Ozonowanie domu po zmarłym w Rzeszowie

Data: 20.10.2021
Miejsce: Rzeszów
Czas trwania:  8 h
Zleceniodawca: osoba prywatna

W ramach tego zlecenia sprzątania po zgonach w Rzeszowie naszym zadaniem było specjalistyczne czyszczenie domu po zgonie starszego mężczyzny. 75-latek od roku mieszkał w domu samotnie. Po śmierci żony mężczyzna nie mógł znaleźć sobie miejsca na świecie. Czuł się samotny i zdezorientowany. Małżeństwo, które trwało ponad 50 lat nagle się skończyło. Wszystko z powodu koronawirusa, który spustoszył życie tak wielu osób.

Specjaliści z zakresu medycyny sądowej orzekli, że mężczyzna zmarł z przyczyn naturalnych. Mimo podeszłego wieku, zmarły nie chorował na poważne schorzenia i cieszył się bardzo dobrą kondycją. Według relacji jego dzieci, mężczyzna mocno przygasł po śmierci ukochanej żony. Czy zawiodło złamane serce?

Sprzątanie po zmarłych Rzeszów

Dom, w którym przeprowadziliśmy usługę sprzątania po śmierci w Rzeszowie, był zamieszkiwany przez jedną i tę samą rodzinę od ponad 70 lat. W związku z tym nagromadziło się w nim wiele przedmiotów i rodzinnych pamiątek. Naszą uwagę zwrócił przepiękny drewniany kredens, który prawdopodobnie był cennym antykiem. Oprócz tego na ścianach wszystkich pokoi w domu znajdowało się wiele malowideł, które przedstawiały sceny z życia wsi oraz zimowe krajobrazy.

Sprzątanie po zmarłym w Rzeszowie

Chociaż dzieci zmarłego mężczyzny postanowiły, że same zajmą się porządkowaniem rodzinnych pamiątek, i tak poproszono nas o utylizacje kilku elementów wyposażenia. Utylizacja mebli po zmarłym nie jest nam obca. Najczęściej właśnie w ramach specjalistycznego czyszczenia domu po zgonach w Rzeszowie, rodziny decydują się na ten rok. I tak dzięki naszym wykwalifikowanym technikom z domu usunęliśmy m.in. dwie stare szafy. Oprócz tego wynieśliśmy komplet wypoczynkowy oraz 2 łóżka i kilka szafek nocnych. Krewni zmarłego poprosili nas również o spakowanie do kartonów książek, które znajdowały się w imponującej rozmiarów biblioteczce. Kartonów było prawie 20.

Ozonowanie domu po zgonach Rzeszów
Zdjęcie: Ozonowanie domu po zgonie na terenie Rzeszowa, Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Dezynfekcja po śmierci na terenie Rzeszowa

W Rzeszowie nasi technicy, w miejscu znalezienia ciała, zastosowali środek chemiczny o szerokim spektrum działania. Środek ten likwiduje toksyczne substancje i jest pierwszym etapem naszej dezynfekcji domu po zgonie. To ważne, aby odkażanie pomieszczeń po zgonach było wykonywane przez profesjonalistów. Osoby bez odpowiedniej wiedzy nigdy nie będą w stanie w 100% wyeliminować czyhających zagrożeń. Niestety domowe sposoby czyszczenia mieszkania czy domu po zgonie, nie wystarczą.

Jeśli chcemy mieć pewność, że zatrudniamy specjalistów do dezynfekcji po zgonie w Rzeszowie, warto przyjrzeć się temu, jak przygotowują się do swojej pracy. Np. w przypadku ozonowania pomieszczeń technicy powinni w pierwszej kolejności usunąć z pomieszczenia rośliny pokojowe oraz ręcznie malowane obrazy. Kolejnym krokiem powinno być uszczelnienie wszelkich otworów wentylacyjnych, które mogłyby doprowadzić do zmniejszenia stężenia ozonu w domu. Ostatnią, bardzo istotną rzeczą jest stałe monitorowanie stężenia ozonu w miejscu, które dezynfekujemy po zgonach.

Czyszczenie po zgonach Kastelnik

Ozonowanie domu po zmarłym w Rzeszowie

Tak jak wcześniej napisaliśmy, zabieg dezynfekcji ozonem domu po zgonie rozpoczyna się od kilku kroków, które obowiązkowo należy wykonać. Po ich zakończeniu nasi pracownicy przystępują do optymalnego rozmieszczenia generatorów ozonu wysokiej klasy. Dzięki odpowiedniej wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu w ozonowaniu domów po zmarłych wiemy jakie stężenie ozonu oraz jaki czas ekspozycji jest najlepszy do danej sytuacji. To bardzo istotne.

Realizację zlecenia zakończyliśmy utylizacją tych elementów wyposażenia pomieszczeń, które nie były poddane dezynfekcji, ze względu na stan wyeksploatowania. Na życzenie dzieci zmarłego mężczyzny wystawiliśmy specjalny certyfikat, który potwierdza wykonanie ozonowania po zgonie w Rzeszowie.

Odkażanie mieszkania po zgonie

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.