiertelność natomiast to 4,5% przypadków zawału serca. Do czynników sprzyjających zawałom u kobiet ciężarnych należą m in. nadciśnienie tętnicze, otyłość, cukrzyca czy  palenie papierosów. Ta podwójna tragedia wstrząsnęła naszymi pracownikami  do głębi. Ciało znalazła matka zmarłej, która około południa następnego dnia przyszła odwiedzić córkę. \

Sprzątanie po zgonach Świnoujście

Sprzątanie po zmarłej w Świnoujściu

Ludzkie zwłoki, już w momencie ustania funkcji życiowych, zaczynają wydzielać szkodliwe substancje. Ich różnorodność i  intensywność  tworzenia się zależą od wielu czynników, o których nawet nie pomyślelibyśmy w tym kontekście. Należą do nich wiek zmarłego, waga ciała, a nawet sposób odżywiania i ewentualna dieta. Zawsze jednak pojawiają się dwie toksyny, które mają znaczny udział w procesie gnicia ludzkiego ciała i tworzeniu się tzw. odoru śmierci. Są to putrescyna i kadaweryna, z grupy amin.

Substancje wydzielane przez zwłoki są bardzo szkodliwe dla organizmu człowieka. Mogą spowodować dysfunkcje układu oddechowego, pokarmowego, a nawet układu krążenia. Zagrożenie jest duże, dlatego też trzeba skutecznie wysprzątać i odkazić pomieszczenia, w których nastąpił zgon. Pełną gwarancję jakości  takich prac da profesjonalna firma czyszcząca po zgonach. Specjalistyczny sprzęt i przeszkoleni fachowcy spowodują, że mieszkanie znów będzie bezpieczne w użytkowaniu.

Czyszczenie mieszkania po zgonie

Pracę przy realizacji tego zlecenia sprzątania po zgonie w Świnoujściu nasi technicy rozpoczęli od opróżnienia małego mieszkania z mebli i elementów wyposażenia. Na miejscu pozostały tylko infrastruktura zamontowana na stałe. Powierzchnia, gdzie stało łóżko, na którym nastąpił zgon, została spryskana silnym środkiem chemicznym o szerokim zakresie działania. Likwiduje on wszelki bakterie i inne szkodliwe drobnoustroje.

Dezynfekcja i czyszczenie po zgonie Świnoujście
Zdjęcie: Dezynfekcja i czyszczenie mieszkania po zgonie Świnoujście Przytór, Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Oceniając sytuację na miejscu zdarzenia, uznaliśmy, że optymalnym sposobem odkażenia zainfekowanych pomieszczeń będzie użycie tzw. suchej mgły. Wytwarzana ona jest w urządzeniu  o nazwie zamgławiacz.

Dezynfekcja po zmarłych za pomocą suchej mgły

Sucha mgła jest mieszanką środka chemicznego i wody, którą zamgławiacz wyrzuca pod dużym ciśnieniem. Kropelki z zamgławiacza są mikroskopijnych rozmiarów. Ich wielkość to 10 do 30 mikronów. Są bardzo lekkie i bez trudu unoszą się w powietrzu. Dzięki tym dwóm cechom mgła posiada zdolność docierania do najbardziej ukrytych miejsc. 

Zaletą zamgławiacza jest także to, wykorzystuje on niskie temperatury. Jest to bardzo ważne, gdyż skuteczne środki biobójcze tracą swoje właściwości w zbyt wysokiej temperaturze. Ma to wpływ na ilość środka chemicznego potrzebnego do wykonania skutecznego odkażania, a także czas jego trwania. Jest dużo krótszy niż w przypadku stosowania metod tradycyjnych.  A mniej chemikaliów to czystsze środowisko.

Czyszczenie po zgonach Kastelnik

Usuwanie zapachu po śmierci

Mgła wytwarzana w zamgławiaczu niszczy obecne w otoczeniu bakterie, wirusy, grzyby i pleśnie. Nie uszkadza ani też nie moczy powierzchni, na które działa. Takich efektów nie da się osiągnąć przy zastosowaniu tradycyjnego oprysku. Funkcjonujące na rynku zamgławiacze są wysoko specjalistycznym sprzętem. Muszą spełniać określone warunki techniczne, określone między innymi surową, francuską  normą NFT-72-281, wymaganą dla urządzeń pracujących w placówkach służby zdrowia.

Dodatkową, bardzo ważną zaletą  suchej mgły jest zdolność likwidacji niepożądanych zapachów. Procesom chemicznym, które zachodzą w zwłokach towarzyszy silny, słodkawy odór. Sucha mgła nie maskuje go, lecz trwale  likwiduje. Po jej zastosowaniu pomieszczenia są nie tylko neutralne biologicznie, ale także powietrze w nich jest wolne od przykrych woni.

Zapraszamy do kontaktu przez całą dobę, 7 dni w tygodniu!
Oferujemy również:

Odkażanie po zwłokach Kastelnik

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.