Dezynfekcja po zgonach w Warszawie Praga Południe

Data: 12.10.2021
Miejsce: Warszawa
Czas trwania:  8 h
Zleceniodawca: osoba prywatna

Kolejne zakończone zlecenie na terenie Warszawy. Tym razem w dzielnicy Praga Południe wykonaliśmy dezynfekcję po zgonach w jednym z niewielkich mieszkań w starej kamienicy. Mieszkanie było bardzo zaniedbane i nieremontowane od ponad 40 lat. Praktycznie wszystkie elementy w mieszkaniu nadawały się do wyrzucenia lub wymiany. Nie wiemy, co było przyczyną zgonu lokatora warszawskiego mieszkania. Wiemy jedynie, że 43-letni mężczyzna był bezrobotny i utrzymywał się z renty.

Dezynfekcja po zgonie w Warszawie

Sprzątanie po zmarłym w Warszawie

Zaniedbane mieszkanie znajdowało się na drugim piętrze starej kamienicy. W budynku nie było windy, więc ciało mężczyzny musiało zostać usunięte z mieszkania przez klatkę schodową. Dlatego właśnie nasze zlecenie obejmowało nie tylko dezynfekcję samego mieszkania, ale także części wspólnej budynku. Warto pamiętać, że tylko osoby profesjonalnie zajmujące się sprzątaniem po zmarłych w Warszawie, są w stanie skutecznie odkazić skażone pomieszczenia. W takich sytuacjach liczy się zarówno dostęp do najnowszych technologii, jak i wieloletnie doświadczenie.

Dezynfekcja po zgonie Warszawa Praga Południe
Zdjęcie: Dezynfekcja po zgonach w Warszawie Praga Południe, Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Ludzki organizm już w krótkim czasie po ustaniu funkcji życiowych rozpoczyna proces rozkładu ciała. Wystarczy 10 godzin, aby zwłoki wytworzyły aż 30 różnych związków chemicznych, które potocznie określa się mianem jadów trupich. Wszystkie te substancje są potencjalnym zagrożeniem dla osób w otoczeniu i mogą doprowadzić do poważnych schorzeń. Najczęstszym objawem świadczącym o zetknięciu się z jadami trupimi są dolegliwości ze strony układu oddechowego oraz pokarmowego.

Ozonowanie pomieszczeń po śmierci w Warszawie

W przypadku tego zlecenia zdecydowaliśmy o dezynfekcji przy użyciu ozonu. Ozon wszystkim nam kojarzy się z lekcjami biologii i geografii, nie wiele z nas jednak wie, że gaz ten ma rewelacyjne właściwości wirusobójcze i bakteriobójcze. Za działanie dezynfekujące odpowiedzialny jest trzeci atom tlenu, który zajmuje się utlenianiem napotkanych na swojej drodze niechcianych cząsteczek. Mogą to być bakterie i wirusy, ale także pyłki kwiatów, roztocza, pleśń czy grzyby.

Całodobowa infolinia sprzątania po zgonie

Nasi klienci często zastanawiają się, czy istnieje dobry sposób na usunięcie z mieszkania po zgonie okropnego odoru, który wiąże się z rozkładem ludzki zwłok. Mamy dla nich dobrą wiadomość. Ozonowanie pomieszczeń pozwala nam w codziennej pracy nie tylko na skuteczną i profesjonalną dezynfekcję, ale także na usuwanie nieprzyjemnych zapachów. Dzięki ozonowi możemy usunąć zapach rozkładu, zgnilizny, a także zapach spalenizny. Naszym zdaniem ozonowanie pomieszczeń po zgonie w Warszawie to jedna z najlepszych metod odkażania i likwidacji śladów po zgonie.

Pracę przy tym zleceniu dezynfekcji mieszkania po zgonie na Pradze Południe zakończyliśmy utylizacją części wyposażenia mieszkania. Wystawiliśmy również certyfikat, który potwierdził wykonanie specjalistycznej dezynfekcji po zgonie. Takie zaświadczenie bardzo przydaje się właścicielom mieszkań czy wspólnotom mieszkaniowym, które chcą zapewnić przyszłych lokatorów o tym, że mieszkanie jest bezpieczne do użytku.

Zajmujemy się również:

Odkażanie pomieszczeń po śmierci

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.