Dezynfekcja mieszkania po zgonie Warszawa Ursynów

Data: 10.02.2022
Miejsce: Warszawa
Czas trwania:  11 h
Zleceniodawca: osoba prywatna

W jednym z mieszkań w warszawskiej dzielnicy Ursynów przeprowadziliśmy dezynfekcję mieszkania po zgonie. W lokalu znaleziono zwłoki 85-letniej kobiety, która zmarła z przyczyn naturalnych. Zwłoki kobiety znalazła jej córka, która co tydzień odwiedzała matkę, robiła jej zakupy i sprzątała mieszkanie. Zazwyczaj starsza kobieta witała swoją córkę w drzwiach. Tym razem, drzwi były zamknięte, co od razu zaniepokoiło córkę 85-latki. Jak się okazało, kobieta zmarła w swoim łóżku prawdopodobnie 2 dni wcześniej. Kiedy tylko zwłoki kobiety zostały zabrane przez zakład pogrzebowy, jej córka skontaktowała się z naszą firmą, prosząc o pomoc w sprzątaniu mieszkania w Warszawie po zgonie.

Dezynfekcja po zgonie Warszawa

Utylizacja wielkich gabarytów Warszawa

Po przybyciu na miejsce nasi pracownicy przystąpili do usuwania większości mebli z mieszkania. Córka zmarłej kobiety, kiedy tylko dowiedziała się, że nasza firma zajmuje się również utylizacją wielkich gabarytów, postanowiła skorzystać z tej możliwości. Mieszkanie miało zostać w późniejszym terminie odświeżone i przekazane pod wynajem. Usunięcie więc wiekowych mebli było więc konieczne. Uprzątnięcie mieszkania ze wszystkich większych mebli zajęło nam ponad 4h. Musieliśmy wynieść między innymi starą meblościankę, łóżko, zestaw wypoczynkowy oraz wszystkie meble kuchenne. Nasi pracownicy mają jednak ogromne doświadczenie w planowaniu takich operacji, dlatego uznajemy 4h za bardzo dobry wynik.

Dezynfekcja mieszkania po zgonie Warszawa Urysnów
Zdjęcie: Sprzątanie po zgonie mieszkania w Warszawie na Ursynowie, Copyright 2022 © Mieszko Kastelnik

Po przekazaniu do utylizacji wszystkich mebli przystąpiliśmy do głównej części sprzątania po zmarłym w Warszawie, czyli do kompleksowej dezynfekcji pomieszczeń po śmierci. W przypadku tego zlecenia w mieszkaniu na Ursynowie zdecydowaliśmy się na ozonowanie pomieszczeń.

Ozonowanie pomieszczeń po zwłokach

Najczęściej podczas wykonywania zabiegu ozonowania pomieszczeń po zgonach zajmujemy się również zabezpieczeniem tych przedmiotów, które mogłyby ucierpieć w zetknięciu z ozonem w wysokim stężeniu. Podczas tego zlecenia jednak córka zmarłej sama zajęła się wyniesieniem okazałych roślin doniczkowych, które należały do jej matki. Nie było tego mało. Nasi pracownicy naliczyli około 70 doniczek. Wszystkie rośliny prezentowały się nienagannie i było widać, że ich poprzednia właścicielka poświęcała im wiele czasu.

Sprzątanie po zmarłych osobach

Dezynfekcja ozonem po śmierci

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ozonowanie pomieszczeń w trakcie realizacji zlecenia sprzątania po zgonie w Warszawie? Nasi technicy doszli do wniosku, że ozon najlepiej sprawdzi się w zastanych warunkach. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że ozon jest trzyatomową wersją tlenu. To właśnie trzeci atom tlenu ma tutaj kluczowe znaczenie, ponieważ zajmuje się on neutralizacją napotkanych na swojej drodze niechcianych cząsteczek.

Ozon może być z powodzeniem wykorzystywany do dezynfekcji pomieszczeń szpitalnych oraz tych miejsc, które zostały narażone na skażenie groźnymi drobnoustrojami. Takim miejscem jest właśnie mieszkanie, w którym przez jakiś czas przebywały ludzkie zwłoki. Ozon świetnie radzi sobie z neutralizacją bakterii, wirusów oraz wszelkiego rodzaju niebezpiecznych patogenów. Dlatego też bardzo często korzystamy z możliwości dezynfekcji ozonem pomieszczeń po zgonie.

Co więcej, podczas pracy w Warszawie ozon pozwolił nam nie tylko pozbyć się niebezpiecznych związków chemicznych, ale także specyficznego zapachu, który unosi się w pomieszczeniach, gdzie doszło do zgonu. Dzięki naszej interwencji, mieszkanie na Ursynowie było przyjemnie świeże i gotowe do dalszych robót remontowych.

Odkażanie po zmarłych Kastelnik

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.