Sprzątanie kawalerki w Opolu po śmierci starszej osoby

Data: 18.11.2020
Miejsce: Opole
Czas trwania:  1 dzień
Zleceniodawca: osoba prywatna

Sprzątnie i dezynfekcja kawalerki na jednym z opolskich osiedli. Utylizacja części wyposażenia mieszkania, w tym dywanów i tkanin zdobiących ściany.

Dostaliśmy zlecenie z Opola, w ramach którego mieliśmy przeprowadzić odkażanie mieszkania po zmarłej śmiercią naturalną starszej pani. Była ona kolekcjonerką ozdobnych tkanin, które dosłownie znajdowały się wszędzie. Nie było takiego pomieszczenia w mieszkaniu, które byłoby od nich wolne.

Zanim nasi technicy mogli przystąpić do czynności sprzątania po zgonie, musieli opróżnić mieszkanie. Głównie z dywanów, gobelinów i ozdobnych makat. Ciało starszej pani zostało szybko znalezione przez opiekunkę społeczną, dzięki temu na miejscu zdarzenia nie było płynów biologicznych ani innych śladów rozkładu. Musimy jednak pamiętać o tym, że ciało ludzkie już od momentu śmierci zaczyna wydzielać liczne i szkodliwe substancje, a w skrajnych przypadkach jest ich nawet 30. Im szybciej więc przystąpi się do dezynfekcji i sprzątania po śmierci w Opolu, tym mniejsze będzie ryzyko emisji trucizn.

Sprzątanie kawalerki po zmarłej w Opolu

Jak wygląda sprzątanie po śmierci w Opolu

Nasi technicy są prawdziwymi profesjonalistami. Mają nie tylko dużą wiedzę, ale też długoletnie doświadczenie. Oceniając panującą na miejscu sytuację, uznali że najlepszym sposobem dezynfekcji kawalerki będzie ozonowanie pomieszczeń. Ozon wytwarzany jest za pomocą specjalistycznego generatora. Co ciekawe, pierwsze generatory ozonu wykorzystywano już w XIX wieku, chociaż były one zdecydowanie mniej efektywne, niż te, z których korzystamy w naszej pracy.

Ozon jest tritlenem czyli odmianą tlenu składającego się z trzech cząsteczek. To właśnie ta trzecia cząsteczka ma zdolność łączenia się z zanieczyszczeniami, a poprzez utlenianie, likwiduje je bezpowrotnie. Ozon, który znamy przecież z lekcji biologii, ma niesamowite właściwości i jest bardzo skuteczny. Mając lotną formę dociera do najbardziej ukrytych miejsc i szczelin, a tym samym zabija wszelkie wirusy, niechciane bakterie , grzyby i pleśnie. Co istotne, nie uszkadza powierzchni, na które działa. Do jego zalet należy też neutralizacja przykrych zapachów takich, jak rozkład ludzkiego ciała czy trudny do likwidacji zapach nikotyny. Dlatego jest to nieodzowny element naszej usługi sprzątania po zgonie w Opolu.

Neutralność toksyczna ozonu powoduje, że pomieszczenia ozonowane bardzo szybko nadają się do ponownego z  nich korzystania. Winny one jednak wcześniej być starannie wywietrzone –  najkrócej przez około 30 minut. Po upływie około 3 godzin od zakończenia wietrzenia, można z nich bezpiecznie korzystać.

Pracę przy tym zleceniu zakończyliśmy utylizując stare dywany i inne ozdobne tkaniny. Szkoda, że spotkał je taki los. Niektóre były naprawdę piękne.

Oprócz sprzątania po zgonie w Opolu wykonujemy również: