Sprzątanie mieszkania po zgonie Poznań Winogrady

Data: 11.10.2021
Miejsce: Poznań
Czas trwania:  1 dzień
Zleceniodawca: osoba prywatna

Kolejne zlecenie w największym mieście województwa wielkopolskiego. Nasi technicy wyruszyli do Poznania, aby wykonać zlecenie sprzątania po zgonie w dzielnicy Winogrady. W jednym z bloków, w mieszkaniu na 7 piętrze doszło do zgonu niepełnosprawnego mężczyzny. Zwłoki zmarłego znalazła pielęgniarka środowiskowa, która co drugi dzień odwiedzała chorego. Mężczyzna od wielu lat chorował na stwardnienie rozsiane, które spowodowało spustoszenie w jego życiu.

Stwardnienie rozsiane to choroba, o której pierwszy raz napisał Jean-Martin Charcot w roku 1868. Chorobę tą najczęściej diagnozuje się u osób pomiędzy 20 a 40 rokiem życia. Uważa się, że stwardnienie rozsiane to choroba autoimmunologiczna, w której układ odpornościowy zwalcza komórki własnego organizmu. W przypadku tego schorzenia są to komórki nerwowe. Na stwardnienie rozsiane choruje w Polsce około 45 tysięcy osób. Objawy choroby u każdej z osób mogą wyglądać inaczej, ponieważ schorzenie to ma wiele wariantów.

Sprzątanie po zgonach w Poznaniu

Sprzątanie po zmarłym w Poznaniu

Mężczyzna, który zmarł w Poznaniu chorował na pierwotnie-postępującą odmianę stwardnienia rozsianego. Aż 38% osób chorujących na tę formę choroby porusza się na wózku inwalidzkim. Tak było też w przypadku schorowanego mężczyzny, którego zwłoki znalazła pielęgniarka. Początkowo kobieta nie mogła dostać się do mieszkania, na szczęście w swoim domu miała zapasowy klucz. Po tym, jak mąż pielęgniarki przywiózł jej pęk kluczy, kobieta dostała się do mieszkania i odnalazła zwłoki swojego pacjenta w jego łóżku.

Na szafce nocnej obok łóżka znajdowały się dwa puste opakowania po silnych środkach przeciwbólowych. Zachodzi więc podejrzenie, że mężczyzna przypadkowo lub celowo przedawkował leki.

Specjalistyczne sprzątanie po zwłokach

Sprzątanie po zgonach mieszkania w Poznaniu Winogrady
Zdjęcie: sprzątanie po zgonie mieszkania w dzielnicy Poznania Winogrady Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Nasi pracownicy rozpoczęli sprzątanie po zgonach w Poznaniu od wyniesienia z lokalu skażonych mebli. Na życzenie rodziny zmarłego, która mieszkała poza krajem, opróżniliśmy całą sypialnię. Największym problemem było duże łóżko, które musieliśmy rozkręcić.

Nasi klienci bardzo często korzystają z opcji usunięcia mebli i wielkich gabarytów w ramach usługi czyszczenia mieszkania po śmierci. Nasi technicy mają tu więc bogate doświadczenie. Niestety w związku z tym, że naszą pracę wykonywaliśmy na 7 piętrze wysokiego bloku, wszystkie odpadki musieliśmy przewozić małą windą. Oczywiście na sam koniec zlecenia winda została kompleksowo zdezynfekowana.

Dezynfekcja ozonem po zgonie w Poznaniu

Jak zajęliśmy się kompleksową dezynfekcją po zgonie w Poznaniu? Do tego zlecenia wybraliśmy technikę ozonowania pomieszczeń. Nasza firma dysponuje sprawdzonymi ozonatorami, które nigdy nie powinny być porównywane z ozonatorami sprzedawanymi do domowego użytku. Chociaż niektórzy mogą próbować dezynfekować pomieszczenia ozonem na własną rękę, nic nie zastąpi fachowej wiedzy i najlepszej jakości sprzętu.

Specjalistyczne sprzątanie po zwłokach Kastelnik

Dlaczego tak często decydujemy się na ozonowanie pomieszczeń po zmarłych w Poznaniu? Naszym zdaniem technika ta daje wiele korzyści. Po pierwsze ozon ma potwierdzone działanie wirusobójcze oraz bakteriobójcze. Dzięki temu przy odpowiednim stężeniu i okresie ekspozycji jesteśmy w stanie wyeliminować z mieszkania wszelkie wirusy, bakterie, grzyby, roztocza, a także pleśń. Po drugie, ozon dzięki procesowi utleniania usuwa z otoczenia nieprzyjemne zapachy. Świetnie radzi sobie z odorem rozkładu zwłok, zapachem dymu nikotynowego, czy charakterystycznym dla starych kamienic zapachem wilgoci.

Po zakończeniu dezynfekcji mieszkania za pomocą ozonu wykonaliśmy ostatnie pomiary stężenia tego gazu w otoczeniu. Następnie wystawiliśmy rodzinie zmarłego certyfikat, który potwierdza przeprowadzenie specjalistycznej dezynfekcji po zgonie w poznańskim mieszkaniu.

Zapraszamy do kontaktu przez całą dobę, 7 dni w tygodniu!
Oferujemy również:

Odkażanie po zmarłym

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.