Dezynfekcja mieszkania po zgonie Wrocław okolice Ostrowa Tumskiego

Data: 24.10.2021
Miejsce: Wrocław
Czas trwania:  1 dzień
Zleceniodawca: osoba prywatna

We Wrocławiu nasi pracownicy wykonali usługę dezynfekcji po zgonie poprzez wyjątkowo skuteczne zamgławianie. W jednym z mieszkań w kamienicy w okolicach Ostrowa Tumskiego zmarła 55-letnia kobieta. Kobieta od wielu lat skarżyła się na problemy zdrowotne. Do zgonu doszło prawdopodobnie na skutek wielonarządowej niewydolności. Niestety kobieta mieszkała samotnie.

Odkażanie po śmierci we Wrocławiu

O tym, że coś niepokojącego dzieje się w mieszkaniu na 1 piętrze zawiadomił sąsiadów nieprzyjemny zapach, który unosił się na klatce schodowej. Zapach z dnia na dzień był coraz ostrzejszy i silniejszy. Zaniepokojeni sąsiedzi postanowili zadzwonić na policję oraz do zarządcy nieruchomości. Po wywarzeniu drzwi oczom policjantów ukazał się drastyczny widok. Ciało kobiety leżało w dużym pokoju i było w bardzo zaawansowanym rozkładzie. Co więcej, pojawiły się już nawet larwy czerwi. Zapach był nie do opisania. Oczywiście po usunięciu zwłok z mieszkania we Wrocławiu, wnętrze było wielokrotnie wietrzone.

Sprzątanie po zmarłej osobie we Wrocławiu

Wrocław to miasto, w którym wykonujemy nasze zlecenia bardzo często. Ostatnio zajmowaliśmy się tam m.in. usuwaniem z mieszkania zapachu po zgonie oraz opróżnianiem dużego mieszkania po zmarłej osobie.

Z naszej pomocy korzystają najczęściej te osoby, których bliscy zmarli we własnych mieszkaniach. W takiej sytuacji rodzina zmarłej osoby pozostaje z problemem lokalu mieszkalnego, który jest skażony jadami trupimi i groźnymi drobnoustrojami. Zawsze przestrzegamy naszych klientów przed samodzielną dezynfekcją takiego miejsca po zgonie. Po pierwsze, jest to trudne technicznie zadanie, któremu podołać może tylko wykwalifikowany zespół specjalistów, który zna się na dezynfekcji funeralnej we Wrocławiu. Po drugie, nikt nie powinien być zmuszony do czyszczenia mieszkania po bliskiej zmarłej osobie.

Dezynfekcja po zgonach we Wrocławiu
Zdjęcie: dezynfekcja po zgonie we Wrocławiu w okolicach Ostrowa Tumskiego, Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Czyszczenie mieszkania po zmarłej

Ciało zmarłej kobiety było w zaawansowanym rozkładzie i zostało znalezione na podłodze salonu. W związku z tym, że na podłodze znajdował się drewniany parkiet, zdecydowaliśmy o jego usunięciu. Skażone deski podłogowe dołączyły do kompletu mebli z epoki PRL, które zostały przeznaczone do utylizacji.

Nasi klienci często zadają nam pytanie, czy zwłoki, które znajdowały się w mieszkaniu np. przez 24h naprawdę mogą stanowić zagrożenie. Niestety tak. Już kilka godzin po zgonie ludzki organizm produkuje prawie 30 groźnych związków chemicznych. Mogą one naprawdę wpłynąć negatywnie na zdrowie osób, które przebywają w takim pomieszczeniu.

Dezynfekcja przez zamgławianie we Wrocławiu

Do sprzątania po zgonach we Wrocławiu wybraliśmy metodę zamgławiania. Na czym polega dezynfekcja pomieszczeń suchą mgłą? Zabieg odkażania zamgławiaczem polega na rozprowadzaniu roztworu dezynfekującego w postaci tzw. suchej mgły. W ten sposób suchą mgłę rozprowadzamy równomiernie po wszystkich powierzchniach, co gwarantuje likwidację wszelkich groźnych drobnoustrojów.

Zamgławianie pomieszczeń obok ozonowania pomieszczeń stosujemy najczęściej do dezynfekcji po zgonach. Daje ona bardzo dobre efekty. Dodatkowo, pozwala nam na likwidację nieprzyjemnych zapachów. Zamgławiacz daje nam możliwość doboru odpowiedniego środka dezynfekującego, do zastanych na miejscu warunków. Co więcej, w krótkim czasie po tym, jak zakończymy zabieg zamgławiania, mieszkanie jest bezpieczne do użytkowania.

Specjalistyczne sprzątanie po zwłokach

Zajmujemy się również:

Odkażanie po zmarłym Kastelnik

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.