Opróżnianie mieszkania po zmarłym w Gdańsku Brętowo

Data: 23.10..2021
Miejsce: Gdańsk
Czas trwania:  10 h
Zleceniodawca: osoba prywatna

W październiku skierowaliśmy się do jednej z dzielnic Trójmiasta, a konkretnie do Gdańska Brętowo. W jednym z mieszkań z wielkiej płyty doszło do zgonu mężczyzny w średnim wieki, który prawdopodobnie zatruł się gazem. Mężczyznę znalazła jego dziewczyna, kiedy ten leżał na podłodze w łazience. Specjaliści orzekli, że niestety ze starego piecyka grzewczego ulatniał się gaz, który doprowadził do cichej śmierci mężczyzny.

Zatrucia gazem lub czadem nadal należą do dość częstych w polskich statystykach. Niestety mało kto stawia na proste zabezpieczenie, którym jest czujnik gazu lub czasu. To niewielkie i niedrogie urządzenie mogłoby prawdopodobnie uratować życie wielu osobom. Niestety nie mamy jednak wpływu na przeszłość. Pozostaje nam jak najszybciej przystąpić do sprzątania po zmarłym w Gdańsku.

Sprzątanie po zmarłych w Gdańsku

Sprzątanie po zgonie w Gdańsku

Chociaż ciało mężczyzny nie spędziło w łazience nawet 12 godzin, jego narzeczona wyraźnie zażyczyła sobie, aby na miejscu zdarzenia przeprowadzono profesjonalną dezynfekcję po zgonie. Z naszej perspektywy to bardzo dobra i odpowiedzialna dezynfekcja, ponieważ już w 10 godzin po zgonie, ludzki organizm produkuje nawet do 30 trujących związków chemicznych. Nie powinno się więc zwlekać z odkażaniem mieszkania po zgonie.

Opróżnianie mieszkania po zmarłym Gdańsk
Zdjęcie: Opróżnianie mieszkania po zmarłym Gdańsk Brętowo Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Do tego zlecenia sprzątania po zmarłym w Gdańsku nasi technicy zdecydowali się na dezynfekcję za pomocą suchej mgły. Metoda ta to świetny sposób na likwidację wszelkich patogenów, które mogą zagrażać osobom postronnym.

Zamgławianie pomieszczeń po zgonie w Gdańsku

Na czym polega zabieg zamgławiania pomieszczeń i dlaczego to tak dobry sposób dezynfekcji domu po zgonie? Do produkcji tzw. suchej mgły potrzebujemy wysokiej klasy generatora określanego mianem zamgławiacza. Jego głównym celem jest wytworzenie mieszaniny środka dezynfekującego oraz wody w postaci suchej mgły, gdzie wielkość kropel to np. tylko 5 mikronów. Ogromną zaletą suchej mgły jest to, że długo unosić się w powietrzu i nie osiąga punktu rosy. Zamgławianie pozwala naszym technikom na rozproszenie różnego rodzaju preparatów np. dedykowane dezodoracji.

Dezynfekcja pomieszczeń poprzez zamgławianie ma potwierdzoną skuteczność w eliminacji wielu groźnych bakterii oraz drobnoustrojów. Metoda ta eliminuje bakterie takie jak gronkowiec, pałeczka okrężnicy czy pałeczka samonelli. Sucha mgła świetnie radzi sobie również z neutralizacją candida albicans i aspergillus niger.

Czyszczenie po zgonach Kastelnik

Utylizacja mienia po zgonie w Gdańsku

W przypadku naszego zlecenia ani meble ani pomieszczenia nie zostały poważnie skażone, ponieważ zwłoki mężczyzny przez cały czas znajdowały się w łazience. Jego narzeczona jednak zażyczyła sobie, aby mieszkanie zostało całkowicie opróżnione. Kobieta nie wyobrażała sobie tego, że mogłaby spokojnie żyć w miejscu, gdzie zginął jej ukochany. Zdecydowała o przeprowadzce do rodzinnej Warszawy.

W związku z tym nasi technicy usunęli z mieszkania w Gdańsku wszystkie wolno stojące meble w tym dwie duże szafy, komplet wypoczynkowy, duże łóżko oraz kilka mniejszych szafek. W mieszkaniu pozostała tylko kuchnia w zabudowie oraz wyposażenie łazienki.

Odkażanie po zwłokach Kastelnik

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.