Sprzątanie i dezynfekcja po zgonie na stacji benzynowej w Katowicach

Data: 28.12.2020
Miejsce: Katowice
Czas trwania:  1 dzień
Zleceniodawca: firma

Zlecenie obejmowało realizację usługi sprzątania po zgonie na katowickiej stacji benzynowej. Do zgonu doszło w pomieszczeniu sanitarnym. To wykonanie usługi sprzątanie po zmarłych było wynikiem nagłej, naturalnej śmierci klienta stacji benzynowej. Starszy pan zasłabł, a następnie zmarł podczas korzystania z łazienki. Szczęśliwie pracownicy zlokalizowali ciało bardzo szybko, ponieważ na stacji był duży ruch i zamknięta przez dłuższy czas łazienka, szybko zwróciła uwagę obsługi.

Sprzątanie po zmarłych Katowice

Sprzątanie po zgonie z dezynfekcją

Nie wszyscy wiedzą, że ludzkie zwłoki zaczynają wydzielać szkodliwe dla zdrowia innych substancje, już w momencie ustania funkcji życiowych. Może być ich nawet 30, więc naprawdę dużo i to w jednym miejscu. Sprzątanie po zgonach w Katowicach nasi technicy rozpoczęli od wyniesienia wszystkich elementów ruchomych, które znajdowały się w łazienkach. Zwłoki zostały wyniesione korytarzem używanym wyłącznie przez personel, nie było więc konieczności przeprowadzania dezynfekcji powierzchni handlowej stacji.

Dezynfekcja łazienki na stacji benzynowej po zgonie

Sprzątanie po zmarłym i odkażanie ozonem

Po dokonaniu całościowej oceny sytuacji nasi technicy uznali, że odkażanie pomieszczeń stacji benzynowej w Katowicach najlepiej będzie przeprowadzić przy zastosowaniu generatora ozonu. Ta metoda jest bardzo skuteczna w przypadku sprzątania po śmierci. Jak to działa? Generator emituje ozon zwany też tritlenem. Jest to bowiem odmiana tlenu, który ma strukturę trójatomową. Trzeci atom ma zdolność absorpcji szeroko rozumianych zanieczyszczeń i likwidacji ich poprzez utlenianie. Ozon poradzi sobie m.in. z zapachem po zonie, wirusami, bakteriami oraz alergenami. Jest to bardzo skuteczny sposób dezynfekcji mieszkania po zgonie. Co więcej, ozon likwiduje także niepożądane grzyby i pleśnie. Doskonale sprawdza się w sytuacjach trudnych, gdzie tradycyjne metody odkażania nie znajdą zastosowania.

Całodobowa infolinia sprzątania po zgonie
Sprzątanie po zmarłej osobie. Całodobowa infolinia

Sprzątanie po zgonach w Katowicach

Zaletą ozonu jest także to, że neutralizuje on nieprzyjemne zapachy po zgonie. W przypadku usługi sprzątanie po zmarłych ma to duże znaczenie. Ozon potrafi dotrzeć do najbardziej ukrytych zakamarków. Nie uszkadza i nie niszczy czyszczonych struktur, dlatego można poddać jego działaniu delikatne sprzęty i urządzenia. Jest środkiem nie tylko skutecznym, ale też bezpiecznym. Wystarczy wietrzyć pomieszczenia przez i już można z nich korzystać. Stosując ozon, nasi pracownicy byli pewni, że pomieszczenia są bezpieczne dla ludzi w nich przebywających. Upewnił ich fakt przeprowadzenia pomiarów stężenia ozonu na miejscu zdarzenia.

Nasze inne usługi:

Odkażanie domów po zgonach
Dezynfekcja mieszkania po zgonie