Czyszczenie domu po zmarłym mieszkańcu Sandomierza

Data: 20.01.2020
Miejsce: Sandomierz
Czas trwania:  7 h
Zleceniodawca: rodzina zmarłego

W ostatnim czasie nasi technicy wykonali czyszczenie domu po zmarłym w miejscowości Sandomierz w woj. świętokrzyskim. Na zlecenie składało się m.in. sprzątanie salonu i kuchni po zmarłym mężczyźnie oraz wykonanie dezynfekcji po śmierci.

Czyszczenie domu po zgonie Sandomierz

Kto powinien sprzątać po zmarłych?

Sprzątanie po zgonie w Sandomierzu każdorazowo powinno być realizowane przez wyspecjalizowane firmy, które mają odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Nie każdy bowiem wie, że w momencie rozkładu ciała zmarłej osoby, do otoczenia wydostaje się kilkadziesiąt niebezpiecznych związków określanych mianem tzw. jadów trupich. To ogromne ryzyko. Warto pamiętać, że są one wyjątkowo groźne dla zdrowia i życia człowieka.

Dezynfekcja domu po zgonie na terenie Sandomierza

Podczas pracy podczas tego czyszczenia domu po zgonie w Sandomierzu nasi technicy w pierwszym etapie prac porządkowych opróżnili skażony salon i kuchnię ze wszystkich ruchomych mebli. Następnie przekazali je do utylizacji w wyznaczone do tego miejsce. Niestety, tak zazwyczaj bywa – większość mebli, które miały styczność z ciałem w stanie rozkładu powinno się koniecznie zutylizować, nie ma mowy o dezynfekcji.

Ozonowanie to sposób na bakterie i wirusy

Po przekazaniu wyposażenia do utylizacji nasi pracownicy przystąpili do specjalistycznej dezynfekcji na miejscu zdarzenia w sandomierskiej nieruchomości. Aby mieszkanie w lokalu po zgonie było dla wszystkich bezpieczne i komfortowe oraz nie wiązało się z nieprzyjemnymi zapachami, wykonaliśmy dezynfekcję ozonem. To zdecydowanie był dobry wybór spośród wszystkich dostępnych nam metod dezynfekcji.

Całodobowa infolinia sprzątania po zgonie
Sprzątanie po zmarłej osobie. Całodobowa infolinia

Aby wygenerować ozon, nasi technicy wykorzystują generatory ozonu z najwyższej półki. Ich wydajność sięga nawet 9000 m3 w ciągu 1 h. Ozon sprawdza się w takich sytuacjach idealnie. Nie tylko usuwa okropne i bardzo trudne do likwidacji zapachy powstałe wskutek rozkładu ludzkiego ciała. Co więcej, zabija także wirusy, bakterie, roztocza, grzyby i pleśnie. Po zakończeniu czyszczenia domu po zmarłym mężczyźnie w Sandomierzu rodzina zmarłego przekazała naszym pracownikom podziękowania za tak szybką realizację zlecenie i stawienie się na miejscu pracy. Wystarczył jeden telefon, a następnego dnia nasi pracownicy gotowi byli do pomocy.

Wykonujemy również inne usługi z zakresu dezynfekcji:

Czyszczenie domów po zgonach
Dezynfekcja mieszkania po zgonie