Sprzątanie miejsca po zwłokach Kraków Zwierzyniec

Data: 15.04.2022
Miejsce: Kraków
Czas trwania:  8 h
Zleceniodawca: właściciel mieszkania

Niestety to kolejny raz, kiedy nasi technicy zostali wezwani do zlecenia sprzątania po zgonie w Krakowie z powodu śmierci osoby uzależnionej od alkoholu. Chociaż w naszym kraju alkohol towarzyszy prawie każdej imprezie rodzinnej, niewiele osób wie, że co piąty z nas zna osobę, która jest ofiarą tej choroby. Nie musi być to bezpośrednie uzależnienie, ale chociażby przebywanie w domu gdzie partner czy rodzic to osoba uzależniona od alkoholu. Warto promować wiedzę o tym, jak bardzo niebezpieczna może być ta używka i jak fatalnie może skończyć się korzystanie z niej bez umiaru.

Sprzątanie po zmarłych w Krakowie

Sprzątanie po zgonach w Krakowie

Do prac przy sprzątaniu po zmarłej kobiecie w Krakowie wezwał nas zarządca mieszkania, który został zobligowany do dokładnej i specjalistycznej dezynfekcji tego miejsca. Ciało kobiety uzależnionej od alkoholu zostało odkryte dopiero po miesiącu od ustąpienia funkcji życiowych. Co za tym idzie, zwłoki kobiety przeleżały aż 30 dni na kanapie w mieszkaniu w niewielkim bloku. Smród, który wdzierał się w nozdrza zaraz po wejścia do klatki budynku, był nie do opisania.

Nasi technicy widzieli i czuli w swoim życiu już wiele, uznali jednak, że to stężenie zapachu było ekstremalnie wysokie. Ciężko określić jakim cudem mieszkańcy tego bloku tak długo mogli ignorować problem. Właściciel mieszkania poprosił nas, abyśmy zlikwidowali całe mieszkanie. Chodziło mu o to, aby jak najszybciej pozbyć się wszystkich wielkich gabarytów, co pozwoliłoby udostępnić mieszkanie kolejnym najmującym. Najpewniej studentom.

Utylizacja gabarytów

Mieszkanie w Krakowie było bardzo zaniedbane. Widać było, że oprócz skłonności do alkoholu, kobieta nie interesowała się zbytnio utrzymywaniem porządku. Nasi pracownicy usunęli więc z lokalu wszystkie meble, w tym zniszczoną i skażoną biologicznie kanapę, na której przez miesiąc leżały zwłoki lokatorki.

Nasza firma ma ogromne doświadczenie w likwidacji takich lokali mieszkalnych. Równie często, co usługę sprzątania po zgonie w Krakowie, wykonujemy usługę likwidacji mieszkań po tzw. chomikach, czyli osobach z manią zbieractwa. Po usunięciu wszystkich mebli, śmierci i niepotrzebnych rzeczy z mieszkania, przystąpiliśmy do dezynfekcji pomieszczeń.

Dezynfekcja ozonem po zmarłych

Do odkażania pomieszczeń po zgonie wykorzystaliśmy technikę ozonowania. Jest to skuteczna i szybka metoda. Ozon to trzy atomowa wersja tlenu, która dzięki procesowi utleniania pozwala na likwidację z otoczenia groźnych drobnoustrojów. Oprócz dezynfekcji pomieszczeń ozon może być z powodzeniem wykorzystywany do odkażania warzyw czy wody.

Zastosowanie ozonu w mieszkaniu w Krakowie pozwoliło nam na usunięcie odoru po zgonie. Pozbyliśmy się również wszelkich patogenów, które mogły powstać w trakcie rozkładu zwłok kobiety. Warto wiedzieć, że takich związków może być aż 30, dobrze więc nie podejmować się samodzielnej próby dezynfekcji pomieszczeń po zmarłych.

Odkażanie mieszkania po zgonie

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.

Zapraszamy do kontaktu przez całą dobę, 7 dni w tygodniu!
Oferujemy również: