Ozonowanie mieszkania po zmarłym na terenie Częstochowy w dzielnicy Północ

Data: 30.09.2021
Miejsce: Częstochowa
Czas trwania: 10 godzin
Zleceniodawca: wspólnota mieszkaniowa

W dzielnicy Północ w Częstochowie znaleziono zwłoki mężczyzny, który zmarł w jednym z mieszkań niskiego, 3 piętrowego bloku. COVID-19. Jego ciało odnaleziono dopiero po około 7 dniach od momentu zgonu. Niewykluczone, że mężczyzna zmarł na skutek zakażenia wirusem COVID-19.

W naszym kraju z powodu tej poważnej choroby zmarło ponad 75 tys. osób. Na świecie natomiast życie straciło 4,5 mln osób. Ta niebezpieczna choroba wirusowa sieje na świecie ogromne spustoszenie i nie ma chyba wśród nas osoby, która nie zetknęłaby się z nią pośrednio lub bezpośrednio.

Sprzątanie po zmarłych w Częstochowie

Sprzątanie po zmarłych w Częstochowie

Ciało mężczyzny, który mieszkał w lokalu usytuowanym w dzielnicy Północ w Częstochowie, było w bardzo zaawansowanym stopniu rozkładu. Szacowany czas zgonu to aż 7 dni temu. Mieszkanie, w którym mieliśmy wykonać ozonowanie pomieszczeń po zgonie, było w bardzo złym stanie. Widać, że od dłuższego czasu nikt o nie nie dbał, a już na pewno nie było czyszczone.

Dlaczego odkażanie po zgonie, szczególnie tak zaniedbanych mieszkań jest tak ważne? Chodzi o związki chemiczne, które wydzielają się w trakcie procesu rozkładu zwłok. Jest ich prawie 30 i są bardzo szkodliwe dla osób postronnych. Do niebezpiecznych substancji należą m.in. jad trupi, putrescyna i kadaweryna. Skutkiem zetknięcia się z tymi substancjami mogą być dolegliwości ze strony układu oddechowego i pokarmowego, a także wysoka gorączka. Bardzo często pierwsze symptomy zatrucia toksycznymi jadami trupimi są bagatelizowane.

Warto jednak pamiętać, że sprzątanie mieszkania po zgonie w Częstochowie powinno być wykonywana przez specjalistów. Szczególnie jeśli ciało zmarłego przebywało w lokalu aż tyle dni.

dezynfekcja po zgonach Częstochowa
Zdjęcie: Ozonowanie mieszkania po zgonie mężczyzny Częstochowa Północ, Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Dezynfekcja po zmarłych Częstochowa Północ

Po utylizacji gabarytów oraz wszelkich ruchomości z mieszkania mogliśmy przystąpić do odkażania pomieszczeń. Utylizacja mienia po zmarłych osobach to stały element naszych usług porządkowych po zgonach w Częstochowie.

Nasi technicy rozpoczęli swoją pracę od opróżnienia niewielkiego mieszkania, ze wszystkich przedmiotów. W mieszkaniu znajdowała się stara, skażona płynami ustrojowymi wersalka. Na podłodze leżało kilka puszek po piwie oraz sterty ubrań. Abyśmy mogli wykonać naprawdę dokładną dezynfekcję mieszkania po zmarłym w Częstochowie, konieczne było zerwanie części parkietu. Niestety na podłodze znajdowało się dużo śladów po płynach biologicznych i krwi. Pozbycie się tej części parkietu była najrozsądniejsza.

Specjalistyczne sprzątanie po zwłokach

Ozonowanie pomieszczeń po zgonach

Płyny ustrojowe widoczne gołym okiem w salonie usunęliśmy, wykorzystując do tego wysokiej jakości proszek dezynfekujący. Ma on bardzo szerokie spektrum działania i jest przez nas często używany. Usuwa on bakterie i wirusy obecne na powierzchniach, a przy tym jest bezpieczny dla środowiska.

Usuwanie zapachu po zwłokach

W przypadku tego zlecenia dezynfekcji po zgonie w Częstochowie ozonowanie pomieszczeń pozwoliło nam na likwidację wszelkich groźnych bakterii i drobnoustrojów. Jady trupie zostały całkowicie zneutralizowane. Co równie ważne, usunęliśmy całkowicie odór rozkładających się zwłok, dzięki czemu w mieszkaniu unosił się przyjemny zapach świeżości.

Do dezynfekcji mieszkania po zgonie zarażonego wirusem mężczyzny, wybraliśmy nasz ulubiony ozon. Korzystamy z tej techniki dezynfekcji wyjątkowo często, ponieważ działa ona dwutorowo. Z jednej strony likwiduje wszystkie groźne drobnoustroje, a z drugiej usuwa z pomieszczeń nieprzyjemne zapachy. Przed rozpoczęciem ozonowania mieszkania po zmarłym w Częstochowie wynieśliśmy z mieszkania jedno stare malowidło i dwie usychające rośliny doniczkowe. Chociaż ozonowanie jest wyjątkowo bezpieczną metodą odkażania funeralnego, może mieć negatywne oddziaływanie na ręcznie malowane obrazy oraz żywe rośliny. Dlatego przed każdym zabiegiem usuwamy je z mieszkań. Oprócz tego warto zabezpieczyć wszystkie otwory wentylacyjne, które mogłyby doprowadzić do wydostawania się gazu z pomieszczenia.

Odkażanie po zmarłym Kastelnik

Całodobowo wykonujemy również:

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.