Dezynfekcja po zgonie w Bydgoszczy na osiedlu Tatrzańskim

Data: 08.07.2021
Miejsce: Bydgoszcz
Czas trwania:  7 h
Zleceniodawca: właściciel mieszkania

Fale epidemii, które przechodziły dotąd przez nasz kraj, doprowadziły nie tylko do zgonów z powodu groźnego wirusa, ale także z powodu innych, nieleczonych chorób. Z powodu przeładowanych szpitali oraz braków w kadrze medycznej wiele osób, które w normalnych warunkach mogłyby liczyć na pomoc, zostało samych. Niestety, prawdopodobnie tak było właśnie w przypadku naszego ostatniego zlecenia. Zostaliśmy skierowani aż do Bydgoszczy, gdzie mieliśmy przeprowadzić profesjonalną dezynfekcję po zgonie. W jednej z piwnicy na osiedlu Tatrzańskim doszło do nagłej śmierci 40-letniego mężczyzny, który robił porządek w piwnicy. Rodzina zmarłego przekazała nam, że mężczyzna chorował od wielu miesięcy, ale z powodu panującego na świecie wirusa, bał się udać do szpitala na leczenie. Doprowadziło to niestety do tragedii.

Sprzątanie po zgonach w Bydgoszcz

Sprzątanie po zwłokach Bydgoszcz

Ciało mężczyzny znalazł jego sąsiad, którego zaniepokoiło światło w piwnicy zapalone od kilku godzin oraz brak jakichkolwiek odgłosów. Mężczyzna wiedział, że jego sąsiad przymierza się do gruntownych porządków w piwnicy, ponieważ rozmawiali o tym kilka dni wcześniej. Po wejściu do pomieszczeń piwnicznych oczom mężczyzny ukazał się przerażający widok.

Odkażanie po śmierci w Bydgoszczy
Zdjęcie: sprzątanie po zgonie ma osiedlu Tatrzańskim Bydgoszcz, Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Często uświadamiamy osoby, które chciałyby samodzielnie wykonać sprzątanie po zgonie w Bydgoszczy, że nie jest to dobry pomysł. Powodem może być, chociażby fakt, że po zgonie ludzki organizm wydziela kilkanaście, a czasami nawet 30 niebezpiecznych związków zwanych jadami trupimi. Najczęściej spotyka się w takich sytuacjach putrescynę i kadawedrynę. Powstają one w trakcie procesów gnilnych białek, w wyniku dekarboksylacji aminokwasów. Co jednak najistotniejsze, mogą stanowić poważne zagrożenie dla życia i zdrowia osób postronnych. Dlatego właśnie tak ważne jest, aby dezynfekcję po śmierci w Bydgoszczy fachowcom.

Sprzątanie po zmarłych osobach

Dezynfekcja po śmierci na osiedlu Tatrzańskim

W ramach realizacji sprzątania po zgonie w Bydgoszczy nasi technicy rozpoczęli pracę od posprzątania pomieszczeń piwnicznych. Wywóz gabarytów to często wykonywana przez nas czynność. Wynieśliśmy ze środka stare deski, nieużywaną od wielu lat lodówkę, a także zabytkową pralkę franię. Oprócz tego w piwnicy znajdowało się jeszcze kilka kartonów z odzieżą zimową, które przekazaliśmy rodzinie zmarłego. Aby mieć 100% pewność, że lokale piwniczne są bezpieczne dla użytkowników, do dezynfekcji wybraliśmy technikę ozonowania.

Ozon to tritlen, który w sztucznych warunkach wytwarzamy generatorem ozonu. Dysponujemy wysoce wydajnymi generatorami ozonu, które są w stanie przeprowadzić dezynfekcję nawet ogromnych pomieszczeń. Przy odpowiednim stężeniu ozonu oraz dobrze dobranej ekspozycji, ozon potrafi skutecznie wyeliminować z otoczenia bakterie i wirusy. Co więcej, usuwa także uciążliwe pyłki, roztocza, a także grzyby i pleśnie. Dzięki swoim właściwościom utleniającym świetnie rozprawia się także z nieprzyjemnymi zapachami jak np. odór rozkładających się zwłok. Co istotne, w którym czasie po przeprowadzeniu ozonowania pomieszczeń w Bydgoszczy, pomieszczenia są na nowo dostępne do użytkowania.

Zapraszamy do kontaktu przez całą dobę, 7 dni w tygodniu!
Oferujemy również:


Sprzątanie mieszkania po zgonie

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.