Dezynfekcja po zgonach w Krakowie Nowa Huta

Data: 20.06.2021
Miejsce: Kraków
Czas trwania:  8 h
Zleceniodawca: osoba prywatna

W czerwcu skierowaliśmy się do krakowskiej dzielnicy Nowa Huta, gdzie mieliśmy przeprowadzić sprzątanie po zgonie w mieszkaniu na 7 piętrze. Mieszkanie znajdowało się w jednym z bloków tzw. wielkiej płyty. Szczęśliwie w mieszkaniu, gdzie doszło do śmierci, nie znajdowało się zbyt dużo wyposażenia, co zdecydowanie ułatwiło nam pracę. Niestety, gdyby było inaczej, nasi pracownicy musieliby wykonać wiele kursów niewielką windą, aby opróżnić lokal przed planowaną dezynfekcją.

W takich sytuacjach, kiedy musimy wywozić skażone wyposażenie z mieszkania po śmierci windą, na sam koniec przeprowadzamy jej odkażanie. Wszystko po to, aby mieszkańcy bloku nie byli narażeni na potencjalne zagrożenie.

Sprzątanie po zmarłych Kraków

W mieszkaniu, które mieliśmy posprzątać po zgonach w Krakowie, znajdowało się tylko kilka mebli, które miały pozostać na miejscu. Odkaziliśmy je więc proszkiem dezynfekującym o szerokim spektrum działania, który świetnie sprawdza się w takich sytuacjach. Następnie rozpoczęliśmy zabieg ozonowania, który razem z zamgławianiem pomieszczeniem, stosujemy zdecydowanie najczęściej podczas realizacji zleceń sprzątania po zmarłych w Krakowie. Obie metody stosujemy równie często i są równie skuteczne.

sprzątanie po zgonach Kraków
Zdjęcie: Sprzątanie po zgonie kobiety w dzielnicy Nowa Huta w Krakowie Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

W mieszkaniu na krakowskiej Nowej Hucie nie było śladu po płynach ustrojowych ani zapachu rozkładających się zwłok. Ciało zmarłej kobiety, która tam mieszkała, znalazła znajoma zaledwie kilka godzin po zgonie. Mieszkanie nie zostało więc w pełni skażone. Mimo to, jego właściciel, który wynajmował lokal zmarłej kobiecie, zdecydował się na profesjonalną dezynfekcję przed przekazaniem mieszkania kolejnemu wynajmującemu. To zdecydowanie najlepsze i najbardziej odpowiedzialne rozwiązanie.

Jakie są plusy ozonowania pomieszczeń po śmierci?

W przypadku zlecenia sprzątania po zgonie w Krakowie zdecydowaliśmy o dezynfekcji ozonem. Części z nas ozon kojarzy się z lekcjami biologii w szkole. Nie wszyscy jednak wiedzą, że ozon ma właściwości bakterio i wirusobójcze, co jest często wykorzystywane właśnie w zabiegach dezynfekcyjnych. Ozon ma trójatomową strukturę, stąd zamienna nazwa tri tlen. Trzeci atom ozonu, kiedy napotyka na swojej drodze szkodliwe i niechciane związki chemiczne czy np. bakterie, niszczy je poprzez utlenianie. Ozon fenomenalnie zabija wirusy, bakterie oraz pleśń i grzyby. Dzięki swojemu stanowi skupienia, potrafi dotrzeć w najtrudniej dostępne miejsca. To naprawdę szybka i wyjątkowo skuteczna droga do mieszkania bez wirusów, bakterii i innych groźnych związków.

Czyszczenie po zgonach Kastelnik

Co istotne, ozon wykazuje zdolność usuwania z otoczenia nieprzyjemnych zapachów. Sprawdza się świetnie w przypadku likwidacji zapachu zgnilizny, dymu tytoniowego czy np. odoru rozkładających się zwłok. Chociaż w tym przypadku nie było potrzeby niwelowania nieprzyjemnych zapachów, po zabiegu ozonowania w mieszkaniu pozostał jednak zapach świeżości, który często kojarzony jest z zapachem unoszącym się w powietrzu po przejściu burzy.

Na sam koniec tego zlecenia właścicielowi mieszkania w Krakowie wystawiliśmy certyfikat, który potwierdza przeprowadzenie dezynfekcji po zgonie poprzez ozonowanie pomieszczeń.

Odkażanie po zwłokach Kastelnik

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.