Sprzątania po zgonie w mieszkaniu w Świętochłowicach

Data: 07.11.2021
Miejsce: Świętochłowice
Czas trwania:  8 h
Zleceniodawca: osoba prywatna

Na terenie Świętochłowic w ostatnim czasie przeprowadziliśmy kompleksowe czyszczenie mieszkania po zgonie starszego mężczyzny. Zmarły mieszkał w starej kamienicy, w centrum miasta. Od lat nie miał kontaktu z rodziną i zmagał się z chorobą alkoholową.

Choroba ta często bagatelizowana jest przez społeczeństwo. Mało kto pochyla się nad losem osób, które walczą z tym podstępnym zjawiskiem przez wiele lat. Nie da się ukryć, że alkoholizm to tak naprawdę choroba nie tylko samego pijącego, ale całej jego rodziny. Bardzo często nieświadomie osoby z otoczenia alkoholika ułatwiają mu picie, tuszując nieobecności w pracy czy spłacając jego alkoholowe długi. To jednak błędna droga, która, chociaż początkowo może dawać nadzieje na to, że alkoholik się zmieni i podejmie leczenie, tak naprawdę jest tylko kolejnym krokiem na drodze do współuzależnienia. Zdrowie alkoholika leży tylko i wyłącznie w jego rękach. To od jego decyzji należy to, jak będzie wyglądać jego życie w przyszłości, i czy w ogóle takowe będzie.

Sprzątanie po zgonie Świętochłowice

Sprzątanie po zmarłym mężczyźnie w Świętochłowicach

Mieszkanie, którego uprzątnięciem mieliśmy się zająć w ramach usługi sprzątania po śmierci, znajdowało się w centrum Świętochłowic. Było ono zaniedbane, podobnie jak kamienica, w której się znajdowało. Obdrapana farba na klatce schodowej oraz chyboczące się schody nie zapowiadały naszym technikom niczego dobrego.

Na miejscu okazało się, że mieszkanie składa się z dwóch sporych przechodnich pokoi oraz rozległej kuchni. To charakterystyczny układ dla poniemieckiego starego budownictwa. Mieszkanie było w kiepskim stanie. Wymagało gruntownego remontu oraz całkowitego opróżnienia. Dalsza rodzina zmarłego jednak nie życzyła sobie usuwania wielkich gabarytów z lokalu. Na miejscu pozostały więc wszystkie te meble, które nie zostały skażone przez meble ustrojowe.

Sprzątanie po zgonie w mieszkaniu w Świętochłowicach
Zdjęcie: sprzątanie po zgonie w mieszkaniu na terenie Świętochłowic, Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Utylizacja mebli po zgonach w Świętochłowicach

Jednym z elementów mieszkania, który zdecydowanie musieliśmy poddać utylizacji, było zdezelowane łóżko, na którym znaleziono zwłoki mężczyzny. O tym, że w mieszkaniu dzieje się prawdopodobnie coś niepokojącego zawiadomił policję kolega mężczyzny, który często umawiał się nim na wieczorne picie alkoholu.

Po usunięciu łóżka z mieszkania okazało się, że również drewniany parkiet pod łóżkiem jest mocno skażony, ponieważ spłynęły na niego płyny ustrojowe wydzielane przez zwłoki po śmierci. Nasi technicy podjęli decyzję o usunięciu zniszczonych desek oraz ich porządnej dezynfekcji. Do tego zadani użyliśmy proszku dezynfekującego o bardzo szerokim spektrum działania.

Dezynfekcja ozonem po zmarłych

Dezynfekcja za pomocą ozonu to skuteczny sposób na likwidację drobnoustrojów. Ozon ma trzy atomową budowę i składa się tylko z atomów tlenu. Trzeci atom jest odpowiedzialni za utlenianie tych groźnych cząsteczek, które napotyka na swojej drodze. Dzięki temu ozon pozwala nam na sprzątanie po zgonie w Świętochłowicach. Dzięki temu niesamowitemu gazowi jesteśmy w stanie usunąć z zamkniętych pomieszczeń np. bakterie, wirusy czy pleśń lub pyłki. Co więcej, jest to potwierdzone przez naukowców działanie.

Sprzątanie po zmarłych osobach

Odkażanie po śmierci

Dlaczego tak często decydujemy się na stosowanie ozonowania pomieszczeń podczas naszych zleceń czyszczenia mieszkań po zgonach? Chodzi o to, że ozon nie tylko likwiduje drobnoustroje, ale także skutecznie i trwale usuwa nieprzyjemne zapachy. Jak nietrudno się domyślić, w naszej pracy najczęściej borykamy się z odorem rozkładu ludzkich zwłok. Ozonowanie pomieszczeń jest doskonałym remedium na ten problem i pozwala nam na efektywne usunięcie brzydkich zapachów zaledwie w kilka godzin.

Odkażanie mieszkania po zgonie

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.