Sprzątanie miejsca po zmarłym w Grudziądzu na osiedlu Przy Basenie

Data: 04.07.2021
Miejsce: Grudziądz
Czas trwania:  1 dzień
Zleceniodawca: rodzina zmarłego

Początek lipca skierował naszych pracowników aż do Grudziądza, gdzie mieliśmy wykonać zlecenie sprzątania mieszkania po zmarłym mężczyźnie. Zwłoki mężczyzny odnalazła jego rodzina, która umówiła się z krewnym na sobotni obiad. Kiedy nikt nie odbierał domofonu ani nie odpowiadał na pukanie do drzwi, zaniepokojona rodzina wezwała na miejsce policję. Niestety, policjanci po wyważeniu drzwi mieszkania zastali koszmarny widok. Mężczyzna nie żył prawdopodobnie już od kilku dni. Prawdopodobnie na życzenie zrozpaczonej rodziny zostanie przeprowadzona sekcja zwłok. Nikt z rodziny nie wiedział o żadnych chorobach krewnego, a sam mężczyzna był okazem zdrowia i na nic się nie skrażył.

Sprzątanie po zmarłych Grudziądz

Sprzątanie po zgonie w Grudziądzu

Zdarza się, że dzwonią do nas osoby, które na własną rękę wykonały już sprzątanie po zgonie w Grudziądzu, ale nie są do końca przekonane, czy mieszkanie w takim miejscu rzeczywiście jest bezpieczne. Dlatego właśnie uważamy, że najlepiej, jeśli dezynfekcję po śmierci zlecamy fachowcom. Nie musimy się wtedy niczym martwić. To specjaliści z zakresu odkażania decydują o odpowiedniej metodzie dezynfekcj. Co więcej, to na ich barkach spoczywa cała odpowiedzialność. Nas natomiast jako klientów interesuje tylko efekt.

Nasi pracownicy po wejściu do mieszkania w Grudziądzu, w pierwszej kolejności zwrócili uwagę na zniszczony parkiet. Niestety, jeśli płyny ustrojowe zetkną się z drewnianymi podłogami, najlepszym sposobem jest usunięcie podłogi. Tylko w ten sposób możemy dać naszym klientom pewność, że miejsce to zostało naprawdę odkażone.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że ludzki organizm w trakcie rozkładu wydziela aż 30 różnych związków chemicznych, które mogą być niebezpieczne dla osób w otoczeniu. Warto o tym pamiętać.

Zdjęcie: sprzątanie po zmarłym w Grudziądzu na osiedlu przy basenie, Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Dezynfekcja po zmarłych Grudziądz

Po zerwaniu parkietu nasi pracownicy przystąpili do dwuetapowego odkażania mieszkania po zmarłym. W pierwszej kolejności meble i miejsca, które zostały skażone w trakcie rozkładu zwłok, odkaziliśmy środkiem dezynfekującym o szerokim spektrum działania. Używamy go często w sytuacjach, kiedy rodzina zmarłego nie chce przekazywać mebli do utylizacji i zależy im na ich dokładnej dezynfekcji. Przejdźmy do kolejnego etapu.

W drugim etapie odkażania po zgonie w Grudziądzu zdecydowaliśmy o zastosowaniu ozonowania pomieszczeń. Korzystamy z tej techniki dezynfekcji bardzo często. Szczególnie w przypadku zleceń, gdzie sprzątaniu po śmierci towarzyszy także potrzeba pozbycia się z mieszkania czy domu okropnego odoru rozkładających się zwłok. Tak było właśnie w tej sytuacji.

Specjalistyczne sprzątanie po zwłokach Kastelnik

Ozonowanie pomieszczeń po śmierci

Aby definitywnie zlikwidować bakterie, nasi pracownicy zdecydowali się na przeprowadzenie ozonowania pomieszczeń. Tritlen, którym jest właściwie ozon, ma właściwości utleniające. Co za tym idzie, pozwala usuwać z pomieszczeń zamkniętych niemile widziane cząsteczki bakterii, wirusów, pyłków czy np. pleśni. Co więcej, ozon umożliwia nam również pozbycie się nieprzyjemnych zapachów takich jak dym nikotynowy, zapach wilgoci czy odoru zwłok w trakcie rozkładu.

Wyjątkowo ważne jest to, że odkażanie ozonem nie stanowi zagrożenia dla człowieka. Pomieszczenia, które dezynfekujemy w ten sposób w Grudziądzu, po bardzo krótkim czasie są gotowe do użytkowania. To wielka zaleta tej metody usuwania wirusów i bakterii.

Zapraszamy do kontaktu przez całą dobę, 7 dni w tygodniu!
Oferujemy również:

Odkażanie po zwłokach Kastelnik

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.