Jak wygląda sprzątanie po zgonach w Ełku?

Data: 20.01.2022
Miejsce: Ełk
Czas trwania:  7 h
Zleceniodawca: rodzina zmarłego

Sprzątanie po zmarłych to praca odpowiedzialna, która nie powinna być wykonywana przez każdego. Zdecydowanie natomiast, czyszczenie mieszkania po zmarłej osobie nie powinno być przeprowadzane samodzielnie, przez domowników. Dlaczego? Tylko odpowiednia wiedza i doświadczenie daje gwarancję poprawnego sprzątania po zgonie w Ełku. Kluczowe są odpowiednio dobrane metody dezynfekcji, profesjonalna odzież ochronna, a przede wszystkim doświadczenie w tym temacie oraz duża odporność psychiczna. Tym właśnie charakteryzują się nasi pracownicy, którzy przy tym zleceniu wykonali świetną robotę. Jak więc wygląda sprzątanie po zgonach w Ełku?

Sprzątanie po zgonie Ełk

Dezynfekcja mieszkania po zgonie Ełk

Naszej firmie zlecono dezynfekcję po zgonie kawalerki po śmierci 86-letniej kobiety. Telefon o tym zleceniu otrzymaliśmy późno wieczorem, ale udało nam się wyruszyć do niego już następnego ranka. Nasza firma oferuje całodobowe usługi w zakresie czyszczenia mieszkań po zmarłych i to w całej Polsce. Jesteśmy więc cały czas gotowi, aby wyruszyć z pomocą kolejnym osobom. Mieszkanie, które mieliśmy posprzątać w Ełku, nie było wielkie, jednak było poważnie skażone jadami trupimi. Ciało zmarłej kobiety odnaleziono po 3 dniach od zgonu, a w mieszkaniu kaloryfery działały z całą mocą. Doprowadziło to do uwolnienia sporej ilości płynów fizjologicznych oraz dość rozległego rozkładu zwłok kobiety.

Sprzątanie po zgonach w Ełku 24/7

Pierwszym etapem naszej pracy, zaraz po wyniesieniu niechcianego wyposażenia, było rozprowadzenie w skażonych miejscach proszku dezynfekującego o szerokim spektrum działania. Jest to konieczne szczególnie w przypadku tych zleceń, gdzie doszło do dużego wycieku płynów fizjologicznych.

Jak można się więc domyślić, w mieszkaniu panował okropny zapach. W związku z tym jak najszybciej należało przeprowadzić dokładną dezynfekcję. Do tego zadania zdecydowaliśmy się użyć generatory ozonu o mocy 240g./h. To jeden z najsilniejszych sprzętów w naszym asortymencie. Dezynfekcja pomieszczeń po zgonach za pomocą ozonu pozwala nam w kilka godzin zlikwidować z otoczenia groźne drobnoustroje. Ozon likwiduje wirusy, bakterie, pleśń, a nawet grzyby z otoczenia. Wszystko za sprawą utleniania, które jest właściwością ozonu.

Sprzątanie po zmarłych osobach

Co z nieprzyjemnym zapachem po zwłokach? Na to również mamy sposób. Ozonowanie pomieszczeń pozwala naszym technikom na likwidację nieprzyjemnych zapachów różnego pochodzenia. Ozon usuwa m.in. zapach dymu nikotynowego, zgnilizny, oraz właśnie duszący odór rozkładających się zwłok. Zastosowanie ozonowania pomieszczeń po zgonie to nie tylko skuteczna metoda, ale także dość ekonomiczna dla naszych klientów.

Utylizacja wielkich gabarytów po zmarłych

Pracę przy zleceniu sprzątania po zgonie w Ełku zakończyliśmy usunięciem z mieszkania wielkich gabarytów, które zabezpieczyliśmy przed rozpoczęciem dezynfekcji ozonem. Nasi klienci bardzo często korzystają z tego punktu naszej oferty, dotyczącej czyszczenia mieszkań po zmarłych. Na koniec pracy wystawiliśmy rodzinie zmarłej kobiety certyfikat, który potwierdza wykonanie specjalistycznej dezynfekcji po śmierci w Ełku. Certyfikaty te bardzo często przydają się naszym klientom wtedy, kiedy chcą wynająć lub sprzedać takie mieszkanie.

Odkażanie po zmarłym Kastelnik

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.