Odkażanie mieszkania po zgonie Kraków Kurdwanów

Data: 17.08.2021
Miejsce: Kraków
Czas trwania:  8 h
Zleceniodawca: osoba prywatna

Nasi technicy zostali skierowani do sprzątania po zgonie mieszkania na osiedlu Kurdwanów w Krakowie. Jednym z etapów tego zlecenia była utylizacja części wyposażenia mieszkania, które znajdowało się na 6 piętrze wysokiego bloku. Oprócz tego, w związku z tym, że transport zwłok w zaawansowanym rozkładzie odbył się windą, otrzymaliśmy prośbę o dezynfekcję również tego obszaru budynku.

To bardzo ważne, aby nie zapominać o odkażeniu również tych miejsc, którymi transportowane były zwłoki. Ludzki organizm wydziela bardzo dużo niebezpiecznych związków chemicznych, które mogą stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia. Nie wolno tego bagatelizować. Tzw. jady trupie, stają się najbardziej niebezpieczne po około 10 godzin od zgonu. Nie trzeba więc wiele, aby doszło do niebezpiecznej sytuacji.

dezynfekcja po zgonach w Krakowie

Sprzątanie po zmarłych w Krakowie

Czym grozi człowiekowi zetknięcie z ptomainami? Trupi jad może m.in. doprowadzić do chorób układu pokarmowego, oddechowego, a także krwionośnego. Najczęściej spotykane objawy podobne są do grypy żołądkowo-jelitowej. Osoba zakażona ma złe samopoczucie, często biegunki, wymioty oraz podwyższoną temperaturę ciała. Bardzo często pojawia się również kaszel.

sprzątanie po zgonach w Krakowie
Zdjęcie: Odkażanie mieszkania po zgonie w Krakowie w dzielnicy Kurdwanów Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

W mieszkaniu, gdzie mieliśmy wykonać sprzątanie po zgonach w Krakowie znajdowało się bardzo dużo kartonów po sprzętach rtv i agd. Rodzina zmarłego nie prosiła nas jednak o ich wyniesienie. Jedyne, czego mieliśmy się pozbyć to meblościanka oraz stara wersalka, na której znaleziono zmarłego. Wersalka została całkowicie skażona płynami ustrojowymi, więc nawet gdyby nie miała 30 lat, nie dałoby się jej uratować.

Ozonowanie pomieszczeń po śmierci

Do odkażania lokalu mieszkalnego na osiedlu Kurdwanów wybraliśmy ozonowanie pomieszczeń. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że dobrze nam znany z lekcji biologii czy geografii ozon ma właściwości bakterio i wirusobójcze. Co za tym idzie, świetnie sprawdza się w odkażaniu pomieszczeń po zgonach, zalaniach czy pożarach.

Ozon ma trójatomową strukturę, stąd w artykułach naukowych często stosuje się wymiennie nazwę tritlen. Co robi trzeci atom tlenu w ozonie i dlaczego jest tak ważny? Otóz trzeci atom tlenu, kiedy natyka się groźne związki chemiczne czy np. wirusy, likwiduje je poprzez utlenianie. Ozon skutecznie niszczy pleśń, bakterie oraz wirusy i grzyby. Jego ogromną zaletą jest to, że dzięki lotnemu stanowi skupienia, jest w stanie dotrzeć w każdy, nawet najmniejszy zakamarek. Dzięki temu dajemy naszym klientom 100% gwarancję poprawnej dezynfekcji pomieszczeń po śmierci w Krakowie.

Czyszczenie po zgonach Kastelnik

Dezynfekcja po śmierci

Jednak chyba najważniejszą cechą ozonu jest to, że pomaga on nam pozbyć się zapachu rozkładających się zwłok. Ten słodki i duszący odór jest praktycznie nie do usunięcia domowymi metodami.

Po zakończeniu ozonowania pomieszczeń w mieszkaniu przystąpiliśmy do dezynfekcji ozonem windy oraz części klatki schodowej budynku. W ten sposób zakończyliśmy zlecenie czyszczenia po zmarłych w Krakowie.

Zapraszamy do kontaktu przez całą dobę, 7 dni w tygodniu!
Oferujemy również:

Odkażanie po zwłokach Kastelnik

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.