Dezynfekcja mieszkania po zmarłym Włocławek

Data: 07.01.2022
Miejsce: Włocławek
Czas trwania:  8 h
Zleceniodawca: osoba prywatna

Nasi pracownicy z początkiem stycznia zostali skierowani do zlecenia sprzątania mieszkania po zmarłym we Włocławku. Ciało 75-letniego mężczyzny znalazła jego żona. Kobiety nie było w mieszkaniu przez kilka dni, ponieważ odwiedzała ona swoją schorowaną siostrę. Po powrocie kobieta znalazła zwłoki swojego męża na wersalce w salonie. Mężczyźnie zdarzało się tam zasypiać podczas oglądania meczów. Sport był niegdyś wielką pasją zmarłego.

Wdowa po mężczyźnie poprosiła nas przede wszystkim o porządną dezynfekcję całego mieszkania po zgonie. Istniało podejrzenie, że zwłoki mężczyzny leżały w mieszkaniu przez 5 dni. W związku z tym, że kaloryfery były bardzo ciepłe, rozkład zwłok postępował w szybkim tempie. Należało zająć się tym jak najszybciej.

Dezynfekcja po zmarłych Włocławek

Sprzątanie po zgonie we Włocławku

Sprzątanie po śmierci to nie byle jaka praca. Po pierwsze, pracując w tym zawodzie, na co dzień stykamy się ze śmiercią, o której przeciętny człowiek stara się nie myśleć. Po drugie, naszą pracą dajemy gwarancje osobom pogrążonym w żałobie, że mogą bezpiecznie wrócić do swoich domów i mieszkań, ponieważ są już one wolne od wszelkich zagrożeń.

Na miejscu pierwsze czym musieliśmy się zająć, to utylizacja skażonych mebli. Utylizacja wielkich gabarytów jest stałym elementem naszej usługi czyszczenia mieszkania po zgonie. Wiąże się to z tym, że najczęściej osoby, które umierają we własnym domu, umierają na łóżkach, fotelach czy kanapach. To właśnie tam postępuje rozkład ludzkiego organizmu, co skutkuje uwolnieniem płynów ustrojowych. Taki mebel nie nadaje się do dezynfekcji i powinien być usunięty z mieszkania jak najszybciej.

Dezynfekcja mieszkania po zmarłym Włocławek
Zdjęcie: dezynfekcja mieszkania po zmarłym we Włocławku, Copyright 2022 © Mieszko Kastelnik

Dezynfekcja po zmarłych za pomocą ozonu

Po opróżnieniu mieszkania we Włocławku ze zniszczonych elementów wyposażenia przystąpiliśmy do dokładnej dezynfekcji miejsca zdarzenia po zgonie. Niestety wiele osób próbuje samodzielnej dezynfekcji po zmarłej osobie. To jednak ogromny błąd. Osoby, które nie zajmują się na co dzień odkażaniem lokali po zgonie, nie zdają sobie sprawy z tego, jak poważne to zadanie. Ludzki organizm po zgonie wydziela nawet 30 niebezpiecznych związków, które nazywane są trupimi jadami. Dłuższe zetknięcie z nimi może spowodować poważny uszczerbek na zdrowiu.

Odkażanie ozonem to sprawdzony sposób na eliminację drobnoustrojów. Ozon składa się z trzech atomów tlenu. Dzięki temu posiada właściwości utleniające tzn., że jest w stanie zlikwidować z pomieszczenia wszelkie niemile widziane cząsteczki. Ozonowanie pomieszczeń pozwala na likwidację m.in. wirusów, bakterii, roztoczy czy grzybów. Nie bez powodu to właśnie ozonowanie jest najpopularniejszą metodą dezynfekcji mieszkań po chorobach wirusowych.

Sprzątanie po zmarłych osobach

Usuwanie zapachu po śmierci

Nie da się ukryć, że nasi klienci najczęściej pytają o to, jaki mamy sposób na usunięcie z mieszkania odoru rozkładu zwłok. Ten słodko-duszący zapach jest wręcz nie do zniesienia, szczególnie dla osób, które nigdy wcześniej się z nim nie zetknęły. Mamy jednak dobrą wiadomość. Zabieg ozonowania pomieszczeń umożliwia nie tylko likwidację niebezpiecznych drobnoustrojów, ale także nieprzyjemnych zapachów. Ozon jest z powodzeniem stosowany do usuwania zapachu dymu nikotynowego, zgnilizny czy rozkładu zwłok. To bardzo ekonomiczne, a zarazem wyjątkowo skuteczne rozwiązanie. Polecamy je wszystkim tym, którzy rozważają skorzystanie z usługi czyszczenia mieszkania po zmarłym we Włocławku.

Zapraszamy do kontaktu przez całą dobę, 7 dni w tygodniu!
Oferujemy również:

Odkażanie mieszkania po zgonie

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.