Ozonowanie dwupoziomowego mieszkania po zgonie Zabrze

Data: 06.11.2020
Miejsce: Zabrze
Czas trwania:  1 dzień
Zleceniodawca: osoba prywatna

Dezynfekcja dwupoziomowego mieszkania w zabrzańskiej kamienicy po zgonie lokatora. Profesjonalna utylizacja niektórych sprzętów z sypialni, gdzie znaleziono zwłoki.

Sprzątanie po zmarłych Zabrze
Sprzątanie po zmarłych Zabrze

Naszym zadaniem, w ramach realizacji zlecenia sprzątania po zmarłym w Zabrzu było wydezynfekowanie pomieszczeń, składających się na dwupoziomowe, duże mieszkanie, po zgonie jego lokatora. Śmierć nastąpiła na skutek zatrucia grzybami. Przyczyna tragedii wzbudziła wśród naszych techników duże poruszenie. Większość z nas uważa grzybobranie za wielką przyjemność, a grzyby są prawdziwym przysmakiem. Świadomość tragicznych skutków spożycia grzybów była dodatkowym obciążeniem przy wykonywaniu naszych zadań.

Niestety, zwłoki zostały odnalezione po upływie prawie siedmiu dni. Ich rozkład był już bardzo widoczny, a w mieszkaniu mimo dużej przestrzeni, dawała się wyczuć przykra woń towarzysząca śmierci. Nasi technicy mieli świadomość, że po tak długim czasie pomieszczenia są już zainfekowane szkodliwymi substancjami, które wydziela po zgonie ludzkie ciało. To właściwie normalna sytuacja podczas pracy przy sprzątaniu po zgonach.

Ozonowanie to skuteczna i dezynfekcja po zgonie

Zaczęliśmy od likwidacji śladów procesów gnilnych, związanych ze śmiercią. Użyliśmy do tego skondensowanych płynów odkażających. Przy tego rodzaju pracach ważne jest to, aby preparaty dobrać proporcjonalnie do istniejącego stanu zagrożenia zdrowia ludzkiego. Po zneutralizowaniu płynów organicznych nasi technicy przystąpili do ozonowania mieszkania po zgonie. Użyli do tego wysokiej jakości generatora, który wytwarza ozon.

Ozon to postać tlenu, składająca się z jego trzech atomów. Emisja za pomocą generatora powoduje, że trzeci atom tlenu łączy się ze szkodliwymi substancjami i neutralizuje je poprzez utlenianie. Unicestwia tym sposobem obecne na miejscu zgonu wirusy i bakterie, a także grzyby i pleśnie.  Likwiduje także przykre zapachy, w tym tzw. trupi odór, a przy tym jest bezpieczny w stosowaniu i nie pozostawia żadnych własnych odpadów.

Ozonowaniu poddaliśmy całe dwupoziomowe mieszkanie. Po wywietrzeniu ozonowanych pomieszczeń, które trwało około 30 minut i odczekaniu około dwóch godzin, można bezpiecznie korzystać z mieszkania. Sprzątanie po zgonie w Zabrzu, zakończyliśmy utylizacją wcześniej zabezpieczonego mienia.

Wykonujemy także:
Sprzątanie po zgonach Gliwice
Sprzątanie po zmarłych Katowice