Sprzątanie domu jednorodzinnego po zmarłej osobie Zawiercie

Data: 15.09.2019
Miejsce: Zawiercie
Czas trwania:  1 dzień
Zleceniodawca: osoba prywatna

Sprzątanie i dezynfekcja po zgonie dwóch pomieszczeń w domu letniskowym, na terenie jednego z powiatów w rejonie Zawiercia. Utylizacja części mebli i wyposażenia a także kolekcji trofeów myśliwskich – po śmiertelnym wypadku z użyciem broni palnej.

Pracę przy tym zleceniu usuwania śladów po śmierci rozpoczęliśmy od wyniesienia mebli i wyposażenia nie przytwierdzonego na stałe. Dużo czasu zajęło naszym pracownikom zdejmowanie i wynoszenie rozlicznych poroży i wypchanych zwierząt, a także zasobnej biblioteki pism fachowych. W przypadku tego zlecenia sprzątania po zgonie mieliśmy do czynienia nie tyko ze śmiercią człowieka, ale także materialnymi dowodami śmierci zwierząt. Było to bardzo przygnębiające. Na miejscu zdarzenia było mnóstwo krwi i innych śladów biologicznych. Zmarły pracownik pobliskiego nadleśnictwa postrzelił się bowiem śmiertelnie ze strzelby. Jak stwierdzono był to nieszczęśliwy wypadek.

Czym usunąć ślady krwi ze ścian?

W salonie i przyległej do niego małej kuchence znajdowało się wiele krwawych rozbryzgów i kałuż. Po dokładnym obejrzeniu miejsca zdarzenia nasi technicy zdecydowali, że krew i płyny organiczne na ścianach i podłodze zostaną usunięte suchym lodem. Bardzo duża ich część znajdowała się na urządzeniach elektronicznych.

Suchy lód jest bezpieczny dla środowiska, gdyż nie zostawia żadnych samoistnych zanieczyszczeń. Czyszczenie suchym lodem doskonale sprawdza się także w przypadku drewna. Było to o tyle ważne, że domek był wykonany z drewnianych bali, które od  wewnątrz były zaimpregnowane i polakierowane. Zrywanie więc zakrwawionych powierzchni nie wchodziło w grę.

Skuteczna dezynfekcja ozonem

Nie wszyscy wiedzą, że ciało ludzkie od chwili śmierci wydziela około 30 szkodliwych związków chemicznych. Aby zneutralizować ich toksyczne działanie wykonaliśmy ozonowania pomieszczeń po śmierci. Ozon, docierając w najbardziej niedostępne miejsca dezynfekuje powierzchnie i eliminuje przykry zapach towarzyszący śmierci. Ozonowanie przeprowadziliśmy także  w małym korytarzyku, który prowadził do miejsca wypadku, a którym wynoszone były zwłoki denata. Realizację zlecenia zakończyliśmy utylizacją wskazanych przez rodzinę zmarłego mebli i trofeów myśliwskich.

Oprócz sprzątania domu po zmarłym w Zawierciu oferujemy również:

Zapraszamy do kontaktu i darmowej wyceny. Wszystkie nasze usługi wykonywane są przez wykwalifikowanych techników w sposób profesjonalny i dyskretny przez całą dobę, 7 dni w tygodniu!

Całodobowa informacja telefoniczna 735-960-510 lub 660-577-511.