Dezynfekcja po zgonie na osiedlu Biskupin-Sępolno we Wrocławiu

Data: 20.07.2021
Miejsce: Wrocław
Czas trwania:  1 dzień
Zleceniodawca: osoba prywatna

We Wrocławiu nasi technicy przeprowadzili zabieg dezynfekcji po zgonie poprzez zamgławianie. W jednym z mieszkań na osiedlu Biskupin-Sępolno zmarła 65-letnia kobieta z powodu zawału serca. Niestety Polska nadal jest krajem przodującym w liczbie osób, które dotyka zawał serca. W naszym kraju jest takich przypadków o 30-50% więcej niż w innych krajach europejskich. Co jednak najgorsze, choroby sercowo-naczyniowe doprowadzają w Polsce rocznie do nawet 175 tys. zgonów. To zatrważająca liczba, którą prawdopodobnie udałoby się zmniejszyć przy odpowiedniej profilaktyce.

Odkażanie po śmierci we Wrocławiu

Sprzątanie po zgonie we Wrocławiu

Bardzo często przeprowadzamy usługę sprzątania po zmarłych właśnie w stolicy Dolnego Śląska. Tym razem nasi pracownicy rozpoczęli swoją pracę od utylizacji wszystkich mebli z sypialni i przedpokoju w mieszkaniu, ponieważ tego zażyczyła sobie rodzina zmarłej.

Utylizacja mienia jest często wybieranym wariantem sprzątania po zgonie we Wrocławiu. Wiąże się to najczęściej z tym, że podczas zgonu część mebli zostaje skażona płynami ustrojowymi. Ich dezynfekcja bardzo często jest możliwa, jednak najczęściej nasi klienci decydują się na całkowitą utylizację takiego wyposażenia.

Sprzątanie po zmarłej Wrocław
Zdjęcie: dezynfekcja po zgonie we Wrocławiu na osiedlu Biskupin-Sępolno, Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Sprzątanie mieszkania po zmarłej

Ciało zmarłej kobiety nie było w zaawansowanym rozkładzie, jednak na podłodze i łóżku znajdowała się pewna ilość płynów ustrojowych. Po usunięciu mebli nasi pracownicy rozprowadzili na powierzchniach skażonych środek odkażający o bardzo szerokim spektrum działania. W ten sposób jesteśmy w stanie usunąć potencjalne zagrożenie w postaci groźnych drobnoustrojów. Jest to jednak dopiero pierwszy etap dezynfekcji po zgonie wykonywanej przez naszych techników.

Niestety w trakcie rozkładu ludzkich zwłok wydzielanych jest prawie 30 niebezpiecznych związków chemicznych określanych potocznie mianem jadów trupich. Stanowią one niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia osób postronnych. Dlatego właśnie tak istotne jest przeprowadzenie profesjonalnej dezynfekcji po zgonie w miejscu, gdzie doszło do czyjejś śmierci.

Dezynfekcja przez zamgławianie we Wrocławiu

Do sprzątania po śmierci we Wrocławiu nasi pracownicy wybrali tym razem metodę zamgławiania. Zabieg odkażania zamglawiaczem ULV opiera się na emisji roztworu dezynfekującego w postaci tzw. suchej mgły. Dzięki temu metoda ta jest bardziej skuteczna niż jakakolwiek inna ręczna metoda dezynfekcji.

Zamgławianie pomieszczeń po zgonie to jedna z najczęściej wybieranych przez naszą firmę dróg dezynfekcji mieszkań po śmierci. Wykorzystanie w pracy zamgławiacza ULV pozwala na skuteczne usunięcie z otoczenia wirusów i bakterii. Co więcej, to idealny sposób na likwidację z pomieszczeń nieprzyjemnych zapachów. Nie musi to być zawsze zapach rozkładających się zwłok, ale np. zgnilizny czy dymu nikotynowego.

Specjalistyczne sprzątanie po zwłokach

Zlecenie sprzątania po zgonie we Wrocławiu zakończyliśmy wystawieniem certyfikatu rodzinie zmarłej kobiety. Certyfikat ten to potwierdzenie przeprowadzenia profesjonalnej dezynfekcji po zgonie.

Zajmujemy się również:

Odkażanie po zmarłym Kastelnik

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.