Likwidacja zaniedbanego mieszkania przy ul. Dmowskiego we Wrocławiu

Data: 15.08.2020
Miejsce: Wrocław
Czas trwania:  1 dzień
Zleceniodawca: osoba prywatna

Kompleksowa dezynfekcja i likwidacja zaniedbanego mieszkania przy ulicy Dmowskiego we Wrocławiu, po naturalnym zgonie lokatora. Opróżnienie lokalu ze wszystkich ruchomości i ich  utylizacja.

Sprzątanie po zmarłych Wrocław
Sprzątanie po zmarłych Wrocław

W naszej pracy dość rzadko mamy do czynienia ze zleceniem zakładającym całkowitą likwidację mieszkania, w którym do niedawna jeszcze ktoś mieszkał. Z reguły dokonujemy czynności sprzątania i dezynfekcji lokalu, który dalej będzie funkcjonował zgodnie ze swoim pierwotnym przeznaczeniem. 

Opróżnienie wrocławskiego mieszkania po zgonie

W tym przypadku lokal miał stracić charakter mieszkalny. Nowy właściciel kamienicy chciał w niej stworzyć lokale użytkowe. Po śmierci ostatniego lokatora mógł to zrobić bez przeszkód. Zmarł on ze starości a ciało zostało znalezione po kilku dniach. Mieszkanie należało do tzw. zbieracza, więc znajdowało się tam mnóstwo starych mebli, sprzętów, artykułów gospodarstwa domowego, gazet itp. Aby przystąpić do zasadniczego sprzątania po zgonie we Wrocławiu, musieliśmy to wszystko usunąć. Oczywiście, była to długotrwała i strasznie brudna praca. Nasze kombinezony wręcz tonęły w kurzu i pajęczynach. Tak ciężką i chwilami niebezpieczną pracę mogą wykonywać tylko fachowi i odpowiednio przeszkoleni pracownicy. 

Sprzątanie mieszkania po zmarłym we Wrocławiu

Po opróżnieniu lokalu z całości wyposażenia mogliśmy przystąpić do właściwej dezynfekcji po śmierci. Biorąc pod uwagę  fatalny stan techniczny zasobu,  nasi technicy uznali, że najskuteczniejszą metodą będzie zamgławianie. Jest to bardzo bezpieczny i dający świetne rezultaty sposób likwidacji wszelkich szkodliwych bakterii, wirusów i pleśni. Za pomocą zmgławiacza ULV rozprasza się środek dezynfekujący razem z powietrzem w postaci mikroskopijnych drobinek. Tak powstała sucha mgła dociera do najmniejszych szczelin i zakamarków.

W przypadku sprzątania po zgonie we wrocławskim lokalu, było to bardzo ważne, gdyż na miejscu zgonu było mnóstwo ubytków w podłodze i ścianach, a to idealne środowisko dla rozwoju szkodliwych mikroorganizmów. Po zakończeniu zamgławiania nasi technicy mieli pewność, że  pomieszczenia nie są toksyczne i można w nich bezpiecznie przebywać. Ostatnim etapem realizacji tego zlecenia było zutylizowanie „góry” gabarytów wyniesionych z likwidowanego mieszkania.

Oferujemy również: