Sprzątanie mieszkania po zgonie w Pruszkowie

Data: 07.03.2022
Miejsce: Pruszków
Czas trwania:  9 h
Zleceniodawca: osoba prywatna

Chociaż o takich przypadkach chcielibyśmy słyszeć jak najrzadziej, są one jednak częścią naszego świata. W marcu nasi technicy udali się do Pruszkowa, gdzie mieli przystąpić do sprzątania mieszkania po zgonie na skutek samobójstwa. W mieszkaniu życie odebrał sobie młody mężczyzna, który powiesił się na klamce drzwi. To okropne, ale ciało mężczyzny znajdowało się w tym miejscu przez okres miesiąca. Nikt nie szukał mężczyzny, prawdopodobnie więc był on osobą samotną.

Sprzątanie po zgonie Pruszków

Dezynfekcja mieszkania po zmarłym w Pruszkowie

Zlecenia, które otrzymujemy na sprzątanie po zmarłych w Pruszkowie, zazwyczaj dotyczą sytuacji, kiedy ciało zmarłej osoby zostało znalezione w mieszkaniu najpóźniej kilka dni po zgonie. W przypadku dezynfekcji mieszkania po zmarłym w Pruszkowie sytuacja była dużo bardziej skomplikowana. Ciało zmarłego bowiem zostało usunięte z mieszkania po miesiącu od zgonu. Zapach w mieszkaniu był więc absolutnie nie do zniesienia i przechodził nasze najśmielsze oczekiwania.

Zdjęcie: Sprzątanie po zgonie mężczyzny w Pruszkowie, Copyright 2022 © Mieszko Kastelnik

Wszystko wyjaśniło się w momencie, kiedy jeden z sąsiadów przedstawił nam pełen obraz sytuacji. Niestety okazało się, że z naszą firmą nie skontaktowano się zaraz po usunięciu leżących przez miesiąc zwłok, a dopiero po upływie kolejnego miesiąca. Skażenie mieszkania było więc ogromne. Potrzebna była interwencja sąsiadów i sanepidu, aby właściciel mieszkania zdecydował się na skorzystanie z pomocy specjalistów. Postanowiliśmy więc stawić czoła temu zadaniu i zapewnić bezpieczeństwo pozostałym lokatorom bloku na Osiedlu Parkowym w Pruszkowie.

Całodobowa infolinia sprzątania po zgonie

Jak przebiegało odkażanie mieszkania po zmarłym?

W pierwszej kolejności nasi pracownicy zajęli się oczywiście zabezpieczeniem skażonych mebli. Usunęliśmy m.in. panele w korytarzu, w którym mężczyzna odebrał sobie życie. Panele przez ponad dwa miesiące pokryte były płynami ustrojowymi, nie było więc mowy o ich ratowaniu. Oprócz okropnego smrodu rozkładu zwłok, w mieszkaniu unosił się również odór zgnilizny. Niestety w kuchni znaleźliśmy duże ilości popsutej żywności, w której zaczęło zalęgać się robactwo.

Sprzątanie mieszkania po zmarłym

Aby mieć pewność, że mieszkanie będzie bezpieczne dla przyszłych lokatorów i wolne od wszelkich patogenów, zdecydowaliśmy się na dwuetapową dezynfekcję poprzez ozonowanie i zamgławianie pomieszczeń. Obie te metody dają świetne efekty w usuwaniu nagromadzonych w otoczeniu bakterii i wirusów. Przeciętny człowiek zdaje sobie sprawę z tego, że przebywanie w pobliżu zwłok stanowi pewne zagrożenie. Mało kto jednak wie, że ludzkie produkują aż 30 groźnych związków chemicznych i to na kilka godzin po zgonie. To poważne niebezpieczeństwo, którego nie wolno bagatelizować.

Opróżnianie rzeczy zmarłego – Pruszków Osiedle Parkowe

Ozonowanie pomieszczeń po zmarłym w Pruszkowie pozwoliło nam na skuteczną likwidację uporczywego zapachu rozkładu. Aby taki zabieg był skuteczny, musimy pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze, uszczelniamy wszelkie otwory wentylacyjne w pomieszczeniach, które dezynfekujemy. Następnie, usuwamy z mieszkania wszelkie żywe rośliny oraz ręcznie malowane obrazy. A teraz najważniejsze, zawsze korzystajmy z pomocy specjalistów, którzy monitorują poziom stężenia ozonu i zagwarantują nam dezynfekcję mieszkania po zmarłym na najwyższym poziomie.

Dezynfekcja mieszkania po zgonie Pruszków

Zlecenie sprzątania po zgonie w Pruszkowie zakończyliśmy opróżnieniem mieszkania ze wszystkich rzeczy zmarłego. Obok dezynfekcji pomieszczeń, utylizacja mienia to stały element naszej usługi czyszczenia mieszkania po śmierci. Kiedy opuszczaliśmy blok na Osiedlu Parkowym w Pruszkowie, widać było, że mieszkańcy tego budynku odetchnęli z ulgą. Pozbyli się bowiem spod własnego dachu poważnego zagrożenia i duszącego zapachu.

Odkażanie pomieszczeń po śmierci

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.

Zapraszamy do kontaktu przez całą dobę, 7 dni w tygodniu!
Oferujemy również: