Sprzątanie piwnicy po zwłokach na terenie Koszalina

Data: 06.08.2021
Miejsce: Koszalin
Czas trwania:  6 godzin
Zleceniodawca: właściciel nieruchomości

Kolejne zlecenie, które dotyczyło sprzątania pomieszczeń piwnicznych po osobie bezdomnej. Tym razem nasi technicy trafili do Koszalina. Wezwał nas tam zarządca jednej z kamienic. Lokatorzy tego budynku kilka dni wcześniej odnaleźli zwłoki bezdomnego mężczyzny w jednej z otwartych i nieużywanych piwnic. To bardzo smutna historia, która pokazuje nam, że każdy z nas nagle może stracić stabilne życie i umrzeć w samotności. Zlecenie sprzątania po zgonie w Koszalinie było bardzo trudnym przeżyciem dla naszych pracowników. Jak zawsze jednak wykazali się oni ogromnym profesjonalizmem.

Czyszczenie po śmierci w Koszalinie

Realizacja tego zlecenia obejmowała sprzątanie i dezynfekcję po zgonie niewielkiej piwnicy, która od lat nie była używana. Mężczyzna, którego zwłoki w niej odnaleziono, był swego czasu znanym biznesmenem w Koszalinie. Niestety ostatnie lata były dla jego firmy i rodziny bardzo trudne. Sytuacja z miesiąca na miesiąc się pogarszała. Finalnie mężczyzna odszedł od swojej rodziny i od tej pory żył samotnie bez dachu nad głową. T

Sprzątanie po zgonie w Koszalinie

Nie wiadomo dokładnie, ile czasu zwłoki mężczyzny przeleżały w piwnicy budynku. Wszyscy lokatorzy przyznali, że bardzo rzadko korzystają z pomieszczeń piwnicznych, szczególnie w okresie letni. Zwłoki mężczyzny odnalazł mężczyzna mieszkający na parterze dopiero w momencie, kiedy odór rozkładających się zwłok był już bardzo wyraźny. Zaniepokojony mężczyzna początkowo myślał, że w piwnicy zalęgły się szczury i jeden z nich zdechł. Prawda była jednak zgoła inna.

Sprzątanie po zmarłym w Koszalinie
Zdjęcie: czyszczenie piwnicy po zgonie Koszalin, Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Utylizacja mienia po zmarłym

Kompleksową dezynfekcję piwnicy po zgonie rozpoczęliśmy od usunięcia wszystkich rzeczy, które znajdowały się w niej od lat. Nie było tego jednak dużo. Kilka pustych słoików przeznaczonych na przetwory, dwie łopaty i komplet starych opon. Wszystkie przedmioty przekazaliśmy do utylizacji. Następnie przystąpiliśmy do rozmieszczenia generatorów ozonu, które chcieliśmy wykorzystać do dezynfekcji po zgonie w Koszalinie.

Czyszczenie po zgonach Kastelnik

Zastosowanie ozonowania pomieszczeń w piwnicy tego budynku miało dodatkowy cel. Chodziło nie tylko o odkażenie pomieszczeń po śmierci w Koszalinie, ale także o likwidację nieprzyjemnego zapachu po zgonie oraz odoru zgnilizny.

Likwidacja zapachu po śmierci Koszalin

Stare kamienice bardzo często odznaczają się na tle innych budynków specyficznym zapachem wilgoci. Powstaje on w momencie, kiedy w budynku zaczynają rozwijać się pleśń i grzyby. Ozon w odpowiednim stężeniu likwiduje wirusy, bakterie i grzyby. Co więcej, posiada też zdolność neutralizacji wszelkich przykrych zapachów, a po jego użyciu w pomieszczeniu czuje się powiew świeżości. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej metody dezynfekcji pomieszczeń po zmarłym w Koszalinie byliśmy w stanie nie tylko zlikwidować groźne bakterie i wirusy, ale także usunąć zapach wilgoci oraz rozkładu. Warto wspomnieć, że ozon bardzo dobrze radzi sobie również z zapachami innego pochodzenia jak np. dym nikotynowy czy zapach spalenizny.

Zapraszamy do kontaktu przez całą dobę, 7 dni w tygodniu!
Oferujemy również:


Odkażanie po śmierci Kastelnik

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.