Dezynfekcja mieszkania po zgonie Stargard miasto

Data: 15.09.2021
Miejsce: Stargard
Czas trwania:  8 h
Zleceniodawca: osoba prywatna

Otrzymaliśmy zlecenie sprzątania i dezynfekcji kawalerki po zgonie kobiety w średnim wieku w Stargardzie. Śmierć nastąpiła w wyniku przedawkowania leków uspokajających i nasennych. Była to udana próba samobójcza. Jak się okazało denatka została okradziona i zdradzona przez mężczyznę poznanego w internecie. Ich związek trwał kilka miesięcy, po czym „narzeczony” zniknął a wraz z nim oszczędności zmarłej . Była to osoba samotna i łatwo było zmarłą omamić wizją wspólnego, szczęśliwego życia. Niestety, zawierając znajomości za pośrednictwem portali randkowych, nigdy nie wiemy, kto kryje się za atrakcyjnym anonsem. Ta pani najprawdopodobniej nie była w stanie znieść straty finansowej, a także wstydu wynikającego z zaistniałej sytuacji.

Sprzątanie po zgonach w Stargardzie

Sprzątanie po zmarłej osobie w Stargardzie

Dane dotyczące samobójstw w bieżącym roku są alarmujące Jest ich o 1/5  więcej niż w porównywalnym okresie ubiegłego roku. Jak wskazują analizy, główną przyczyną targnięcia się na życie są problemy finansowe. Pandemia pozbawiła nas pewności jutra, a ciągle wiszącą nad naszym życiem perspektywa zamknięcia niektórych sektorów gospodarki powoduje, że nie jesteśmy w stanie unieść ciężarów codziennego bytowania. To, że wiele osób decyduje się na rozwiązanie ostateczne na pewno na wpływ trudność z dostępem do lekarza specjalisty. Kilkumiesięczne kolejki do psychiatrów nie sprzyjają zmniejszeniu się ilości samobójstw. Warto też powiedzieć o tym, że Polacy wstydzą się problemów psychicznych i zrobią bardzo wiele, aby je ukryć. Niestety nie jesteśmy z żelaza i mamy prawo być bezsilni wobec  wyzwań, które niesie życie.

Odkażanie po zmarłych Stargard
Zdjęcie: Dezynfekcja po zgonie Stargard miasto, Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Ciało denatki zostało znalezione po około 20 godzinach od momentu zgonu. Proces rozkładu był już zaawansowany. Od momentu śmierci zwłoki człowieka zaczynają wydzielać szkodliwe substancje. Najbardziej niebezpieczne są putrescyna i kadaweryna. Dłuższy kontakt z tymi toksynami powoduje zagrożenie dla układu oddechowego, pokarmowego, a nawet krwionośnego. Dlatego też ważne jest, aby sprzątanie po zgonie przeprowadzone było przez zawodowców. Profesjonalne firmy dysponują zarówno odpowiednimi środkami chemicznymi, jak i przeszkolonym personelem oraz specjalistycznym sprzętem. Tak przeprowadzona dezynfekcja daje gwarancję bezpiecznego korzystania z lokalu, gdzie nastąpił zgon.

Dezynfekcja po zgonach Stargard

Jak zwykle naszą pracę przy sprzątaniu po zgonie w Stargardzie rozpoczęliśmy od opróżnienia mieszkania z mebli i sprzętów. Większość z nich miała być poddana utylizacji. Mimo iż odkażanie staje się coraz bardziej skuteczne, niektórych mebli i sprzętów nie da się bezpiecznie zdezynfekować. Muszą trafić na śmietnik. Miejsce znalezienia ciała nasi technicy odkazili silnym środkiem chemicznym. Takie działanie to pewność, że najbardziej zainfekowane miejsce stanie się neutralne pod względem zdrowotnym i będzie bezpieczne dla osób korzystających później z pomieszczeń.

Sprzątanie po zmarłych osobach

Wybierając sposób dezynfekcji nasi technicy oceniają stan faktyczny istniejący  tam,gdzie realizujemy zlecenie. Biorą pod uwagę, w jakich okolicznościach nastąpił zgon, jaki okres minął od śmierci do znalezienia zwłok, a także jaka sytuacja lokalowa jest na  w miejscu tragedii. W tym przypadku uznaliśmy ,że dezynfekcję mieszkania najlepiej będzie przeprowadzić, używając tzw. suchej mgły.

Zamgławianie lokalu po śmierci

Sucha mgła to mieszanka powietrza i silnego środka chemicznego wytwarzana w urządzeniu  zwanym zamgławiaczem, z którego jest wyrzucana pod dużym ciśnieniem. Cząsteczki tego środka mają wielkość kilku mikronów. Dlatego też mogą dotrzeć do wszelkich zakamarków dezynfekowanego pomieszczenia. Sucha mgła zabija wirusy, bakterie, grzyby i pleśnie. Stosujemy ją wszędzie, gdyż nie moczy i nie uszkadza powierzchni, z którymi ma kontakt. Posiada także zdolność likwidacji niechcianych zapachów.  Ten walor jest bardzo ważny w przypadku sprzątania po zgonie w Stargardzie. Procesy gnilne ludzkiego ciała powodują wydzielanie tzw. trupiego odoru. Zapachu, o którym znawcy tematu mówią, że nie sposób go pomylić z żadnym innym. Sucha mgła likwiduje go, a nie tylko maskuje. Działa zdecydowanie, ale jest bezpieczna dla środowiska naturalnego.

Bezpieczne odkażanie po zgonach

Zamgławiacze, aby funkcjonować na rynku usług, powinny spełniać określone normy. Najbardziej rygorystyczna jest francuska norma NFT-72-281 dotycząca skuteczności procesu zamgławiania. Spełnienie takich  wyśrubowanych kryteriów wymagamy od sprzętu pracującego w placówkach medycznych.

Naszą pracę przy realizacji tego zlecenia czyszczenia mieszkania po śmierci zakończyliśmy utylizacją części mebli, sprzętów i innych rzeczy znajdujących się w mieszkaniu. Bardzo smutne jest to, że osoba w sile wieku, przed którą było jeszcze wiele życiowych zdarzeń, uznała, że jednak nie ma po co żyć.

Zapraszamy do kontaktu przez całą dobę, 7 dni w tygodniu!
Oferujemy również:

Odkażanie mieszkania po zgonie

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.