Dezynfekcja po zwłokach w Szczecinie na osiedlu Kaliny

Data: 16.07.2021
Miejsce: Szczecin
Czas trwania:  8 h
Zleceniodawca: osoba prywatna

W czwartkowy wieczór otrzymaliśmy telefon od zrozpaczonej rodziny ze Śląska, której krewna zmarła na skutek porażenia prądem we własnym mieszkaniu w Szczecinie. Rodzina zmarłej kilka lat temu korzystała z naszych usług i była z nich bardzo zadowolona. Dlatego właśnie zdecydowała o kontakcie z nami i zleceniu nam dezynfekcji mieszkania po zwłokach w Szczecinie, na osiedlu Kaliny,

Chociaż większość naszych zleceń z tytułu sprzątania po zgonach i utylizacji gabarytów po śmierci przeprowadzamy w Polsce południowej, zdarzają się nam również wyjazdy w dalsze miejsca. Jesteśmy bardzo elastyczni i staramy się pomagać w trudnych momentach jak największej liczbie osób. Naszą pracę traktujemy nie tylko jako biznes, ale także swego rodzaju powołanie.

Odkażanie po śmierci Szczecin

Sprzątanie po zwłokach Szczecin

W mieszkaniu, które mieliśmy zdezynfekować na osiedlu Kaliny w Szczecinie, nie znajdowało się wiele przedmiotów. Kobieta, która zmarła w tym lokalu przeprowadziła się do niego tylko kilka miesięcy wcześniej. Z relacji rodziny dowiedzieliśmy się, że zmarła chciała rozpocząć nowe życie w Szczecinie po otrzymaniu intratnej propozycji pracy. Niestety okazało się, że instalacja elektryczna w mieszkaniu była wadliwa. Kobieta prawdopodobnie chcąc samodzielnie naprawić luźny kontakt, została śmiertelnie porażona prądem.

Sprzątanie po zgonach na terenie Szczecina
Zdjęcie: Dezynfekcja mieszkania po zgonie w Szczecinie na osiedlu Kaliny Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Dezynfekcja po śmierci

Zwłoki kobiety zostały szybko odnalezione przez jej przyjaciółkę, z która kobieta była umówiona na wspólny filmowy wieczór. W związku z tym na miejscu zdarzenia nie znajdowało się zbyt wiele płynów ustrojowych. Skażenie mieszkania również nie było duże. Co istotne, dzięki szybkiemu odkryciu zwłok, w mieszkaniu nie unosił się trudny do zniesienia dla osób postronnych zapach rozkładającego się ciała. Zapach ten jest bardzo charakterystyczny i trudno pomylić go z jakimkolwiek innym. Nasi pracownicy, którzy w swojej karierze widzieli już wiele, rozpoznają go praktycznie od progu.

Odkażanie ozonem po śmierci na osiedlu Kaliny w Szczecinie

W przypadku zlecenia sprzątania po zgonie w Szczecinie do dezynfekcji wybraliśmy metodę ozonowania. Ozon, który wykorzystujemy do zabiegu dezynfekcji, generowany jest przez specjalny sprzęt nazywany potocznie generatorem ozonu. Generatory ozonu, którymi dysponuje nasza firma, są wysoce wydajne i są najlepszej jakości. Nie można pomylić ich z tanimi generatorami, które są powszechnie dostępne na aukcjach internetowych.

Czyszczenie po zgonach Kastelnik

Co powoduje, że ozonowanie pomieszczeń po zgonach w Szczecinie jest tak popularne? Chodzi m.in. o właściwości bakteriobójcze i wirusobójcze ozonu. Ozon poprzez proces utleniania potrafi skutecznie zneutralizować cząsteczki wirusów, bakterii, roztoczy, a także pleśni czy groźnych dla zdrowia grzybów. Co jednak istotne, świetnie radzi sobie także z eliminacją nieprzyjemnych zapachów. Ozon całkowicie likwiduje zapach spalenizny, dymu nikotynowego, czy właśnie rozkładających się dniami zwłok. Właśnie

Na sam koniec tego zlecenia na życzenia rodziny zmarłej kobiety przewieźliśmy na Śląsk starannie spakowane pamiątki, które zostały później odebrane z naszego biura.

Zapraszamy do kontaktu przez całą dobę, 7 dni w tygodniu!
Oferujemy również:

Odkażanie po zwłokach Kastelnik

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.