Jak wygląda sprzątanie po zgonach w Warszawie? Dezynfekcja mieszkania na Grochowie 

Data: 20.03.2022
Miejsce: Warszawa
Czas trwania:  8 h
Zleceniodawca: właściciel mieszkania

W weekend przeprowadziliśmy sprzątanie po zgonie na warszawskim Grochowie. W jednym z wynajmowanych mieszkań młody mężczyzna targnął się na swoje życie. Sprzątanie mieszkań po śmierci samobójczej to zawsze ciężkie przeżycie dla naszych pracowników. Wyjątkowo przykro nam, jeśli to właśnie młoda osoba postanowiła skończyć ze swoim życiem. Do głowy przychodzi nam pytanie, jak bardzo nieszczęśliwy musiał być ten człowiek?

Sprzątanie po zgonach Warszawa

Sprzątanie po zmarłych w Warszawie

Do pracy przy sprzątaniu po samobójczej śmierci w Warszawie wezwał nas właściciel mieszkania. Z tego, co wiemy, zmarły mężczyzna przyjechał do stolicy na studia i wynajmował to mieszkanie od września. Po dotarciu na miejsce realizacji naszym oczom ukazał się dość drastyczny widok. Młody lokator zdecydował się na samobójstwo poprzez podcięcie żył, mieszkanie było więc pokryte krwią prawie we wszystkich zakamarkach.

Właścicielowi mieszkania zależało, aby jak najszybciej usunąć ślady krwi ze wszystkich pomieszczeń, a przede wszystkim z wykładziny, która pokrywała podłogę w salonie. Nasz klient bardzo nalegał, aby wykładzina została po prostu wyczyszczona, ponieważ za wszelką cenę chciał uniknąć jej wymiany. Nasi doświadczeni technicy, którzy od lat zajmują się sprzątaniem po zgonach, poinformowali jednak, że jest to absolutnie niemożliwe. Nawet gdyby do prania wykładziny wykorzystać najlepszy na rynku sprzęt i środki chemiczne, mogłaby ona nadal stanowić zagrożenie biologiczne z powodu skażenia krwią i płynami ustrojowymi.

Sprzątanie po zgonach w Warszawsie
Zdjęcie: Sprzątanie zgonie samobójczym na warszawskim Grochowie, Copyright 2022 © Mieszko Kastelnik

Utylizacja mienia po zmarłych

Z mieszkania w Warszawie usunęliśmy więc skażoną wykładzinę, a oprócz niej także kanapę i stolik. Likwidacja zniszczonego i skażonego mienia to stały element naszej usługi czyszczenia mieszkań po zmarłych w Warszawie. Bardzo często usunięcie kanapy, łóżka czy materaca to absolutna konieczność i jedyny sposób, aby dezynfekcja pomieszczeń po śmierci rzeczywiście miała sens.

Po tym, jak usunęliśmy z pomieszczeń wszystkie zniszczone elementy, przystąpiliśmy do usuwania śladów krwi ze ścian oraz kompleksowej dezynfekcji pomieszczeń. W przypadku tego zlecenia zdecydowaliśmy się na dwuetapowe odkażanie poprzez ozonowanie pomieszczeń oraz zamgławianie.

Sprzątanie po zmarłych osobach

Specjalistyczna dezynfekcja pomieszczeń po śmierci

Chociaż zdarza nam się słyszeć o przypadkach domowej dezynfekcji po zgonach, zdecydowanie odradzamy takie pomysły. Tylko wykwalifikowana kadra oraz specjalistyczna wiedza dają gwarancję skutecznego pozbycia się z otoczenia groźnych patogenów. Ozonowanie pomieszczeń w mieszkaniu na Grochowie pozwoliło nam na usunięcie groźnych bakterii, wirusów, grzybów oraz pleśni, a wszystko to przy jednoczesnej likwidacji nieprzyjemnego zapachu krwi i rozkładających się zwłok. Zamgławianie pomieszczeń przy pomocy rozproszonego nadtlenku wodoru pozwoliło nam dopełnić ten efekt poprzez dotarcie do wszystkich, nawet najtrudniej dostępnych miejsc. Dwuetapowa dezynfekcja daje gwarancję, że oddajemy naszym klientom mieszkanie wolne od groźnych drobnoustrojów i bezpieczne do dalszego użytkowania.

Odkażanie po zmarłym

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.