Sprzątanie mieszkania po zgonie we Wrocławiu

Data: 30.03.2022
Miejsce: Wrocław
Czas trwania:  8 h
Zleceniodawca: wspólnota mieszkania

Na terenie Wrocławia przeprowadziliśmy usługę sprzątanie po zgonie wraz z kompleksową dezynfekcją. W jednym z mieszkań na niewielkim osiedlu doszło do zgonu kobiety, która od wielu lat cierpiała na chorobę alkoholową.

Chociaż o alkoholikach słyszy się często, niewiele osób tak naprawdę wie, co ta podstępna choroba może zrobić z człowiekiem. Warto pamiętać, że alkoholizm, chociaż klasyfikowany jest jako choroba, jest jednym z niewielu schorzeń, gdzie to chorujący ma decydujący wpływ na to, jak długo będzie ofiarą uzależnienia. Bardzo często jednak alkoholik nie jest w stanie sam poradzić sobie z uzależnieniem i potrzebuje profesjonalnej pomocy. Prawie w każdym dużym mieście znajdują się ośrodki, które w ramach bezpłatnych świadczeń zdrowotnych udzielają pomocy osobom uzależnionym. Warto zwrócić się tam po pomoc zarówno dla alkoholika, jak i dla jego rodziny.

Sprzątanie po zgonach we Wrocławiu

Sprzątanie po zmarłej kobiecie we Wrocławiu

W związku z tym, że zmarła mieszkanka Wrocławia nie była w trakcie leczenia, alkoholizm całkowicie zawładnął jej życiem. Kobieta w najgorszym stadium choroby nie korzystała z łazienki i załatwiała się pod siebie w obrębie całego mieszkania. Lokal był całkowicie zdemolowany i zaniedbany, a smród, który dochodził z mieszkania, przebijał się na kilka pięter poniżej skażonego mieszkania.

Zaniepokojona stanem lokalu wspólnota mieszkaniowa zdecydowała się na kontakt z naszą firmą, w celu uprzątnięcia zdewastowanego mieszkania oraz jego specjalistycznej dezynfekcji. Mieszkańcy bloku, w którym mieszkała zmarła, byli przerażeni tym, co udało im się zobaczyć z daleka w trakcie naszej pracy. Dlatego też dokładna dezynfekcja podczas sprzątania mieszkania po zgonie we Wrocławiu była nie tylko konieczna ze względów sanitarnych, ale także ze względu na spokojny sen wszystkich mieszkańców.

Sprzątanie po zgonie we Wrocławiu
Zdjęcie: sprzątanie po zgonie w mieszkaniu na terenie Wrocławia, Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Utylizacja mebli po zgonach Dolny Śląsk

Jak wspomnieliśmy wcześniej, mieszkanie nie było tylko brudne, ale po prostu zniszczone. Wszystkie meble, które znajdowały się w lokalu, nadawały się tylko i wyłącznie do utylizacji, co zajęło naszym pracownikom kilka godzin. Pracy nie ułatwiał fakt, że w bloku była tylko jedna winda, którą poruszali się mieszkańcy. Brak windy towarowej zdecydowanie utrudnia bezpieczne przenoszenie wielkich gabarytów ze skażonego mieszkania, do specjalnie przeznaczonego do tych celów samochodu.

Po likwidacji wszystkich mebli po zmarłej przeszliśmy do usuwania parkietów i dywanów. Podłogi były całkowicie skażone fekaliami i nie nadawały się do uratowania. Po usunięciu absolutnie każdego przedmiotu z mieszkania przystąpiliśmy do dwuetapowej dezynfekcji.

Dezynfekcja ozonem po zmarłych

W pierwszym etapie dezynfekcji po śmierci we Wrocławiu zdecydowaliśmy się na zastosowanie ozonu. Ozon, dzięki trzy atomowej budowie jest w stanie likwidować wszelkie niechciane drobnoustroje z otoczenia. Świetnie sprawdza się w przypadku likwidacji wirusów, bakterii, roztoczy, pleśni czy grzybów. Co więcej, jest w stanie usunąć z ozonowanego mieszkania nieprzyjemne zapachy, których w przypadku zlecenia na sprzątanie mieszkania po zgonie we Wrocławiu, była cała masa.

Ozonowanie pomieszczeń uzupełniliśmy zamgławianiem, które dopełniło proces kompleksowej i specjalistycznej dezynfekcji pomieszczeń po zgonie. Odpowiednia dezynfekcja jest absolutnie konieczna, aby lokal, w którym odnaleziono ludzkie zwłoki, był naprawdę bezpieczny i gotowy do użytku. Na prośbę wspólnoty mieszkaniowej wystawiliśmy certyfikat, który potwierdza przeprowadzenie profesjonalnej dezynfekcji funeralnej.

Odkażanie mieszkania po zgonie

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.

Zapraszamy do kontaktu przez całą dobę, 7 dni w tygodniu!
Oferujemy również: