Sprzątanie domu po zgonie Olsztyn Osiedle Mazurskie

Data: 15.01.2022
Miejsce: Olsztyn
Czas trwania:  8 h
Zleceniodawca: osoba prywatna

Tym razem nasi pracownicy zajęli się sprzątaniem po zgonie domu w Olsztynie na Osiedlu Mazurskim. W jednym z domów zmarła 45-letnia kobieta, której zwłoki odnaleziono w wannie. Kobieta nigdy nie chorowała i zmarła nagle. W związku z tym rodzina zażądała sekcji zwłok, która ma ustalić przyczyny zgonu kobiety.

Kobieta mieszkała sama, ponieważ niedawno się rozwiodła. W związku z tym jej zwłoki zostały odnalezione dopiero po kilku dniach i to w dość rozwiniętym stopniu rozkładu. O tym, że zmarłej mogło stać się coś złego, służby porządkowe zawiadomiła matka kobiety, która tego dnia umówiona była z córką na kawę. Ta nigdy nie miała zwyczaju się spóźniać, a już tym bardziej nie dawać znaku życia przez kilka dni. Niestety złe przeczucia matki znalazły spełnienie.

Sprzątanie po zgonie Olsztyn

Sprzątanie mieszkania po zmarłej osobie w Olsztynie

Chociaż bardzo często sprzątanie po zgonie wiąże się również z porządkowaniem całych mieszkań, nie było tak tym razem. Dom w Olsztynie, w którym mieliśmy przeprowadzić dezynfekcję po zmarłej, był sterylnie czysty. Zmarła kobieta ewidentnie była zwolenniczką porządku, co było widać praktycznie w każdym kącie domu. Naszym zadaniem w tym przypadku nie była więc utylizacja mienia ani opróżnienie lokalu. Musieliśmy się zająć jednak innym, wyjątkowo uporczywym problemem.

Sprzątanie po zgonie domu w Olsztynie
Zdjęcie: Sprzątanie po zgonie domu Olsztyn Osiedle Mazurskie, Copyright 2022 © Mieszko Kastelnik

Zwłoki kobiety znaleziono prawdopodobnie 3 dni po zgonie w wannie. Kobieta zmarła w trakcie kąpieli. W momencie, kiedy służby porządkowe otworzyły drzwi łazienki, z wnętrza pomieszczenia wydobył się okropny odór. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak trudny do usunięcia jest zapach rozkładających się zwłok. Można go porównać do zapachu dymu nikotynowego, który wnika we wszystkie przedmioty, tkaniny, a nawet ściany.

Ozonowanie pomieszczeń po śmierci

Po wejściu naszej załogi do domu jasne było, że drzwi do łazienki, w której znaleziono zwłoki kobiety, pozostawiono otwarte. Odór unosił się teraz w całym domu, chociaż w delikatnie mniejszym stężeniu. Nasi pracownicy od razu przystąpili do działania. Przed zabiegiem ozonowania pomieszczeń należy dokonać kilku przygotowań, które zdecydowanie wpływają na efekt końcowy.

Całodobowa infolinia sprzątania po zgonie

Po pierwsze, przed wykonaniem dezynfekcji ozonem po zgonie należy upewnić się, że wszystkie otwory wentylacyjne są uszczelnione, a okna pozamykane. To bardzo istotne. Warto też wynieść z pomieszczeń wszelkie żywe rośliny oraz ręcznie malowane obrazy. Mogą one ulec zniszczeniu w trakcie zabiegu ozonowania. Roślin w domu było bardzo dużo. Ich wyniesienie zajęło nam 2 godziny. Na życzenie matki zmarłej kobiety, rośliny zostały również zabezpieczone przed styczniowymi temperaturami, które mogłyby zniszczyć rośliny.

Olsztyn – dezynfekcja domu po zmarłym

W następnym etapie nasi technicy rozstawili w domu wysoce wydajne generatory ozonu. Dezynfekcja po zmarłym w Olsztynie to czynność, jakiej nie można pominąć. Stężenie ozonu oraz czas emisji jest tutaj bardzo istotny, dlatego dezynfekcja ozonem po zmarłych powinna być wykonywana tylko przez specjalistów. Cały proces odkażania domu ozonem w Olsztynie był monitorowany przez mierniki stężenia ozonu. W ten sposób dajemy naszym klientom 100% pewność poprawnie i skutecznie przeprowadzonej dezynfekcji po zgonie.

Zajmujemy się również:

Odkażanie pomieszczeń po śmierci

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.