Likwidacja mieszkania zmarłego mężczyzny w secesyjnej kamienicy w Katowicach

Data: 25.11.2020
Miejsce: Katowice
Czas trwania:  1 dzień
Zleceniodawca: osoba prywatna

Nasze ostatnie zlecenie dotyczyło likwidacji mieszkania i utylizacji mebli podczas sprzątania po zgonie w Katowicach. Dodatkowo wykonana została dezynfekcja pomieszczeń stanowiących lokal mieszkalny zmarłego.

Sprzątanie po zmarłych w Katowicach
Sprzątanie po zmarłych w Katowicach

Przy tym zleceniu sprzątania po śmierci mieliśmy do czynienia z gwałtowną śmiercią starszego mężczyzny. Zgon nastąpił wskutek nieszczęśliwego wypadku przy wykonywaniu rutynowych, domowych czynności. Ciało zmarłego znaleziono po dość długim czasie, gdy zwłoki zaczęły wydzielać trupi odór, a procesy gnilne były już w dużym stopniu zaawansowania. W związku z tym, istniało duże prawdopodobieństwo, że szkodliwe substancje wydzielane przez zwłoki są obecne w mieszkaniu i mogą stanowić realne zagrożenia dla zdrowia.

Mieszkanie było położone w pięknej secesyjnej kamienicy, zapełnione mnóstwem starych historycznych mebli, książek i bibelotów. Lokator mieszkania zbierał porcelanowe figurki, których było bez liku. Opróżnienie takiego mieszkania było dużym wyzwaniem dla naszych techników, a wszystkiemu towarzyszył smutek, który jest naturalnym uczuciem kiedy wynosi się cudze życie na śmietnik. Jako profesjonaliści nie mogą sobie jednak pozwolić na sentymenty. Myślą o tym później, w domach.

Rozkład ciała wymaga odpowiedniej dezynfekcji

W związku z obecnością licznych śladów biologicznych na miejscu zdarzenia, zastosowaliśmy środki dezynfekujące o bardzo szerokim spektrum działania. Środek ten eliminuje wirusy i szkodliwe bakterie, a także grzyby. Co więcej, nie tylko daje dobre efekty działania, ale jest też bezpieczny dla otoczenia.

Do odkażenia powietrza i wszystkich trudno dostępnych powierzchni w pomieszczeniach użyliśmy ozonu. To częsty wybór przy zleceniach z zakresu sprzątania po zmarłych. Ozon to odmiana tlenu składająca się z trzech cząsteczek, gdzie trzecia cząsteczka ma zdolność łączenia się z zanieczyszczeniami i szkodliwymi substancjami i potrafi je zniszczyć, poprzez utlenianie. Ozon nie tylko likwiduje zagrożenia bakteriologiczne, ale też neutralizuje przykry zapach towarzyszący śmierci. Jego zaletą jest także to, że po jego zastosowaniu pomieszczenia szybko mogą być ponownie wykorzystywane. Wystarczy je wietrzyć przez około 30 minut i po upływie 3, 4 godzin można z nich bezpiecznie korzystać. Utylizacja usuniętych z mieszkania mebli, sprzętów i innych drobiazgów zakończyła naszą pracę, przy realizacji tego zlecenia.

Wykonujemy również: