Odkażanie po samobójstwie w jednym z krakowskich hoteli

Data: 20.11.2020
Miejsce: Kraków
Czas trwania:  1 dzień
Zleceniodawca: osoba prywatna

Odkażanie pokoju, korytarza piątego piętra i windy w jednym z krakowskich hoteli po zgonie mężczyzny, który był w podróży służbowej. Utylizacja pościeli i ręczników, będących na wyposażeniu pokoju hotelowego.

Sprzątanie po śmierci w Krakowie

Wezwano nas do wykonania usługi sprzątania po zgonie w jednej z części znanego hotelu w Krakowie. Jeden z jego mieszkańców, będący w podróży służbowej, podciął sobie żyły w łazience wynajmowanego pokoju. Na miejscu było mnóstwo śladów krwi, a także innych płynów ustrojowych.

Przybyli na miejsce technicy zajmujący się usuwaniem śladów po śmierci byli wstrząśnięci. Mimo, iż są osobami doświadczonymi i wiele w życiu widzieli, ten przypadek na pewno zapadnie im w pamięć. Młody człowiek, który straszną śmierć poniósł z własnej ręki.

Sprzątanie po śmierci samobójcy w krakowskim hotelu
Sprzątanie po śmierci samobójcy w krakowskim hotelu

W związku z dużą ilością śladów biologicznych nasi pracownicy skorzystali z proszku dezynfekującego, który a on bardzo wszechstronne i skuteczne działanie. Likwiduje ślady krwi i inne wydzieliny związane ze śmiercią. Po jego zastosowaniu możemy mieć pewność, że odkażone powierzchnie są wolne od drobnoustrojów i szkodliwych dla zdrowia substancji.

Dezynfekcja po śmierci w Krakowie

Do oczyszczenia i dezynfekcji całości pomieszczeń nasi pracownicy użyli zamgławiacza ULV, czyli sprzętu, który wytwarza tzw. suchą mgłę. Jest ona połączeniem środka dezynfekującego i powietrza, wytworzonym  w zamgławiaczu i emitowanym pod ciśnieniem na zewnątrz. Sucha mgła dociera do  do najbardziej ukrytych powierzchni i szczelin, a także przewodów wentylacyjnych i grzewczych. Powoduje to, że wyjątkowo skutecznie zabija wszelkie bakterie wirusy i grzyby. Co istotne, nie zawilgaca powierzchni ani też ich nie uszkadza. Może więc być stosowana w przypadku delikatnych urządzeń  i specjalistycznej aparatury. Dodatkowo, sucha mgła neutralizuje także przykre zapachy, w tym też odór towarzyszący śmierci, a jej stosowanie jest bardzo bezpieczne.

Po około 3, 4 godzinach od zakończenia zamgławiania, można już bezpiecznie korzystać z dezynfekowanych pomieszczeń po zgonie w hotelu w Krakowie. Gdy zrealizowaliśmy nasze zadania w pokoju i łazience, nasi technicy użyli zamgławiacza ULV w korytarzu, którym wyniesiono zwłoki, a także w windzie którą zwożono je na dół. Pracę przy realizacji
zlecenia sprzątania po śmieci w Krakowie zakończyła utylizacja zakrwawionej pościeli i ręczników.