Oczyszczania kilku pomieszczeń tyskiego bloku po śmierci samobójcy

Data: 10.11.2020
Miejsce: Tychy
Czas trwania:  1 dzień
Zleceniodawca: osoba prywatna

Czyszczenie i dezynfekcja pomieszczeń znajdujących się w bloku  mieszkalnym w Tychach. Utylizacja części  mebli i sprzętów będących na wyposażeniu lokalu użytkowego.

Sprzątanie po zmarłych w Tychach
Sprzątanie po zmarłych w Tychach

Przyczyną wezwania naszych techników była w tym przypadku  samobójcza śmierć jednej z dozorczyń wspomnianego bloku w tyskiej dzielnicy. Kobieta połknęła tabletki nasenne w pomieszczeniu służbowym, gdzie ona i jej współpracownicy przechowywali narzędzia pracy i mieli zaplecze socjalne.

Realizację zlecenia sprzątania po śmierci w Tychach rozpoczęliśmy od opróżnienia dwóch pomieszczeń, z których składała się dozorcówka, z wszelkich gabarytów i elementów wyposażenia. Część z nich przeznaczyliśmy do utylizacji. Zwłoki odnaleźli mieszkańcy po niezbyt długim czasie. Nie zmienia to jednak faktu, że ciało ludzkie już od momentu śmierci wydziela szkodliwe dla zdrowia substancje. Im szybciej więc przystąpi się do odkażania tym mniejsze będzie ryzyko emisji wirusów i bakterii pochodzących ze zwłok.

Dezynfekcja po zgonie w Tychach

W związku z tym, że na miejscu zdarzenia nie było płynów organicznych ani też krwi, nasi technicy uznali, że właściwe będzie zastosowanie tzw. suchej mgły. Jest ona wytwarzana za pomocą zamgławiacza i stanowi połączenie płynu dezynfekującego z powietrzem. Wentylator będący częścią urządzenia emituje gaz nośny, który łączy się z preparatem odkażającym pompowanym przez dysze zamgławiacza.

Ta metoda dezynfekcji doskonale sprawdza się w tych zleceniach sprzątania po zgonie, gdzie istnieje konieczność dotarcia do szczelin i głęboko ukrytych zakamarków. Pozwala na odkażenie otworów wentylacyjnych, powierzchni za grzejnikami i urządzeniami sanitarnymi, gdzie w ten sposób skutecznie likwiduje bakterie, wirusy, grzyby i pleśnie. Dodatkową zaletą tej techniki dezynfekcji jest fakt, że sucha mgła nie moczy powierzchni i nie uszkadza odkażanych miejsc. Bezpowrotnie usuwa natomiast przykre zapachy, w tym tzw. trupi odór. 

Metoda zamgławiania jest nie tylko bardzo efektywna, ale też bezpieczna. Do pomieszczeń można wejść już po upływie 3, 4 godzin po zakończeniu zabiegu dezynfekcyjnego. W ostatnim etapie realizacji sprzątania po zmarłym w Tychach przeprowadziliśmy utylizację zbędnego wyposażenia  z pomieszczenia, gdzie doszło do tragicznego zgonu.

W naszej ofercie znajduje się również:

Dezynfekcja po zgonie Wrocław