Odkażanie piwnicy po znalezieniu ciała bezdomnej kobiety

Data: 13.11.2020
Miejsce: Jaworzno
Czas trwania:  1 dzień
Zleceniodawca: osoba prywatna

Kompleksowe czyszczenie po zgonie i odkażanie piwnicy w domu wielorodzinnym. Dezynfekcja korytarza prowadzącego do piwnic poszczególnych lokatorów jaworznickiej nieruchomości.

Sprzątanie po zmarłych Jaworzno
Sprzątanie po zmarłych Jaworzno

Otrzymaliśmy zlecenie sprzątania po śmierci pomieszczeń piwnicznych, po naturalnym zgonie bezdomnej kobiety w miejscowości Jaworzno. Denatka pomieszkiwała w wolnej piwnicy i tam znaleziono jej ciało. Niestety, zwłoki leżały na miejscu zdarzenia przez kilkanaście dni i dopiero smród, który pojawił się na klatce schodowej, spowodował wezwanie odpowiednich służb. Co więcej, ciało było w zaawansowanym rozkładzie a procesy gnilne spowodowały wyciek płynów biologicznych.

Ozonowanie piwnicy po zgonie

Sprzątanie piwnicy po zgonie w Jaworznie
Sprzątanie piwnicy po zgonie w Jaworznie

Nasi technicy, którzy mają ogromne doświadczenie w sprzątaniu po zgonach musieli zmierzyć się nie tylko z okropnym widokiem, ale i wszechobecnym smrodem. Nasi specjaliści poradzili sobie z tym zleceniem wzorowo, ponieważ odznaczają się ogromnym doświadczeniem w tym fachu. Swoją pracę rozpoczęli od likwidacji śladów biologicznych za pomocą silnie działającego proszku dezynfekującego. Daje on gwarancję całkowitej likwidacji szkodliwych substancji, wydzielanych przez ludzkie zwłoki. Co istotne, ma naprawdę szerokie spektrum działania. Tylko wyjątkowo mocny i skuteczny środek może sprawić, że pomieszczenie będzie bezpieczne dla osób postronnych.

Po dalszej analizie sytuacji nasi fachowcy uznali, że dobre efekty w tym przypadku da zastosowanie ozonu, jako środka o wirusobójczych i bakteriobójczych właściwościach. Wykorzystywany w procesie ozonowania pomieszczeń ozon, jest to postać tlenu, która składa się z trzech cząsteczek. Wytwarzany jest sztucznie za pomocą urządzenia zwanego generatorem. Trzeci atom tlenu produkowany przez generator łączy się ze szkodliwymi substancjami i niszczy je, poprzez utlenianie. W ten właśnie sposób, ozon likwiduje wszelkie szkodliwe wirusy, bakterie, grzyby i pleśń, których masa w piwnicach.

Co więcej, ozon przez swoją lotną postać dociera do miejsc, gdzie nie mogą dotrzeć tradycyjne środki dezynfekujące. Neutralizuje także przykre zapachy, co miało bardzo duże znaczenie w  przypadku tego zlecenia sprzątania po zmarłej osobie w Jaworznie. Zaletą ozonu jest także to, że pomieszczenia poddane jego działaniu mogą szybko być oddane do użytku. Po ich wywietrzeniu, które powinno trwać około 30 minut i upływie 3 godzin, od jego zakończenia, można w nich bezpiecznie przebywać. Ozonowaniu poddaliśmy piwnicę, gdzie sąsiedzi znaleźli zwłoki, a także korytarz piwniczny, który pozostawał wspólny dla wszystkich lokatorów budynku.

Wykonujemy także:
Sprzątanie po zmarłym w Tychach
Sprzątanie po zgonie w Oświęcimiu