Ozonowanie po zgonie w domu w Kielcach

Data: 11.09.2021
Miejsce: Kielce
Czas trwania:  8 h
Zleceniodawca: osoba prywatna

W ramach tego zlecenia sprzątania po zgonie w Kielcach do naszych zadań należało m.in. uprzątnięcie pomieszczeń w niskim domu jednorodzinnym po śmierci, do której doszło prawdopodobnie na skutek zatrucia grzybami. Ofiarą zdarzenia była 45-letnia kobieta, która poruszała się po domu o kulach. Kobieta mieszkała samotnie, natomiast dzięki temu, że była umówiona tego popołudnia z koleżanką, jej zwłoki zostały szybko odnalezione.

sprzątanie po zmarłych w Kielcach

Polskie społeczeństwo to w 15% osoby niepełnosprawne. Ich życie w naszym kraju jest bardzo ciężkie. Często są to osoby samotne, które mieszkają w lokalach kompletnie nieprzystosowanych dla osób niepełnosprawnych. Co więcej, osoby niepełnosprawne w naszym kraju nie mogą za bardzo liczyć na pomoc Państwa i często zdane są na łaskę obcych osób czy fundacji charytatywnych.

Sprzątanie po zgonie w Kielcach

Zatrucia grzybami w Polsce są niestety często spotykane, ale zazwyczaj przebiegają łagodnie. Nie wszyscy wiedzą, które grzyby są rzeczywiście jadalne, a które trujące. Czasami łatwo o pomyłkę. W tym przypadku niepełnosprawna kobieta dostała grzyby od swojej sąsiadki, która z całą rodziną wybrała się na weekendowe grzybobranie.

Sprzątanie po zgonach Kielce
Zdjęcie: ozonowanie domu po zgonie w Kielcach, Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Zwłoki kobiety znalazła jej przyjaciółka, która była umówiona na wizytę tego samego popołudnia. Kobieta zaniepokojona tym, że jej przyjaciółka przez dłuższy czas otwiera drzwi, zawiadomiła służby. Ratownicy przystąpili do akcji reanimacyjnej, która jednak zakończyła się porażką.

Mimo tego, że ciało kobiety znaleziono tylko kilka godzin od momentu zgonu, warto wiedzieć, że ciało ludzkie już od momentu śmierci zaczyna wydzielać toksyczne substancje. Może być ich nawet 30. Dlatego odradzamy naszym klientom samodzielną dezynfekcję i sprzątanie mieszkania po zmarłej osobie. Po pierwsze, jest to ciężkie przeżycie i żadna bliska osoba nie powinna usuwać śladów po płynach ustrojowych swoich krewnych. Po drugie, tylko osoby z odpowiednim doświadczeniem i specjalistyczną wiedzą są w stanie rzeczywiście poprawnie zdezynfekować pomieszczenia po zmarłych.

Nie bagatelizujmy ryzyka zetknięcia się z jadami trupimi. Mogą one doprowadzić do uszkodzenia układu pokarmowego czy oddechowego i innych nieprzyjemnych skutków.

Czyszczenie po zgonach Kastelnik

Dezynfekcja po śmierci w Kielcach

Do pracy przy tym zleceniu sprzątania po zgonach w Kielcach wykorzystaliśmy sprawdzone wielokrotnie generatory ozonu. Generatory ozonu, które wykorzystujemy do dezynfekcji po zgonach w Kielcach, są wysoce wydajne i pozwalają na odkażenie nawet 9000m3 w ciągu godziny. Ozonowanie pozwala na dotarcie w każdy, nawet najmniejszy zakamarek w mieszkaniu. Wszystko dlatego, że substancją dezynfekującą jest ozon, czyli trzyatomowa wersja dobrze znanego wszystkim tlenu. Niewiele osób wie, że ozon ma właściwości utleniające i jest w stanie zlikwidować napotkane na swojej drodze groźne drobnoustroje. Mogą to być wirusy, bakterie czy grzyby. Świetnie poradzi sobie również z pyłkami kwiatów czy roztoczami.

Co więcej, ozon to idealny sposób na pozbycie się przykrych zapachów. Mówimy tu jednak nie tylko o odorze zwłok w rozkładzie, ale także np. zapachu zgnilizny, stęchlizny czy dymie nikotynowym.

Zapraszamy do kontaktu przez całą dobę, 7 dni w tygodniu!
Oferujemy również:

Odkażanie mieszkania po zgonie

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.